Na tej stronie korzystamy z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.gsm24.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Prosimy, abyś zapoznał się z naszą polityką dotyczącą prywatności uregulowaną w Regulaminie i w Polityce Prywatności.

Hit tygodnia

 • Samsung Galaxy Watch Active 2 R820 Alu 44mm Black

  909,00 zł

  939,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
 • ZESTAW Samsung Galaxy A71 SM-A715F Black + Cover + Szkło

  1 639,00 zł

  1 659,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
Huawei vs Google – jakie będzie zakończenie sagi?

Huawei vs Google – jakie będzie zakończenie sagi?

 - 

Huawei bez Androida?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego telefonu, możesz rozważyć urządzenia mobilne różnych marek – jak między innymi Samsung, Apple, Xiaomi czy Huawei. Ostatni producent ma jednak poważne problemy ze względu na „bana Google” – konflikt Huawei a Google jest szeroko komentowany, gdyż trudno sobie obecnie wyobrazić smartfon bez sklepu i usług Google.


Chiński producent mocno ucierpiał na konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi, lecz mimo to wciąż opracowuje nowe rozwiązania, aby użytkownicy mogli korzystać z aplikacji i usług Google bez przeszkód. Flagowy model P40 Pro pokazuje, że Huawei bez Google nie zginie. Czytaj więcej poniżej.
Huawei bez Google?

Brak dostępu do usług amerykańskich firm zdecydowanie osłabił pozycję marki Huawei, jednego z liderów w produkcji smartfonów – wierny fani być może przy marce pozostaną, ale wielu zdecyduje się na produkty innych marek – Huawei bez Androida nie brzmi zachęcająco.
Huawei pokazuje świat rozwiązań alternatywnych – mimo trudnej sytuacji marki na amerykańskim rynku urządzeń elektronicznych Huawei udowadnia, że napotkane trudności można rozwiązywać przy pomocy nowoczesnych rozwiązań.
Smartfony Huawei – Google Play niedostępne?


Według aktualnych informacji Huawei pracuje nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które umożliwią bezproblemową instalację usług dostępnych w ramach Google Play. Użytkownicy smartfonów marki mogą odnotować kłopoty z korzystaniem z tych usług – nawet na starszych telefonach.


Marka stara się zapewnić dostęp na telefonach Huawei. Google Play to szeroki wachlarz aplikacji, bez których trudno wyobrazić sobie pracę czy rozrywkę na telefonie. Zastanawiasz się, jak funkcjonować bez Gmaila, Map czy przeglądarki Chrome, jak korzystać z oprogramowania bez dostępu do Google Play? Huawei ma niezłą alternatywę i wciąż udoskonala swoje rozwiązania.


Huawei – Google czy własne oprogramowanie?


Są to kluczowe usługi i są używane przez większość użytkowników – mimo to Huawei bez Google będzie musiał opracować własne oprogramowanie z aplikacjami. Być może za kilka lat – przez „bana Google” – marka stanie się trzecią siłą na rynku. Co więcej, Huawei deklaruje, że powrót do aplikacji i usług Google już marki nie interesuje – nawet jeżeli embargo USA zostanie cofnięte.