Na tej stronie korzystamy z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.gsm24.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Prosimy, abyś zapoznał się z naszą polityką dotyczącą prywatności uregulowaną w Regulaminie i w Polityce Prywatności.

Hit tygodnia

 • Samsung Galaxy S20 G980F Dual SIM Cloud Blue

  2 999,00 zł

  3 099,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
 • Xiaomi Mi 10 Lite 5G DS 6/128GB Grey

  1 329,00 zł

  1 349,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
Jak dezynfekować telefon – bądź gotowy na drugą falę

Jak dezynfekować telefon – bądź gotowy na drugą falę

 - 

Dezynfekcja dłoni nie wystarczy – w dobie pandemii równie ważne jest czyszczenie różnych powierzchni, m.in. telefonów. Może gromadzić się na nich wiele groźnych bakterii i wirusów, dlatego systematyczne czyszczenie smartfonów powinno stać się standardem i dobrym nawykiem.

Dezynfekcja telefonu – dlaczego to takie ważne?

Przeciętny użytkownika smartfona dotyka ekranu kilka tysięcy razy dziennie – to niewielkie urządzenie towarzysz nam na co dzień, w pracy, w podróży, a nawet w łóżku, tuż przed snem. Wiesz, jak wiele bakterii może się na nim w tym czasie zgromadzić? W praktyce oznacza to, że bakterie przedostaną się wprost z telefonu do ust, oczu i nosa. Do działań profilaktycznych przeciw koronawirusowi warto włączyć także regularne czyszczenie smartfona kilka razy dziennie.

Koronawirus na powierzchniach 

Warto regularnie dezynfekować swój telefon, a podczas pandemii jest to szczególnie ważne. Podczas rozmowy przez telefon, na jego powierzchni gromadzi się pot, sebum, naskórek i resztki makijażu, które tworzą wręcz idealne środowisko dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów. 

Koronawirus SARS-CoV-2 może przetrwać na powierzchniach plastikowych oraz na stali nierdzewnej do 72 godzin. Prawdopodobieństwo, że będzie on na Twoim smartfonie, rośnie, jeśli nie czyścisz urządzenia regularnie. Prawidłowa higiena dłoni to za mało – warto, aby czyszczenie smartfonów weszło nam na stałe w nawyk. 

Jak dezynfekować telefon?

W czasie pandemii koronawirusa czyszczenie naszego smartfona jest równie ważne jak mycie rąk, noszenie maseczek i jednorazowych rękawiczek. Jak dezynfekować telefon? Warto sięgnąć po czystą ściereczkę z mikrofibry, która nie porysuje delikatnego ekranu – taką samą, jakiej używa się do czyszczenia szkieł w okularach. 

Miękkie włókna skutecznie usuwają najwięcej drobnoustrojów. Można też rozważyć zakup lampy UV do dezynfekcji smartfonów, a wodoodporne modele można umyć w ciepłej wodzie z mydłem. Nie należy przecierać ekranu ubraniem, gdyż drobnoustroje jedynie się namnożą. 

Regularność jest najważniejsza

Najważniejsza w czyszczeniu telefonu w czasie trwania epidemii jest regularność. Nie wystarczy jednorazowa dezynfekcja – najlepiej wykonać ją kilka razy dziennie, gdyż telefon i laptop to jedne z największych siedlisk bakterii ze względu na ich częste użytkowanie. 

Smartfona dotykamy najczęściej – w ciągu dnia leży m.in. na biurku, stoliku nocnym, w restauracji, w kieszeni itd. Nawyk ten powinien stać się codziennością na stałe, nie tylko podczas pandemii, gdyż w ten sposób mogą przenosić się również wirus grypy, patogenne paciorkowce czy gronkowce.