Dyski SSD

Dysk SSD | Kup w sklepie GSM24.pl


Dyski SSD służą do przechowywania danych użytkownika — dokumentów, aplikacji, plików o dużym rozmiarze. Parametry oferowanych dysków pozwalają na szybką pracę i wczytywanie danych w jak najkrótszym czasie. W GSM24.pl oferujemy dysk SSD do komputera Samsung w różnych pojemnościach, dzięki którym bezpiecznie zgromadzisz wszystkie dane, by móc pracować na nich płynnie i bez opóźnień.

Jakie dyski SSD oferujemy?


Dysk SSD Samsung dostępny jest w pojemności od 250 do 2000 GB. Pracuje dzięki technologii TRIM 256-bitowe szyfrowanie danych AES. Maksymalna prędkość odczytu dysków wynosi 3500 MB/s. Każdy z rekomendowanych dysków został stworzony z myślą o komputerach, jest lekki i prosty w obsłudze. Wszystkie oferowane produkty są nowe i oryginalne. Pochodzą z zaufanego źródła, dzięki czemu możesz mieć pewność, że praca na dyskach będzie w pełni bezpieczna i nie zakłócą jej żadne ukryte wady.

Jaki dysk SSD do laptopa wybrać?


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dysków, a wybór odpowiedniego może okazać się niełatwym zadaniem. Dlatego w GSM24.pl zgromadziliśmy dyski SSD marki Samsung, które wyróżniają się świetnymi parametrami i sprawdzą się podczas codziennego korzystania z komputera oraz podczas pracy.

Najważniejszą cechą wysokiej jakości dysków jest prędkość odczytu danych. To ona jest czynnikiem wpływającym na to, jak szybko treści zostaną odczytane przez dysk i udostępnione użytkownikom. Decydując się na tego typu dysk o wysokiej prędkości, Twoja praca stanie się bardziej płynna i efektywniejsza.

Jeżeli przeznaczeniem nowego dysku jest przechowywanie gier lub aplikacji, zdecydowanie rekomendujemy dysk SSD Samsung o pojemności 2000 GB. Duża pojemność będzie gwarancją, że wszystkie istotne dla Ciebie dane możesz posiadać w bezpiecznym miejscu i nie zaskoczy Cię nagły brak wolnej pamięci. W przypadku, gdy nośnik danych ma gromadzić jedynie dokumenty lub zdjęcia, warto zdecydować się na pojemność około 500 GB. Oczywiście, wraz ze zwiększeniem pojemności dysku, rośnie także jego cena. Jeśli jednak szukasz bezpiecznego sposobu przechowywania danych, zakup pojemnego dysku to świetna inwestycja.

Przed zakupem konkretnego dysku SS upewnij się, że wybrany przez Ciebie model jest kompatybilny z posiadanym przez Ciebie laptopem. Brak dopasowania może skutkować trudnościami w montażu dysku, bądź jego mniejszą wydajnością.

Dysk SSD do komputera | Rodzaje i sposób działania


Istnieją dwa rodzaje dysków — dysk SSD 2,5’’ oraz M.2. W ofercie naszego sklepu internetowego możesz znaleźć drugą z wymienionych opcji.

Obydwa rodzaje dysków SSD różni sposób montażu. W przypadku SSD 2,5” łączony jest z płytą główną poprzez przewód SATA. Natomiast wersja M.2 zostaje wkręcona bezpośrednio w gniazdo znajdujące się w płycie. Który rodzaj wybrać? Wyselekcjonowane przez naszych specjalistów dyski M.2 wyróżniają się szybszym transferem danych. Ponadto ich montaż jest znacznie prostszy, co staje się zaletą szczególnie dla osób niemających dotychczas doświadczenia w tym zakresie.

Sposób działania dysków SSD opiera się na wykorzystaniu kości pamięci i kontrolera, który zarządza ich pracą. Dyski SSD zapisują dane w komórkach, w których umieszczone zostały dwa rodzaje tranzystorów: pływający i sterujący. Zasadnicza różnica pomiędzy tego typu dyskiem a wersją HDD to brak elementów ruchomych, czyli między innymi głowicami.

W skrócie - dysk SSD podnosi wydajność komputera oraz zmniejsza jego wagę. W porównaniu z dyskami HDD wyróżnia je szybszy transfer. Zapewniają łatwy i szybki dostęp do zgromadzonych w nich danych i znacznie usprawniają codzienną pracę. To niewielkie urządzenie warte inwestycji — sprawdź naszą ofertę i wybierz dysk SSD Samsung dla siebie.

Dlaczego warto kupić dysk SSD do komputera w GSM24.pl?


Nośnik pamięci do laptopa powinien pochodzić z zaufanego sklepu, specjalizującego się w tego typu sprzęcie. W GSM24 wszystkie dostępne dyski SSD są w pełni nowe oraz oryginalne — to polecane produkty marki Samsung. Objęte zostały długą 60-miesięczną gwarancją. Dokonując zamówienia powyżej 300 zł, nośniki danych SSD zostaną wysłane pod wskazany adres zupełnie za darmo. Dodatkowo każdy klient ma możliwość zwrotu do 14 dni po otrzymaniu swojego zamówienia. Zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który odpowie na wszystkie pytania i doradzi w wyborze odpowiedniego dysku.