Produkty Lexar®
- Chwilowy brak
- Chwilowy brak
Marka Lexar cieszy się mianem światowego lidera w branży rozwiązań do zapisywania danych. Firma oferuje użytkownikom starannie opracowane urządzenia pamięci masowej, wśród których można znaleźć karty pamięci, dyski SDD, dyski flash USB oraz czytniki kart. Jeśli chcesz zgrać i zabezpieczyć ważne dane lub zwiększyć pamięć swojego urządzenia mobilnego, postaw na sprawdzone rozwiązania od Lexar Polska.
Dysk SSD (Solid State Drive) to typ nośnika danych, który wykorzystuje pamięć flash do przechowywania informacji. Jest to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych dysków twardych (HDD). Dyski SSD są powszechnie stosowane jako główne urządzenia do przechowywania w komputerach, laptopach oraz serwerach, gdzie służą do zapisywania systemu operacyjnego, aplikacji i danych użytkownika. Dyski SDD charakteryzują się dużą szybkością, cichą pracą i wysoką efektywnością energetyczną. Brak ruchomych części (takich jak talerze czy głowice czytelnicze, które są obecne w HDD) sprawia, że są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne w urządzeniach przenośnych. Dzięki tym zaletom dyski SSD marki Lexar są coraz bardziej popularne zarówno w zastosowaniach domowych, jak i profesjonalnych.
Dyski flash USB, znane również jako pendrive'y, to przenośne urządzenia, które wykorzystują pamięć flash do przechowywania danych. Są one podłączane do komputera lub innego urządzenia za pomocą portu USB. Dyski flash USB są powszechnie używane do przenoszenia danych między komputerami, tworzenia kopii zapasowych plików, a także jako miejsce przechowywania cennych dla użytkownika plików. Ich największe zalety do mobilność, kompatybilność z wieloma urządzeniami cyfrowymi, łatwość obsługi oraz dodatkowe funkcje, takie jak np. szyfrowanie danych.
DDR SDRAM jest obecnie jednym z najpopularniejszych typów pamięci RAM. Oferuje ona aż dwa razy szybsze przesyłanie danych, co umożliwia jednoczesne przesyłanie wielu plików. Firma Lexar ma w swoim asortymencie pamięć DDR 4 oraz DDR 5, która cechuje się najlepszą obecnie wydajnością, efektywnością energetyczną oraz pojemnością. DDR5 oferuje znacznie wyższe szybkości transferu danych niż DDR4. Podczas gdy DDR4 mogło zapewnić prędkości od 1600 do 3200 MT/s , DDR5 zaczyna od około 4800 MT/s i eksperci przewidują, że osiągnie ona prędkości nawet 8400 MT/s w przyszłych implementacjach. Jeśli chodzi o pojemność, DDR5 może osiągnąć pojemności do 64 GB na moduł. Co więcej, każdy moduł pamięci DDR5 dzieli się na dwa niezależne kanały, co może poprawić równoległość operacji i zwiększyć efektywność przetwarzania danych. Powyższe ulepszenia czynią DDR5 szczególnie atrakcyjnym wyborem dla aplikacji wymagających dużych mocy obliczeniowych.