A71

Smartfon Samsung Galaxy A71

Smartfon Samsung Galaxy A71 jest największym z trzech urządzeń serii Galaxy A, których premiera odbyła się w czwartym kwartale roku 2019. Pamięć wewnętrzna to zaledwie 128 GB, jednak możemy rozbudować smartphone Galaxy A71 o dodatkowe 512GB dzięki zewnętrznej karcie pamięci.

Smartfon jest idealny dla fanów dużych gabarytów. Wymiary tego telefonu to kolejno 163,6mm. wysokości, 76mm szerokości oraz 7,7mm grubości. Ekran to chyba największy atut tego urządzenia. To dzięki niemu, Samsung Galaxy A71 ciszy się tak ogromną popularnością. Dostał on miano najlepszego ekranu na rynku w swojej kategorii cenowej. Jest to matryca Super Amoled, która wyjątkowo wiernie odwzorowuje barwy, a jednoczenie pozwala na manipulację nasyceniem. Ma on przekątną 6,7” , rozdzielczość 1080 x 2400 px i 393 ppi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w Samsung Galaxy A71 zastosowano odporne szkło Corning Gorilla Glass 3.

Smartphone  Galaxy A71

Odważna jest deklaracja producenta wobec baterii, ponieważ deklaruje on, że smartphone Galaxy A71, na jednym ładowaniu, jest w stanie odtwarzać video przez 24h. Bez przerwy. Obietnica jest wyjątkowa, głównie z tego względu, że ekran jest naprawdę sporych rozmiarów, a bateria ma pojemność 4500 mAh, co nie robi specjalnego wrażenia w obecnych czasach.

Pożądaną i coraz rzadziej spotykaną funkcją, jaką znajdziemy w Galaxy A71 jest ilość obsługiwanych kart. Tacka sim ma slot na dwie karty sim i kartę SD. Jest to rozwiązanie, które powoli staje się historią, a coraz częściej spotykamy rozwiązanie simtray combo, czyli obsługę jedenj karty SIM oraz dodatkowy slot na kartę SIM lub SD.