Mam smartwatcha i co dalej?

Chcesz w pełni korzystać z możliwości inteligentnego zegarka? Zanim zaczniesz, warto sparować go z telefonem. Wyjaśniamy, jak to zrobić oraz jak ustawić na nim datę i godzinę. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek. Odpowiednia konfiguracja smartwatcha to nic trudnego.

Nowoczesne smartwatche to wielofunkcyjne, interaktywne i designerskie urządzenia dotykowe, które oferują wiele funkcjonalności. Wystarczy połączyć je z siecią i telefonem, a także skonfigurować. 

Prosta konfiguracja smartwatcha

Inteligentne zegarki oferują pełną funkcjonalność dopiero po połączeniu ich z kompatybilnym smartfonem. Zacznij od naładowania oba urządzeń, następnie połóż je obok siebie i włącz. Teraz uruchom w każdym łączność Bluetooth. Dalsza obsługa jest zwykle intuicyjna i prosta, ale może różnić się w zależności od modelu i systemu operacyjnego. 

Znajdź aplikację na telefon dedykowaną Twojemu smartwatchowi i pobierz ją ze sklepu Google Play lub App Store. Dzięki niej szybko połączysz oba urządzenia i w pełni skonfigurujesz urządzenie. Bez problemu dowiesz się, jak ustawić godzinę w smartwatch oraz aktualną godzinę, wybierzesz, jakie chcesz otrzymywać powiadomienia, a także będziesz mógł zarządzać wybranymi funkcjami z poziomu telefonu.

Smartwatch z telefonem z systemem Android. W przypadku zegarka z systemem operacyjnym Wear OS, pobierz aplikację o tej samej nazwie. Jeśli producent opracował dedykowaną apkę do Twojego zegarka, wybierz oczywiście tę – np. Huawei Wear lub Galaxy Wearable. Uruchom ją i kliknij „Skonfiguruj”, „Połącz” lub „Synchronizuj”. Wybierz język i postępuj zgodnie z instrukcją. Kliknij nazwę zegarka, następnie „Sparuj”. Po zakończeniu tego procesu dostosuj wybrane funkcje i ustawienia z poziomu aplikacji w telefonie.

Smartwatch z telefonem iPhone. Zegarki Apple Watch są kompatybilne jedynie z urządzeniami firmy Apple. Jeśli je sparujesz z telefonem innej marki, mogą mieć ograniczoną funkcjonalność. Aplikację pobierz z App Store, uruchom ją, wybierz „Rozpocznij łączenie”, skieruj obiektyw telefonu na zegarek. Kliknij „Skonfiguruj Apple Watch”, zaloguj się do Apple ID, utwórz kod zabezpieczający, wybierz funkcje, które chcesz zsynchronizować na obu urządzeniach.

Jak ustawić datę i godzinę w smartwatch?

Jeśli masz już odpowiednią aplikację i sparowane oba urządzenia, ustawienie godziny i daty to proste zadania. Po ich połączeniu zegarek po prostu wskaże taki sam czas jak smartfon. Jeśli tak się jednak nie stanie, wybierz na zegarku opcję „automatyczna data i godzina”, by zsynchronizować dane na obu urządzeniach.

Można też zrobić to tradycyjnie manualnie. W większości modeli musisz po prostu przesunąć z góry ekranu w dół, by uruchomiły się ustawienia. Kliknij „System” oraz „Data i godzina”, wybierz opcję automatycznego czasu i ustaw datę, godzinę i strefę czasową.

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy