Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza Dyson - jakie są ich zalety?

Komfort oddychania czystym, świeżym powietrzem w domowym zaciszu wpływa na nasze samopoczucie i dobry nastrój. Dla alergików czy astmatyków jest niezwykle istotny także ze zdrowotnego punktu widzenia, zaś poczucie duszności, kichanie i łzawienie oczu powodują, że zaczynamy szukać źródła dyskomfortu. W takiej sytuacji warto zainteresować się oczyszczaczami, które przefiltrują powietrze, pozbawiając go wszelkich drażniących zanieczyszczeń, których nie widzimy gołym okiem. Zobaczmy, co dla klientów przygotował Dyson i poznajmy ich oczyszczacze powietrza o niebanalnym wyglądzie i unikalnym designie.

Jak działa oczyszczacz powietrza Dyson?

Produkty brytyjskiej firmy są znane z tego, że w swoim działaniu są niesamowicie wydajne i gwarantują satysfakcję użytkownikom na maksymalnym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku oczyszczaczy z serii Dyson Purifier. Wykorzystują one filtrację wielopoziomową, która składa się z kilku etapów poprawiania jakości powietrza. Pierwszym etapem jest prefiltracja, która usuwa większe cząstki zanieczyszczeń, na przykład takie jak sierść zwierząt czy włókna ubrań. Następnie powietrze przechodzi przez filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air), który skutecznie zatrzymuje wszelkie najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń, czyli drobiny kurzu i pyłki, roztocza czy alergeny, ze skutecznością przechwytywania do 99,95% zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra

Oczyszczacze Dyson Purifier potrafią nawet wychwycić smog, wirusy oraz bakterie i wyeliminować je z powietrza, przynosząc ulgę osobom szczególnie wrażliwym na ich obecność i podatnym na choroby dróg oddechowych. W niektórych modelach oczyszczaczy powietrza Dyson można znaleźć również węgiel aktywowany, który pomaga w usuwaniu zapachów i gazów, pomagając na przykład pozbyć się niepożądanych kuchennych aromatów, przenikających do innych domowych pomieszczeń.

Podobnie jak odkurzacze spod znaku Dyson, tak też i produkowane przez nich oczyszczacze wykorzystują technologię cyklonu, która w skrócie opiera się na zasadzie oddzielania cząstek zanieczyszczeń od czystego powietrza za pomocą wirującego strumienia powietrza i ich przechwytywaniu. Dzięki temu zanieczyszczenia są skutecznie oddzielane i zatrzymywane w filtrach, podczas gdy czyste powietrze jest wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Sposób działania zgodny z filozofią założyciela marki Jamesa Dysona, dopracowana inżynieria produktu oraz jego maksymalna możliwa wydajność sprawiają, że są zdecydowanie warte swej ceny.

Zalety oczyszczaczy powietrza marki Dyson

Gdy analizujemy, oceniamy i wybieramy spośród urządzeń różnych marek, to sprawdzając oczyszczacz powietrza Dyson, opinie o nim i recenzje zachwyconych klientów dostrzegamy, jak pozytywnie wyróżniają się wśród innych. Oczyszczacze powietrza Dyson Purifier wykorzystując zaawansowane technologie wielostopniowej filtracji oraz czujniki monitorujące jakość powietrza zapewniają domownikom doskonały mikroklimat w pomieszczeniach bez ich ingerencji. Filtracja HEPA usuwa nawet najdrobniejsze cząstki kurzu i  pyłki roślin, a eliminacja zanieczyszczeń z powietrza może długofalowo przynieść liczne korzyści zdrowotne. Poprawiając jakość powietrza w domu, można zmniejszyć ryzyko alergii, astmy i innych schorzeń związanych z wdychaniem słabego jakościowo powietrza, co ma szczególnie istotne znaczenie w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców domu.

To, co wyróżnia oczyszczacze powietrza z serii Dyson Purifier, to niszczenie formaldehydu, który potencjalnie może być bardzo szkodliwy dla zdrowia ludzkiego, szczególnie w przypadku ekspozycji na wysokie stężenia lub długotrwałego narażenia na jego działanie. Może powodować podrażnienie oczu, nosa i gardła, wywoływać problemy z oddychaniem oraz prowadzić do podrażnień skóry, został też zaklasyfikowany jako potencjalnie rakotwórczy dla ludzi przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem. Najnowsze modele oczyszczaczy Dyson mają niezwykle wrażliwe czujniki, umożliwiające wykrywanie cząsteczek formaldehydu, mimo że ich rozmiar jest aż 500 razy mniejszy niż 0,1 mikrometra. Specjalny filtr katalityczny w sposób ciągły zatrzymuje i przekształca formaldehyd w wodę i dwutlenek węgla oraz regeneruje się samoczynnie, więc nigdy nie trzeba go wymieniać. 

Jaki oczyszczacz powietrza Dyson wybrać?

Niezależnie od tego jaki wybierzesz oczyszczacz Dyson, zalety jego działania docenisz i pokochasz bardzo szybko. Stale wprowadzane innowacje przeradzają się w konstruowanie urządzeń, które łączą w sobie zalety kilku innych - filtrują, nawilżają, schładzają lub ogrzewają powietrze w naszych domach i mieszkaniach, pozwalając utrzymać świetną atmosferę.

Dyson oferuje również oczyszczacze z funkcją wentylacji, które przyjemnie orzeźwiają duszne powietrze latem i kontrolują jego jakość w pomieszczeniach przez cały rok. Automatycznie wykrywają i usuwają zanieczyszczenia, a następnie rozprowadzają oczyszczone, rześkie powietrze w całym pomieszczeniu. Sterowanie przy pomocy ekranu lub pilota jest wygodne i umożliwia zdalne kontrolowanie urządzenia, zaś użycie aplikacji MyDyson™ pozwala dodatkowo korzystać z porad ekspertów czy też powiadomień, na przykład o konieczności wymiany filtra HEPA.

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza marki Dyson?

Znając już szerokie możliwości i wachlarz zalet tych urządzeń, możesz wybrać dopasowany do swoich potrzeb oczyszczacz Dyson. Czy warto zapłacić za niego więcej, niż za zbliżone produkty konkurencji oraz gdzie dokonywać zakupu? Decyzja może wydawać się niełatwa, natomiast zdecydowanie opłaci się postawić na ich dopracowaną w każdym detalu technologię i zyskać dodatkowy atut, którym jest walor dekoracyjny - ich niebanalny wygląd będzie nowoczesną ozdobą każdego wnętrza.

Poszukując sprzedawców tych renomowanych urządzeń należy wybierać takich, którzy cieszą się podobną renomą - godnych zaufania, sprawdzonych, oferujących doradztwo i fachową obsługę, a także serwis posprzedażowy. Niezależne sieci sprzedaży, w których produkty marki Dyson są dostępne, pozwolą bliżej zapoznać się ofertą i dzięki wsparciu przy zakupie wybrać oczyszczacz powietrza spełniający wszystkie oczekiwania klienta.