Słuchawki gamingowe

Słuchawki gamingowe

Pozwalają odciąć się od rzeczywistości i skupić na rozgrywce, zapraszając nas do wirtualnej rzeczywistości bogactwem dźwięków otoczenia i realistycznymi odgłosami. To dzięki nim możemy prowadzić potyczki z graczami na drugim końcu świata i wsłuchiwać się w dialogi czy instrukcje podczas przeskakiwania na kolejne levele gry. Słuchawki dla graczy należą do podstawowego ekwipunku każdego miłośnika rywalizacji w alternatywnej rzeczywistości, tak jak wygodny fotel czy responsywna klawiatura. Zobaczmy, co ciekawego przedstawia graczom nasza oferta. 

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe - najlepsze propozycje

Podobnie, jak w przypadku głośników bezprzewodowych, prym wśród najczęściej wybieranych modeli wiedzie amerykańska firma JBL, oferująca na przykład rewelacyjne bezprzewodowe słuchawki nauszne z serii Quantum. Niezwykle wygodne, o swobodzie regulacji i dopasowania do kształtu głowy sprawiają, że nawet wielogodzinne potyczki nie będą kończyć się dyskomfortem noszenia. Bezstratna łączność bezprzewodowa 2,4 GHz klasy gamingowej minimalizuje latencję i zapobiega chwilowym opóźnieniom dźwięku, wynikającym z radiowej transmisji. Kinowe brzmienie wydobywające się z przetworników dźwięku oraz czuły mikrofon z opcją wyciszania stanowią uzupełnienie tych doskonałych słuchawek.

Szczęśliwi posiadacze PS5 z pewnością spojrzą w kierunku słuchawek Sony PS5 Pulse 3D, które są jednymi z najlepszych akcesoriów dedykowanych do konsoli japońskiego producenta.  Ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu słuchawki nauszne dają możliwość wejścia w świat gier i rozkoszowania się kakofonią dźwięków, basowością wybuchów i eksplozji czy też szmerami otoczenia. Dwa mikrofony z funkcją redukcji szumów i ładowanie przez USB-C to przydatne każdemu graczowi udogodnienia.

Słuchawki nauszne gamingowe, czyli wygoda i jakość dźwięku

Obawy o jakość dźwięku i występowanie irytujących przerw, spowodowanych zanikami transmisji radiowej, mogą sugerować niezdecydowanym wybór klasycznych, przewodowych słuchawek. Mają one jednak zasadniczą wadę, czyli kabel, ograniczający swobodę ruchów i zmuszający do przebywania w zasięgu 2-3 metrów od konsoli czy komputera. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth dla graczy mają dopracowaną łączność bezprzewodową, by jak najwierniej i bez pauz oddawać to, co dzieje się na ekranie. Nie ograniczają też w żaden sposób gracza, który może wyskoczyć w górę i wykonać taniec radości w triumfalnym geście zwycięstwa albo sfrustrowany niepowodzeniem wyrzucić klawiaturę przez najbliższe okno, choć tego akurat nie polecamy.

Najlepsze słuchawki dla graczy są projektowane z dbałością o wygodę, by nie powodowały ucisku czaszki czy nie zsuwały się z głowy. Miękkie wyściełanie nauszników, doskonale przylegających do ucha pozwala na komfort grania przez wiele godzin i jednocześnie izoluje nas od zewnętrznych dźwięków. JBL Quantum na przykład mają pokryty specjalną pianką poliuretanową pałąk słuchawek, który optymalnie przylega i dopasowuje się do kształtu głowy. Wszystko z myślą o zadowoleniu wymagającej grupy odbiorców, którzy niezwykle intensywnie i często użytkują słuchawki gamingowe.

Batalia online albo relacja na żywo? Słuchawki gamingowe z mikrofonem dla graczy

Niektórzy wolą tylko słuchać, a inni chcą też pogadać, dlatego bezprzewodowe słuchawki dla graczy są wyposażane w mikrofony, które pozwalają na prowadzenie dialogów i debat, ustalanie taktyki czy rozmowy na żywo podczas potyczek. Czułość mikrofonów i jakość przenoszenia dźwięku rozmów, pozbawionego irytujących szmerów i szelestów, jest w najlepszych modelach świetnie dopracowana. Mogą one być dyskretnie schowane, jak dwa mikrofony zmyślnie ukryte w modelu Sony Pulse 3D albo wysunięte na niewielkim pałąku, by znajdowały się jak najbliżej ust. Dla emocjonalnie reagujących graczy cenną opcją jest możliwość szybkiego wyciszania mikrofonu jednym dotknięciem przycisku.

Jak wybierać gamingowe słuchawki - cenne wskazówki

Decyzja, jakie słuchawki gamingowe wybrać, zależna jest w dużej mierze od posiadanego sprzętu - konsolowcy zdecydują się na modele stanowiące ofertę producenta, ale to nie zamyka drogi innym rozwiązaniom. Dla wielu graczy liczy się też design i estetyka, która współgra na przykład z podświetlaną klawiaturą czy kolorami fotela do gier, a wiele modeli nausznych słuchawek wykorzystuje również podświetlenie LED, pozwalające na personalizację pod oczekiwania użytkownika.

Natomiast na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o użytkowe parametry słuchawek?  Na pewno długi czas pracy wbudowanego akumulatora, wynoszący na przykład do 22 godzin w modelu JBL Quantum 350, co pozwala skupić się na grze bez martwienia się o to, że w kulminacyjnym momencie słuchawki będą wymagały ładowania. Również duży zasięg będzie atutem -sięgający nawet do 20 metrów pozwoli na przykład usiąść w dalszej odległości od monitora lub skoczyć do lodówki po szybką przekąskę, bez odrywania się od scenariusza gry lub ciekawej dyskusji online.