Głośniki przenośne bezprzewodowe

Głośniki przenośne bezprzewodowe

W domu, w plenerze, na wycieczce czy podczas spontanicznej imprezy - funkcjonalność bezprzewodowych głośników przydaje się w rozmaitych okolicznościach, a stale rosnąca jakość dźwięku i maksymalne moce poszerzają grono ich zwolenników. Szeroka gama modeli zaczyna się od najtańszych, kieszonkowych głośników, poprzez dudniące przyjemnymi basami przenośne "dżej-bi-ele" aż do świetnie brzmiących propozycji od Sony czy JBL, gotowych rozruszać każdą imprezę i doprowadzić do furii naszego sąsiada. Zobaczmy więc, jakie nowoczesne bezprzewodowe głośniki z naszej oferty są godne polecenia.

Ulubiona muzyka pod ręką - nowoczesne głośniki bezprzewodowe przenośne

W rankingach popularności od lat królują trzy literki - JBL, a firma ta jest synonimem jakości i świetnych parametrów dźwięków, tak jak pierogi czy bigos są znakami rozpoznawczymi polskiej kuchni. Zatem co smacznego mają do zaoferowania produkty amerykańskiej marki? Model Charge 5, będący westchnieniem marzeń nastoletnich miłośników dobrych bitów, daje mięsiste brzmienie i soczysty dźwięk, a dzięki możliwości parowania i połączenia dwóch takich urządzeń funkcją PartyBoost, możemy otrzymać naprawdę solidną porcję decybeli w wersji stereo. Gra świetnie, a wygląda jeszcze lepiej - możliwość wyboru wśród kilku wariantów kolorystycznych i ponadczasowy, klasyczny już design czynią go rozpoznawalnym z daleka.

Nieco mniejszy i bardziej kompaktowy JBL Flip 6 wygląda jak młodszy brat serii Charge 5, ale wcale im nie ustępuje wszechstronnością. Również posiada możliwość wykorzystania zalet brzmienia w duecie dzięki PartyBoost, ma stopień szczelności i ochrony przed wodą i kurzem IP67 oraz dwa radiatory basowe, generujące niskie tony. To świetna propozycja dla osób aktywnych, zabierających głośniki Bluetooth i ulubioną muzykę ze sobą na wycieczkę, na plażę czy nad jezioro, by rozkręcić dobrą zabawę.

Dla wielbicieli marki Sony interesującą propozycją jest głośnik bezprzewodowy SRS-XG300H, także pomyślany o jak największej uniwersalności zastosowań - wygodny uchwyt, pojemny akumulator, dający do 25 godzin słuchania muzyki, pyłoszczelność i wodoszczelność IP67, elegancki design przypominający pokaźną latarkę. Gamę tych zalet uzupełnia intrygującym, kolorowym oświetleniem LED,  pulsującym w rytm muzyki wokół głośnika. To prawdziwie imprezowy model, robiący świetne wrażenie także na słuchaczach dźwiękiem z dynamicznym basem, odtwarzanego z użyciem jednostki niskotonowej, membran biernych i przednich jednostek wysokotonowych.

Głośniki Bluetooth - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Decydując o tym, jaki głośnik bezprzewodowy wybrać, musimy zapoznać się z jego parametrami, z których najbardziej istotne to czas pracy na jednym ładowaniu oraz oferowana moc. Oczywiście tu swoją rolę odgrywają gabaryty urządzenia, gdyż najmniejsze, kieszonkowe modele mogą zaoferować mniej więcej 3W do 5W mocy akustycznej i czas pracy około pięciu godzin, natomiast gdy wybieramy duże głośniki bezprzewodowe, to warto, aby zapewniały nam moc od 30W do 40W i powyżej 12h pracy na jednym ładowaniu. Na plus będzie też obecność gniazda w standardzie USB-C, co umożliwi na przykład skorzystanie z powerbanka w razie potrzeby.

Kolejna ważna cecha dobrego głośnika, to odporność na wodę i pył, a skoro mobilność głośników przenośnych stanowi ich główną zaletę, czemu nie wykorzystywać ich możliwości na łonie natury? Stopień ochrony IP67 gwarantuje nam, że przypadkowo zachlapany wodą czy upuszczony na plaży sprzęt będzie dalej funkcjonował i nie ulegnie zniszczeniu czy kończącej jego żywot awarii.

Inne pożyteczne, dodatkowe opcje, to na przykład obecność gniazda mini-jack, które pozwala połączyć się z telefonem tradycyjnym kablem czy też obsługa kart pamięci SD, umożliwiająca odtwarzanie muzyki na niej zapisanej. Dla indywidualistów liczy się również wygląd i kolorystyka dostępnych obudów, ale producenci i tym wymaganiom wychodzą naprzeciw, oferując przynajmniej kilka barwnych wariantów do wyboru.

Przed zakupem warto również zasięgnąć porad i przeczytać opinie o oferowanych przez producenta rozwiązaniach, które wzmacniają dźwięk, wydobywają niskie tony i wpływają na czystość brzmienia. Mimo stałego rozwijania i kolejnych innowacji, bezprzewodowe głośniki przenośne mają wciąż możliwości ograniczane przez ich kompaktowe rozmiary.

Najlepsze głośniki bezprzewodowe - jak wybrać model dla siebie?

Dobry głośnik Bluetooth  to taki, który spełnia nasze indywidualne wymagania, więc decyzja jest uzależniona od tego, jak planujemy go używać. Im większy model, tym lepsze możliwości i bardziej naturalne, wyraziste brzmienie. Ale propozycje z segmentu mini mają swoich zagorzałych zwolenników, dla których liczy się właśnie kieszonkowy wymiar i lekkość urządzenia, a barwa dźwięku czy maksymalna moc akustyczna nie stanowią dla nich decydujących o zakupie parametrów. 

Może więc okazać się, że niektórzy znajdą kompromis w modelach oferujących dobrą jakość odtwarzania przy umiarkowanej wielkości, a inni zdecydują się na zakup dużego głośnika bezprzewodowego do częstego użytku i jego miniaturowego odpowiednika jako kompana w podróży czy na wycieczkę.