Jak połączyć telefon z telewizorem – sprawdź, czy masz odpowiedni smartfon

Z małego urządzenia na większy ekran? Połączenie telefonu z telewizorem jest w wielu przypadkach banalnie proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Sprawdź, jak to zrobić i oglądaj zdjęcia lub filmy ze smartfona na telewizorze.

Jak połączyć telefon z TV?

Chcesz obejrzeć filmik z YouTube’a lub serial Netfliksa na dużym ekranie? A może masz ochotę pokazać znajomym zdjęcia z wakacji? Wystarczy, że wyświetlisz obraz z telefonu na telewizorze – można to zrobić na kilka sposobów.

Połączenie przy pomocy kabla. Tradycyjnym sposobem jest podłączenie telefonu do gniazda HDMI. Potrzebny będzie kabel MHL – na jednym końcu ma on wtyczkę HDMI pasującą do gniazda w telewizorze, na drugim odpowiednią do smartfona (micro USB lub USB-C). Połączenie telefonu z telewizorem za pomocą kabla HDMI to najprostsza z możliwości, ponadto zapewni dobrą stabilność przesyłu danych. Docenią to gracze, gdyż nie ma ryzyka opóźnień w trakcie rozgrywki.

Połączenie bezprzewodowe

Większość nowoczesnych telewizorów to modele Smart, które można sparować ze smartfonem zdalnie. Komunikacja bezprzewodowa jest bardzo wygodna. Jak połączyć telefonem z telewizorem Samsung? Właśnie dzięki Wi-Fi i specjalnej aplikacji. Świetny duet z nowoczesnym TV stworzy m.in. Galaxy S21 albo Galaxy Note 20 Ultra.

Jeśli nie możesz znaleźć na telewizorze opcji połączenia go z innym urządzeniem, zainstaluj aplikację Miracast na swoim odbiorniku i smartfonie. Teraz w TV wybierz funkcję o tej samej nazwie, a na telefonie włącz Screen Mirroring.

Specjalna aplikacja pozwala też korzystać z telefonu jak z pilota do telewizora. Może to być np. Smart TV Remote dla firmy Samsung lub LG TV Remote dla marki LG. Najwygodniejsze rozwiązanie to posiadanie urządzeń tego samego producenta.

Przystawka

Jeśli jednak masz telewizor bez Smart TV, możesz kupić specjalną przystawkę, która umożliwia połączenie się z Internetem na dużym ekranie i pozwala na łączność z innymi urządzeniami. Większość przystawek korzysta z popularnego systemu Android (wyjątkiem są produkty marki Apple).

Opcja Wi-Fi Direct

Można też skorzystać z funkcji Wi-Fi Direct, która działa podobnie jak Bluetooth. Po sparowaniu obu urządzeń można bezprzewodowo przesyłać pliki. Zaletą tego rozwiązania jest to, że pozwala ono na większą prędkość przesyłania, co ma znaczenie w przypadku treści w wysokiej rozdzielczości. Większość nowych telefonów z Androidem – jak m.in. Samsung S21 5G czy Galaxy A52 lub A71 posiada tę funkcję.