Na tej stronie korzystamy z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.gsm24.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Prosimy, abyś zapoznał się z naszą polityką dotyczącą prywatności uregulowaną w Regulaminie i w Polityce Prywatności.

Jak wybrać telefon dla dziecka?

Jak wybrać telefon dla dziecka?

 - 

Obecnie każde dziecko ma własny telefon – warto wybrać urządzenie dla malucha rozsądnie, kierując się jego możliwościami, ale i potrzebami naszej pociechy. Telefon dla dziecka służy nie tylko do kontaktu z rodzicami i kolegami, ale także może być pomocny w odrabianiu prac domowych i być źródłem rozrywki. Jak go wybrać? Oto garść wskazówek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smartfon dla dziecka?

Szukając telefonu dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii, m.in. jego parametry. Urządzenie mobilne przeznaczone dla malucha powinno mieć zatem solidny i wytrzymały ekran, mocną baterię, dobrą mocną obudowę, lokalizator GPS, funkcję Wi-Fi, a także… fajny design. Podpowiadamy, jaki telefon dla dziecka wybrać.

Solidny wyświetlacz

Każde dziecko zapewnia, że będzie dbać o nowy smartfon, ale efekt bywa różny. Warto wybierać zawsze model z solidnym wyświetlaczem, odpornym na zarysowania oraz różne mechaniczne uszkodzenia. Dzieciom częściej telefon wypada, np. w trakcie zabawy, dlatego solidny telefon to podstawa. Warto też pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. 

Odpowiednia ochrona 

Dzieci nie zawsze są ostrożne, często biegają i są w wiecznym ruchu, dlatego w przypadku ich telefonu ważne jest solidne wykonanie i odpowiednia ochrona. Wybierając konkretny model smartfona, trzeba też dopasować praktyczne akcesoria – jak obudowę, etui, szkło hartowane, ew. folię ochronną. Za szkło lub folię oraz montaż trzeba dodatkowo zapłacić, ale nie jest to duża kwota w porównaniu z naprawą rozbitego ekranu lub zakupem nowego urządzenia.

Pojemna i mocna bateria

Młode pokolenia korzystają ze smartfona niemal nieustannie – używają komunikatorów, kanałów social media, grają, oglądają zdjęcia itd. Wytrzymała bateria jest zatem niezwykle ważna, aby nagle telefon nie odmówił posłuszeństwa – dziecko może wtedy stracić możliwość skontaktowania się z rodzicem w ważnej sprawie. 

Skoro jednak dzieci używają smartfona tak często, jasne jest, że zużycie energii będzie wysokie. Dobre będą modele z akumulatorem o pojemności od 4000 mAh. Dobrym pomysłem jest też zakup dodatkowej ładowarki (jednej do domu, drugiej do plecaka) albo powerbanka.

Smartfon dla dziecka – które modele wybrać?

Telefon dla dziecka powinien też posiadać GPS, aby szybko można było namierzyć, gdzie dziecko się znajduje – w sytuacjach awaryjnych, funkcję Wi-Fi – to obecnie już standard. Ważne są też aparaty – najlepiej, jeśli jest ich kilka, opcje dodatkowe i wydajny procesor, który pozwoli na korzystanie z wielu ulubionych aplikacji. 

Przykładowe telefony dla dziecka, które polecamy wziąć pod uwagę, to między innymi niedrogi Xiaomi Redmi 8A albo Xiaomi Redmi Note 7 – idealny do gier, a także Samsung Galaxy A40 lub tańszy A10. Nasze propozycje spełniają większość oczekiwań, ale wiele zależy też od Twojego budżetu.