VR (Virtual Reality)

Okulary VR | Kup w GSM24.pl


Virtual Reality jest jedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu, z której w szczególności skorzystać powinni wszyscy zwolennicy nowinek technologicznych oraz fani gier. Wirtualna rzeczywistość to przedstawienie świata gry w realistyczny sposób – gracz widzi akcję gry w taki sposób, jaki rozgrywała się w przestrzeni wokół niego. Dzięki wirtualnej rzeczywistości całkowicie zanurzamy się w akcji, nie docierają do nas obrazy ze świata realnego. Co ciekawe, VR wykorzystuje się również w celach terapeutycznych oraz edukacyjnych. Do korzystania z wirtualnej rzeczywistości niezbędną są specjalne okulary. W sklepie online GSM24.pl oferujemy google VR OCULUS QUEST 2.

Google VR | Najważniejsze parametry


Oferowane okulary VR Oculus Quest 2 to sprzęt przeznaczony do prowadzenia rozgrywek w świecie wirtualnym. Są niezwykle lekkie, dzięki czemu nie stworzą niekomfortowego obciążenia podczas gry. Leżą stabilnie i nie przesuwają się w bardziej energicznych momentach, które mają miejsce podczas każdej z gier. Urządzenie łatwe w konfiguracji, posiadające szybki procesor Qualcomm Snapdragon XR2, który daje gwarancję płynnej pracy, bez niespodziewanych przerw. Kolejne zalety, jakie posiadają prezentowane okulary virtual reality to 256 GB pamięci wbudowanej oraz 6 GB pamięci RAM.

Audio dostarczane przez virtual reality okulary stoi na najwyższym poziomie. Znajdujące się w nich głośniki kierunkowe pozwalają na uzyskanie dźwięku pozycyjnego 3D. Ulepszone kontrolery dają niespotykaną wcześniej kontrolę nad akcją w grze, przez co znacznie wzrasta realizm prowadzonej rozgrywki.

Częstotliwość odświeżania ekranu okularów wynosi 90 Hz, dzięki czemu obraz zachowuje płynność. Rozdzielczość 1832 x 1920 pikseli na każde oko powoduje, że nawet najmniejszy szczegół nie umknie Twojej uwadze.

Jak działają okulary VR?


Okulary VR składają się z soczewek spolaryzowanych, wyświetlających dwa obrazy przydzielone na każde oko. Mózg scala je w jeden obraz, dzięki czemu gracz odnosi wrażenie, jakby akcja działa się w świecie rzeczywistym. Podobny efekt stosowany jest w okularach 3D – uzyskujemy efekt głębi. Okulary zawierają systemy śledzenia głowy lub rąk, najczęściej stosuje się je wraz z kontrolerami. Dodatkowe efekty dźwiękowe lub możliwość schylania się znacząco wzmacniają pozytywne doświadczenie podczas gry. W grze nie uczestniczy już jedynie głowa, ale także angażowane jest całe ciało.

Dlaczego warto kupić okulary do virtual reality w GSM24.pl


W zestawie z okularami Oculus Quest 2 znajdują się kabel, dwa kontrolery, zasilacz, wkładka dystansująca oraz baterie AA oraz adapter dla gniazdek europejskich. Urządzenie posiada 24-miesięczną gwarancję producenta oraz jest dostarczane przez nas pod wskazany adres zupełnie za darmo. Jeżeli okulary VR nie spełnią Twoich oczekiwań lub chcesz zdecydować się na zupełnie inny produkt, możesz zwrócić je w przeciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Rozumiemy, że zakup okularów VR jest dużą inwestycją, dlatego chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do oferowanego sprzętu. Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień!