Na tej stronie korzystamy z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.gsm24.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Prosimy, abyś zapoznał się z naszą polityką dotyczącą prywatności uregulowaną w Regulaminie i w Polityce Prywatności.

Hit tygodnia

 • Samsung Galaxy Watch Active 2 R820 Alu 44mm Black

  909,00 zł

  939,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
 • ZESTAW Samsung Galaxy A71 SM-A715F Black + Cover + Szkło

  1 639,00 zł

  1 659,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
Najlepsze aplikacje do wideokonferencji

Najlepsze aplikacje do wideokonferencji

 - 

Home Office a aplikacja do wideokonferencji

Praca zdalna stała się koniecznością z powodu koronawirusa – w jednym firmach Home Office bywa stosowany od dawna, w innych jest traktowany jako zupełna nowość. Aby umożliwić pracownikom wykonywanie obowiązków z domu, należy przede wszystkim zapewnić im podstawowy sprzęt.
Poza tym pomocne są też aplikacje do wideokonferencji, dzięki którym można szybko i wygodnie połączyć się z innymi osobami i wziąć udział w spotkaniu online – może to być wideokonferencja przez telefon, tablet lub komputer.

Wideokonferencja – jakie aplikacje wybrać? TOP 5

Wideokonferencja – Skype. Zdecydowanie jeden z liderów wśród programów tego typu to narzędzie firmy Microsoft – mimo że popularność Skype’a nieco spadła w ostatnich latach, nadal jest powszechnie stosowany w wielu firmach. Wśród jego funkcji są m.in. rozmowy tekstowe, udostępnianie swojego pulpitu, jak i wideokonferencja z wieloma osobami w tym samym czasie. Skype jest dostępny na różnych urządzeniach – wystarczy smartfon, aby korzystać z narzędzia.

Wideokonferencja – Messenger. Aplikacja Facebooka to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, ale jedną z jego funkcji jest też możliwość zorganizowania spotkania wirtualnego – nawet w kilka osób. Jest popularny wśród znajomych i współpracowników niewielkich firm – możliwa jest zarówno wideokonferencja przez telefon, jak i komputer.

Wideokonferencja – WhatsApp. Również ten program znajduje się w niemal każdym rankingu najlepszych komunikatorów. Jedną z dostępnych w nim opcji są rozmowy audio i wideo – również wideokonferencje z wieloma osobami, maks. czterema. Rozmowy są szyfrowane – nawet WhatsApp nie ma do nich dostępu. Można podsumować zadania z całego tygodnia, opracować cele na kolejny miesiąc, omówić ważny problem czy strategię działania.

Wideokonferencja – Zoom. Narzędzie zyskuje na popularności – jest łatwe w obsłudze i pozwala na sprawne przeprowadzenie spotkania i omówienie najważniejszych kwestii. W wielu firmach ta platforma chmurowa do wideokonferencji ułatwia współpracę – można z niej korzystać m.in. na komputerze i urządzeniach mobilnych.

Wideokonferencja – Cisco. Dobrą infrastrukturę do konferencji online można też stworzyć z rozwiązań Cisco – firma umożliwia przeniesienie zespołu do wirtualnego pokoju sotkań. Wiele firm w swoim wewnętrznym środowisku korzysta na co dzień z konkretnych narzędzi. System Cisco Call Manager można zintegrować ze Skype for Business, aby prowadzić profesjonalne wideokonferencje. To świetna alternatywa dla dużych firm oraz korporacji.
Warto przetestować różne narzędzia i wybrać najlepsze dla danej firmy, gdyż praca w zespole – nawet na odległość – sprzyja kreatywności i zwiększa efektywność.