Tipy dla żyjących „w biegu” – polecane modele smartwatchy z ciśnieniomierzem

Smartwatch z ciśnieniomierzem to wyjątkowo praktyczny gadżet i następny krok w rozwoju technologii. Jak wybrać zegarek mierzący ciśnienie? Podpowiadamy poniżej – znajdź najlepszy kardiowatch dla siebie, który pomoże na bieżąco kontrolować zdrowie i samopoczucie. 

Smartwatch z ciśnieniomierzem

Zegarek z ciśnieniomierzem wskazuje wysokość ciśnienia tętniczego i jest chętnie wybieranym gadżetem. Wynik pomiaru można odczytać z poziomu nadgarstka, na ekranie zegarka i na bieżąco kontrolować swój stan zdrowia. Smartwatch EKG przydaje się zarówno seniorom, jak i osobom w młodszym wieku prowadzącym aktywny styl życia. Sprawdź, jak działa zegarek z pomiarem ciśnienia, a następnie wybierz model dla siebie.

Zegarek z EKG – jak mierzy ciśnienie krwi? 

Pomiar ciśnienia krwi tradycyjnym ciśnieniomierzem jest precyzyjny, ale wymaga konkretnych warunków. Jednak smartwatch EKG służący do mierzenia ciśnienia tętniczego umożliwi sprawdzenie wysokości ciśnienia w dowolnym momencie i miejscu. To przydatny gadżet dla osób aktywnych oraz mających problemy z sercem lub krążeniem.

Jak działa zegarek z EKG? Czasomierze mierzące ciśnienie krwi są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Wystarczy włączyć tę funkcję w zegarku, by uzyskać aktualny wynik. Ciśnieniomierz w smartwatchu wyposażony jest w diodę LED, która podświetla skórę i naczynia krwionośne. 

Czujnik światła rejestruje zmiany, a kardiowatch wskazuje aktualną wysokość ciśnienia, a w razie przekroczenia normy alarmuje o tym – może to być ważna wskazówka, by zapisać się na lekarską konsultację. Warto pamiętać o tym, by zegarek ściśle przylegał do nadgarstka, gdyż wtedy uzyskamy najbardziej precyzyjny pomiar. 

Jaki smartwatch z EKG wybrać?

Wybierając zegarek mierzący ciśnienie krwi, trzeba określić przede wszystkim jego przeznaczenie. Ciśnieniomierz może służyć osobom starszym albo aktywnym jedynie podczas ćwiczeń i treningu. Dla sportowców model sportowy z oprogramowaniem treningowym będzie strzałem w dziesiątkę. W takich urządzeniach czujnik pomiaru ciśnienia jest często jedną z wielu funkcji, które pomagają monitorować kondycję fizyczną.

Z kolei osoby starsze lub mające problemy zdrowotne, które muszą na bieżąco kontrolować ciśnienie, powinny wybrać uniwersalny model. Seniorzy szukają z kolei zegarka o wzornictwie casualowym, zbliżonym do tradycyjnych czasomierzy. U nas znajdziesz różne zegarki z EKG, które odpowiedzą na potrzeby osób w każdym wieku. Zobacz całą naszą ofertę smartwatchy z ciśnieniomierzem.

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy