Na tej stronie korzystamy z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.gsm24.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Prosimy, abyś zapoznał się z naszą polityką dotyczącą prywatności uregulowaną w Regulaminie i w Polityce Prywatności.

Hit tygodnia

 • Samsung Galaxy S20 G980F Dual SIM Cloud Blue

  2 999,00 zł

  3 099,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
 • Xiaomi Mi 10 Lite 5G DS 6/128GB Grey

  1 329,00 zł

  1 349,00 zł


  Zobacz wszystkie ->
Jak namierzyć zgubiony lub skradziony telefon?

Jak namierzyć zgubiony lub skradziony telefon?

 - 

Każdy chociaż raz zapomniał, zniszczył lub stracił telefon w wyniku kradzieży, dlatego warto zainstalować lub skonfigurować odpowiednie narzędzie, które w razie konieczności pozwoli namierzyć telefon czy tablet. Smartfon można namierzyć na kilka legalnych sposobów – w zależności od marki urządzenia, systemu i oprogramowania. Poniżej kilka porad, jak namierzyć telefon.

Jak namierzyć skradziony telefon?

Autorskie narzędzia. Wielu producentów oferuje autorskie aplikacje, które pomogą namierzyć skradziony telefon czy tablet – na przykład „Find My Mobile” od marki Samsung czy „Find my iPhone” od Apple. Jeśli nie wiesz, jak namierzyć skradziony telefon, najlepiej uaktywnij tę aplikację – będzie to najprostszy sposób, aby w razie potrzeby ustalić jego lokalizację. 

W smartfonach marki Apple aplikacja Znajdź mój iPhone jest niezwykle prosta w obsłudze – trzeba jedynie zalogować się na konto iCloud i ją uruchomić, a lokalizacja telefonu czy innego urządzenia firmy Apple będzie regularnie odnotowywane na serwerach firmy. Poza tym apka pozwala zlokalizować urządzenie, a także przełączyć je w tryb utracony lub zdalnie skasować wszystkie dane.

Aplikacja „Menedżer urządzeń Android”. Telefony z Androidem są stosunkowo łatwe do namierzenia, dzięki aplikacji „Menedżer urządzeń Android”. Wystarczy jedynie wcześniej pobrać ją ze sklepu Google Play i zainstalować. Na urządzeniu trzeba też uruchomić GPS, aby możliwe było namierzenie sygnału i ustalenie położenia sprzętu. 

Inne aplikacje do namierzania telefonów

Każdy program antywirusowy zainstalowany na urządzeniu mobilnym posiada zabezpieczania – na przykład aplikacje Avast Mobile Security & Antivirus czy Norton Security & Antivirus. 

Również Lookout może namierzać skradziony lub zgubiony telefon lub tablet. Jak zlokalizować telefon? Wystarczy dostęp do Internetu i uruchomiony GPS. Dobrym programem jest też aplikacja Avira Antivirus Security – dodatkowo ma on funkcję blokowania skradzionego telefonu. Aplikacje chroniące telefon mogą też oferować funkcje dodatkowe – jak m.in. nagrywanie dźwięku oferowane przez Cerberus.