Karty graficzne

Karty graficzne | GSM24.pl

Karty graficzne to urządzenia, których zadaniem jest przetwarzanie obrazów, które pojawiają się na ekranie komputera. Dobierając odpowiednią kartę graficzną, wspierane jest działanie procesora i podnoszona jest wydajność całego sprzętu. Wybór wysokiej jakości kart graficznych istotny jest szczególnie w przypadku graczy oraz grafików. Kupując kartę graficzną, należy wybrać model spośród dwóch rodzajów kart: układu zintegrowanego i podzespołu dedykowanego. Posiadają inne zastosowanie, dlatego warto wiedzieć, który z nich warto zastosować u siebie. Dowiedz się więcej o kartach graficznych i sprawdź ich ofertę dostępną w sklepie GSM24.pl.

Karty graficzne Nvidia | Rodzaje

Zanim zdecydujesz się na zakup karty graficznej, sprawdź które rodzaje nadają się do konkretnych urządzeń. Dzięki temu uzyskasz połączenie pozwalające na wydajną pracę każdego komputera oraz laptopa.

Karty graficzne typu układy zintegrowane występują w laptopach, ze względu na swój mniejszy rozmiar, który doskonale dopasuje się do kompaktowych urządzeń. Są zdecydowanie lżejsze, a także dzielą procesor i pamięć z innymi podzespołami. Warto skorzystać z nich do mniej zaawansowanych operacji i codziennych aktywności, jakie wykonujemy na naszym laptopie — np. oglądanie filmów, podstawowa edycja zdjęć.

Podzespoły dedykowane wykorzystasz do zdecydowanie bardziej zaawansowanych operacji. To podstawowe wyposażenie komputera gracza lub osoby zajmującej się zawodowo obróbką filmów bądź grafik. Tego typu Nvidia karty graficzne wyposażone są w oddzielny procesor i pamięć VRAM.

Profesjonalne karty graficzne przydają się także osobom zajmującym się obliczeniami inżynieryjnymi, geologicznymi, projektowaniem itd. Należy skorzystać z nich zawsze, gdy mamy styczność z plikami o bardzo dużych rozdzielczościach.

Karty graficzne | Parametry

Jednym z istotnych parametrów kart graficznych jest ich rozmiar. Muszą zostać odpowiednio dopasowane do posiadanych przez nas urządzeń, by z powodzeniem mogły pełnić swoją funkcję. Jeśli posiadasz konstrukcję typu microATX oraz ITX, możesz skorzystać z miniaturowych wersji GPU.

Koniecznie bierz pod uwagę także ilość VRAM, czyli pamięci graficznej. Wpływa ona na przeprowadzanie wszystkich obliczeń przez procesor graficzny. Wybierz większą pamięć VRAM, jeśli grasz w gry o realistycznej grafice z dużym poziomem detali oraz efektów specjalnych. Co więcej, chcąc pracować na dużej rozdzielczości, również przydatna okaże się pamięć 8-10 GB.

Karta graficzna | Jakie modele oferujemy w GSM24.pl?

GSM24.pl oferuje karty graficzne firm GIGABYTE oraz MSI. Przygotowane modele zawierają od 4 do 12 GB pamięci RAM, a ich wymiary to 265 mm x 121 mm x 40 mm i 180 mm x 112 mm x 38 mm, przy czym wersja prezentowana przez GIGABYTE sprawdzi się do zdecydowanie większych urządzeń.

GIGABYTE zastosowało w swoim produkcie układ graficzny GeForce RTX 2060 i możliwość obsługi Ray Tracingu. Inne parametry tej karty to taktowanie rdzenia na poziomie 1680 MHz, przepustowość pamięci 336 GB/s, a także efektywne taktowanie pamięci 14000 MHz.

W przypadku MSI marka postawiła na układy graficzne typu GeForce GTX 1650, taktowanie rdzenia 1410 MHz (1620 MHz w trybie Boost) oraz efektywne taktowanie pamięci 12000 MHz. W przypadku tego modelu można liczyć na obsługiwanie biblioteki DirectX 12 OpenGL 4.6 Vulkan 1.2 CUDA 7.5.

Kup karty graficzne Nvidia w GSM24.pl

Kompletując podzespoły do komputera stacjonarnego lub laptopa warto zdecydować się na sprzęt najwyższej klasy, pochodzący od zaufanych producentów. Dzięki temu w łatwy sposób zwiększysz efektywność swojej pracy oraz przyśpieszysz działanie swojego urządzenia. Skorzystaj z oferty GSM24.pl, gdzie możesz liczyć na fachowe doradztwo profesjonalistów — skontaktuj się z nami, dzwoniąc lub wysyłając e-mail, by uzyskać odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i kompleksowe doradztwo.

Nvidia karty graficzne oferowane przez GSM24.pl to urządzenia w 100% oryginalne i nowe. Objęte zostały 36-miesięczną gwarancją. Decydując się na zakup naszych kart, zostaną one wysłane pod wskazany adres zupełnie za darmo! Wszystkie zamówienia przekraczające kwotę 300 zł przesyłamy gratis. Dodatkowo istnieje możliwość ich zwrotu aż do 14 dni po otrzymaniu swojego zamówienia.

Podsumowując — wybierz kartę graficzną dostosowaną do rodzaju operacji, jakie wykonujesz na swoim komputerze. Modele z wyższym VRAM doskonale sprawdzą się do gier o dużej rozdzielczości i zaawansowanych obliczeń. Natomiast karta typu układ zintegrowany to propozycja dla posiadaczy laptopów, których właściciele chcą używać ich do mniej zaawansowanej pracy.