Wracamy do szkoły! Jak wybrać tablet dla ucznia i uczennicy — kilka wskazówek.

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. To już ostatni moment na przygotowanie szkolnej wyprawki. W naszym artykule podpowiadamy, jakie cechy powinien posiadać tablet, aby jak najlepiej służył w trakcie nauki. Sprawdź nasze wskazówki i propozycje.

Początek września dla uczniów i uczennic w Polsce to czas powrotu do szkolnych ławek. Oprócz zakupu książek, zeszytów i innych materiałów szkolnych warto rozważyć nabycie sprzętów elektronicznych, które mogą się przydać w trakcie nauki. Takim urządzeniem jest na przykład tablet, który nie tylko świetnie sprawdzi się jako narzędzie edukacyjne, ale także rozrywkowe. Co więcej, w przypadku konieczności przejścia w tryb edukacji zdalnej, tablet stanie się wręcz niezbędnym urządzeniem, które da możliwość czynnego udziału w lekcjach online.  

Jakie cechy powinien posiadać tablet dla uczniów i uczennic? Na co warto zwrócić uwagę na etapie kupna tabletu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Pamięć RAM

Pierwszy punkt, na który warto zwrócić uwagę, dotyczy pamięci RAM. Aby sprzęt w pełni spełnił nasze oczekiwania, polecamy wybrać tablet z pamięcią większa niż 2 GB. Większa pamięć zapewni nam płynne działanie sprzętu po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych aplikacji edukacyjnych, również tych potrzebnych podczas zdalnego nauczania. Ponadto dzieci i młodzież mogą używać tabletów także w celach rozrywkowych na przykład do grania. Aby sprzęt działał płynnie i nie zacinał się, warto zadbać o odpowiednią ilość RAMu.

Wielkość ekranu

Kolejna kwestia dotyczy przekątnej ekranu. Tak jak w przypadku dorosłych użytkowników, tak samo w przypadku uczniów i uczennic tablet stanowi narzędzie prace. Warto więc zadbać o komfort i wygodę. Przygotowanie pracy na plastykę, technikę, wykonywanie zadań w aplikacjach edukacyjnych będzie prostsze na urządzeniu o przekątnej ekranu nie mniejszej niż 10". Przy wyborze pamiętajmy jednak, aby tablet wygodnie mieścił się w rękach jego użytkownika. Do tabletów o większych rozmiarach polecamy dokupić funkcjonalną podstawkę, która z pewnością ułatwi pracę na sprzęcie. Ponadto warto też zadbać o dobrą rozdzielczość ekranu — najlepiej Full HD, która zapewnia większą szczegółowość obrazu.

image2.png

SAMSUNG GALAXY TAB S6 LITE P610 WIFI NIEBIESKI

https://gsm24.pl/samsung/2680-samsung-galaxy-tab-s6-lite-p610-wifi-niebieski-8806090436529.html Wytrzymałość

Przy zakupie tabletu warto zwrócić uwagę na jakość tworzywa, z którego jest wykonany. Szkolny tablet będzie często przenoszony, przez co narażony na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Warto zatem zadbać, aby jego obudowa była wykonana z odpornych na uszkodzenia i zarysowanie materiałów. Dodatkowym zabezpieczeniem może być sztywne etui lub szkło ochronne na tablet. 

Inną funkcją, która może okazać się przydatna, jest wodoodporność. Dzięki temu przypadkowo wylany sok lub woda na biurku nie powinny uszkodzić sprzętu.

Akcesoria

Wspomnieliśmy już o podstawce, etui oraz szkle ochronnym na tablet — ale to nie wszytko. W trakcie zakupu tabletu warto pamiętać o możliwości dokupienia kilku przydatnych akcesoriów, które mogą poprawić komfort młodego użytkownika. Zaliczyć do nich można między innymi klawiaturę lub słuchawki bezprzewodowe. Pamiętajmy jednak, aby zawsze sprawdzić, czy dodatkowe sprzęty są kompatybilne z wybranym tabletem.

Czas pracy baterii 

Ostatnia kwestia dotyczy pojemności baterii. Szkolny tablet powinien posiadać wytrzymałą baterię, która pozwoli na płynną pracę przez min. 5-6 godzin, zwłaszcza jeżeli uczeń lub uczennica korzysta ze sprzętu w szkole, lub zabiera go na inne zajęcia dodatkowe. 
SAMSUNG GALAXY TAB A7 10.4 T500 WIFI 3/32GB SZARY

https://gsm24.pl/samsung/2252-samsung-galaxy-tab-a7-104-t500-wifi-332gb-szary-8806090707162.html 
Szeroka oferta tabletów dostępna jest w naszym sklepie internetowym: https://gsm24.pl/15-tablety 

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy