Smartwatche Apple Watch

Smartwatche Apple

Posiadacze urządzeń sygnowanych logo Apple doceniają ich przemyślaną funkcjonalność oraz innowacyjność, która objawia się na różne sposoby podczas ich użytkowania. Popularność smartwatchy Apple stale rośnie, a ich wyszukany design oraz wszechstronność przysparzają im nowych wielbicieli. W aktualnej ofercie można znaleźć linie modelowe skierowane do różnych grup odbiorców, które łączy ze sobą wysoka jakość materiałów, niezawodność oraz świetna prezencja. Smartwatche Apple są dostępne w wariantach odmiennych nie tylko kolorystyką, wielkością czy charakterem - przede wszystkim różnią je funkcje oraz opcje personalizacji. Apple Watch oferują też możliwość podłączenia do sieci telefonii komórkowej w wybranych wariantach Cellular, dzięki czemu nawiązywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłanie wiadomości SMS jest wykonalne bez telefonu, choć należy pamiętać, że to dodatkowa opcja, do której niezbędna jest karta eSIM.

Apple Watch - warianty i rodzaje

Apple proponuje kilka wersji smartwatchy, których charakter i zalety warto bliżej poznać przed podjęciem decyzji o zakupie. Podstawowa seria Apple Watch SE pierwszej i drugiej generacji to najbardziej przystępny cenowo smartwatch, oferujący wszystkie najważniejsze funkcje i oczywiście pełną kompatybilność ze wszystkimi smartfonami iPhone. Apple Watch SE wyposażony jest w wyświetlacz Retina z matrycą OLED o jasności 1000 nitów, a obudowa zegarka jest wodoodporna do 50 metrów zanurzenia, więc można z nim pływać nie zdejmując go z nadgarstka. Mimo, że jest to wersja kompromisowa i pozbawiona niektórych dodatków obecnych w droższych modelach, to jest godnym polecenia smartwatchem, idealnie wkomponowanym w ekosystem urządzeń Apple.

Apple Watch Series generacji 8. i 9. to sztandarowa linia smartwatchy Apple, droższa od Apple Watch SE, ale oferująca więcej funkcji. Zamiast tradycyjnego wyświetlacza Retina zastosowano w nim ekran, który nigdy nie jest wygaszany, więc umożliwia sprawdzenie godziny i odczytanie podstawowych informacji bez ruchu nadgarstka. Wyświetlacz ma wąskie ramki i jest większy oraz bardziej czytelny, a smartwatch oferuje też bardziej rozbudowane funkcje monitorowania organizmu i stanu zdrowia. Jest to zaleta, którą szczególnie doceniają aktywne sportowo osoby. Z myślą o nich powstała również wersja wzmocniona Apple Watch Series, która zamiast standardowej koperty z aluminium posiada ten element wykonany ze stali nierdzewnej, a szkło Ion-X zastąpione jest mocniejszym szkłem szafirowym.

Apple Watch Series Ultra generacji 1. oraz 2. to najbardziej wytrzymała i uniwersalna linia modelowa, którą oferuje Apple. Obudowa wykonana z tytanu, wodoodporność do 10 atmosfer, wyświetlacz o szczytowej jasności 3000 nitów, chroniony szafirowym szkłem oraz czas pracy wynoszący maksymalnie aż 36 godzin czynią z tych smartwatchy propozycję dla najbardziej wymagających klientów. To również największy z oferowanych modeli, gdyż rozmiar jego koperty wynosi aż 49 mm.

Smartwatche Apple - jakie funkcje oferują

To, co łączy wszystkie smartwatche, to ich ogromna wszechstronność i wyposażenie w funkcje, które spełniają oczekiwania sportowców, turystów, podróżników i wszystkich amatorów aktywnego trybu życia. Monitorowanie szeregu parametrów związanych ze zdrowiem, między innymi pracy serca oraz wskazań tętna, poziomu natlenienia krwi czy temperatury ciała czynią z nich osobistych lekarzy pierwszego kontaktu. Wykrywanie upadków oraz wysyłanie powiadomień SOS stoją na straży bezpieczeństwa i znacznie obniżają ryzyko potencjalnie groźnych dla zdrowia zdarzeń, gdy niezbędna jest pomoc z zewnątrz.

Smartwatche Apple są wygodne jeśli chodzi o codzienne użycie, można dokonywać nimi płatności zbliżeniowych za pomocą Apple Pay oraz odczytywać ważne wiadomości tekstowe, e-maile czy powiadomienia gdy smartfon nie jest pod ręką. Droższe warianty oferują możliwość obsługi za pomocą gestów palcami, więc do użycia niektórych funkcji nie potrzeba drugiej dłoni. Wszystkie wersje urządzenia obsługują łączność Bluetooth a także połączenia z siecią WiFi. Opcja zwana Cellular to możliwość zastosowania karty eSIM w urządzeniu innym niż smartfon, dzięki czemu można nawiązywać połączenia telefoniczne i korzystać z internetu bez konieczności korzystania z sieci Wi-Fi czy łączenia się przez Bluetooth ze swoim macierzystym telefonem. Jest to rozwiązanie, które może okazać się bardzo przydatne na przykład podczas treningów, gdy problematyczne staje się posiadanie smartfona przy sobie lub schowania go w pobliżu - wówczas może on zostać w domu, zaś jego funkcje przejmuje smartwatch.

Oczywiście jak każdy produkt Apple, tak i smartwatche parują się z innymi urządzeniami tego producenta w sposób automatyczny, więc bez jakichkolwiek komplikacji czy problemów z wykrywaniem lub połączeniem ze smartwatchem współpracuje każdy iPhone, jak również słuchawki Apple AirPods.

Elegancki lub sportowy zegarek - smartwatch Apple i jego design

Intuicyjna obsługa, łatwa nawigacja i bezproblemowe użytkowanie, a także doskonałe dopasowanie, niezrównana wygoda i zawsze atrakcyjny wygląd powodują, że smartwatche Apple cieszą się nieustannym powodzeniem. Wybór wersji zegarka rozpoczyna się od wielkości koperty oraz koloru i rodzaju paska. Dzięki możliwości personalizacji pod indywidualny gust można swobodnie wybrać estetycznie pasujący nam męski smartwatch Apple do zastosowań stricte sportowych, jak i  smartwatch damski Apple, mieniący się kolorami złota szykownej bransolety i  koperty.

Jeżeli chodzi o wybór barw koperty, to Apple Watch SE jest dostępny w kolorze północy, srebra lub księżycowej poświaty, a Apple Watch Series 9 może być również różowy, złoty albo grafitowy. Apple Watch Ultra posiada tylko jeden wariant kolorystyczny, ale należy pamiętać o możliwości zmian opasek i bransolet, które czynią ze wszystkich smartwatchy Apple piękne i funkcjonalne zegarki o niebanalnym i stylowym wyglądzie.