A41

Smartfon Samsung Galaxy A41

Samsung Galaxy A41 jest najmniejszym ze wszystkich trzech urządzeń serii Galaxy A, których premiera odbyła się w czwartym kwartale roku 2019. Na rynku pojawia się coraz mnie kompaktowych smartfonów, dlatego Samsung Galaxy A41 bardzo szybko zdobył ogromną rzeszę fanów, za sprawą swoich niewielkich gabarytów. Jego wymiary to zaledwie 149,9mm wysokości, 69mm szerokości i 7,9mm grubości. Waży zaledwie 152g. Te połączenie sprawia, że smartphone Galaxy A41 idealnie leży w ręku i nawet użytkownicy o mniejszej dłoni, nie będą mieli problemu z użytkowaniem urządzenia przy użyciu jednej ręki. Mimo skromnych gabarytów Samsung Galaxy A41, dostajemy w nim spory obszar przestrzeni roboczej. Wypełniający pond 85% frontu urządzenia ekran, ma przekątną 6,1”. Jest to matryca Super AMOLED, która słynie z niepowtarzalnego odwzorowania barw.

Smartphone  Galaxy A41

Bateria to akumulator litowo-jonowy o pojemości 3500 mAh. Obsługuje funkcję fastcharge, która pozwala naładować smartphone Galaxy A41 do pełna w około godzinę, jednak ze względu na panel tylni wykonany z tworzywa sztucznego, nie posiada funkcji ładowania bezprzewodowego.

Procesor zastosowany w Galaxy A41 to MediaTek Helio P65. Jest to ośmiordzeniowa konstrukcja o częstotliwości rdzenia 2,00 GHz. Wspierany jest przez 4GB operacyjnej pamięci RAM. Wbudowana pamięć pełniąca rolę magazynu danych to 64G, jednak smartphone Galaxy A41 posiada slot na kratę SD, więc istnieje możliwość zwiększania pamięci do 512GB za pomocą dodatkowego nośnika.

Samsung Galaxy A41 jest idealną propozycją dla osób, które nie chcą wydawać na telefon małej fortuny.