Tanie telefony na podróż — czym się kierować przy wyborze?

Lubisz dużo podróżować i odkrywać nowe miejsca na mapie swojej okolicy, a nawet całej Polski? Z pewnością za każdym razem zabierasz ze sobą telefon. Jest w nim przecież mnóstwo istotnych funkcji, z których korzysta się w czasie bliskich i dalekich podróży.

Na co jednak ma zwrócić uwagę dopiero początkujący turysta? Jak wybrać idealny telefon na długie wojaże? Najlepiej także w niższym przedziale cenowym — na początkowy etap zwiedzania świata. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, a także mamy kilka ciekawych propozycji.

Smartfon na podróż — czym powinien się cechować?

Tanie smartfony na podróż przeznaczone są raczej dla początkujących odkrywców lub bardzo doświadczonych podróżników, którzy nie potrzebują zdobyczy technologii, by odnaleźć się w zupełnie nieznanym miejscu. Czym zatem powinien cechować się taki telefon, by był pomocnym narzędziem w czasie wojaży?

Dobry zasięg. W czasie drogi zawsze warto być w kontakcie. Dobry zasięg, zarówno 5G, jak i LTE, gwarantuje możliwość wykonania telefonu i uzyskania pomocy w razie nagłego zdarzenia.
     
Dobra nawigacja. Podróżując po nieznanych rejonach Polski łatwo można się zgubić. Droga nagle skręca i idziesz w zupełnie innym kierunku, niż zamierzałeś? Sprawdź mapę z nawigacją, by dokładnie ustalić swoją pozycję i określić prawidłowy kierunek marszu!
     
Aparat z obiektywem szerokokątnym. Podróżowanie powinno przynosić Ci mnóstwo radości i przyjemności. Widząc przepiękne krajobrazy i urzekające okolice warto wykonać kilka fotografii na pamiątkę. Najlepiej sprawdza się w tym obiektyw szerokokątny, który obejmie najwięcej krajobrazu na pojedynczej fotografii. Dobrze sprawdza się również funkcja panoramy.
     
Wytrzymała bateria. Idąc w nieznane, nigdy nie wiesz, kiedy wrócisz. Z tego powodu telefon powinien cechować się dużą oszczędnością energii i długą pracą na jednym ładowaniu. Nie zaszkodzi też zabranie ze sobą powerbanka.
     
Idąc leśnymi ścieżkami, a tym bardziej stromymi, górskimi podejściami, musisz zawsze brać pod uwagę, że telefon może wysunąć się z kieszeni i upaść na ziemię. Zarysowania i pęknięcia zdarzają się nawet na najbardziej wytrzymałych modelach — tym bardziej musisz zadbać o wytrzymałość swojego smartfona.

Nawet tanie smartfony na podróż muszą posiadać wiele istotnych funkcji, by sprawdzić się w czasie ciężkich wojaży. W jaki sposób zatem dokonać właściwego wyboru?

Jak wybrać tani telefon na podróż?

Tanie telefony na podróż wcale nie muszą cechować się słabymi parametrami pracy. Należy jednak zwrócić większą uwagę na ich wytrzymałość, siłę sygnału czy działanie nawigacji — najważniejsze zadania, jakie powinny spełniać tanie telefony na wycieczkę podaliśmy wcześniej.

Jak jednak zdecydować, który z modeli jest najlepszy? Przede wszystkim warto się zastanowić nad tym, jakiego typu wycieczki będziemy preferować. Czy będą to raczej kilkudniowe wyjazdy w góry, pełne spacerów po okolicznych stokach i lasach? A może krótkie spacery w niedalekiej okolicy? Dobrym pomysłem są także jednodniowe wyjazdy samochodem w ciekawe miejsca, w których planuje się kilkugodzinny spacer. Każda z tych aktywności promować będzie inny rodzaj telefonów.

Krótkie spacery w bliskiej okolicy nie powinny być wymagające dla smartfona, więc skupić się można na modelach o dużej wytrzymałości i dobrej łączności — by zawsze być w kontakcie ze znajomymi. Im dalej się wybierasz, tym więcej rzeczy może zaskoczyć Cię w terenie. Warto więc zadbać o mocną baterię — dzięki temu tanie telefony na podróż mogą się przydać nawet w roli latarki. Pomocna będzie również nawigacja na wypadek zgubienia prawidłowego szlaku.

Tani dobry smartfon na wycieczkę — jaki wybrać?

Nie wiesz, gdzie szukać najlepszego urządzenia na wojaże? Nie martw się — dobre i tanie telefony na wycieczkę znajdziesz zawsze u nas. Wśród naszej bogatej oferty wybraliśmy kilka najciekawszych opcji specjalnie dla Ciebie.

Xiaomi Redmi 9A

Zaletą Xiaomi Redmi 9A jest duży i czytelny obraz, dzięki któremu z łatwością podążać będziesz za wytyczoną trasą. Utrzymasz też kontakt ze znajomymi oraz służbami pomocy w razie jakiegoś wydarzenia. Warto zwrócić uwagę także na wytrzymałą baterię, możliwość szybkiego ładowania (na przykład w schronisku po drodze), a także doskonały aparat, którym uwiecznisz najpiękniejsze widoki wokół Ciebie

Xiaomi Redmi 10C

Także nowszy model aparatu od Xiaomi świetnie nadaje się na długie wędrówki. W tym przypadku dostępna jest ładowarka 18 W, którą błyskawicznie uzupełnisz akumulator nawet w czasie kilkunastominutowej pauzy w marszu. Doskonała nawigacja, wytrzymałość oraz zoptymalizowany system to kolejne atuty tego modelu. Dlatego mając przy sobie Xiaomi Redmi 10C zawsze trafisz do celu.

Xiaomi POCO C40

Jeśli interesuje Cię tani telefon na podróże o dobrych parametrach i niezawodnej baterii, postaw na Xiaomi POCO C40. Doskonały wybór także dla bardziej doświadczonych podróżników, którzy nie potrzebują pomocy najnowszych zdobyczy technologii. Czytelny wyświetlacz i dobry aparat pozwolą Ci na wykonanie doskonałych pamiątkowych fotografii.

Samsung Galaxy A13

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także klasycznego smartfona Samsung Galaxy A13. Model z niższej półki cenowej z doskonałym aparatem fotograficznym. Wykonuje idealne zdjęcia na pamiątkę, a przy tym wykazuje dużą wytrzymałość i odporność na trudne warunki w czasie marszu. To doskonała propozycja dla początkujących podróżników, potrzebujących niezawodnego zasięgu oraz dobrej nawigacji.

Ochrona smartfona podczas podróży — jakie akcesoria będą potrzebne?

Tanie smartfony na wycieczkę często wymagają dodatkowej ochrony. Podstawowym wyposażeniem zawsze powinno być etui na telefon. Amortyzuje ono upadki, a także skutecznie chroni przed zarysowaniami i zgnieceniem telefonu. Warto również założyć sobie bezprzewodowe słuchawki na uszy. Dlaczego to może być tak ważne? Wystający z kieszeni przewód łatwo zahaczy się o gałązki lub wystające odłamki skalne. W ten sposób telefon wysunie się na zewnątrz i upadnie na twarde podłoże.
Jeśli planujesz długie wędrówki, zabierz ze sobą również powerbank. Czasem okazuje się on niezwykle pomocnym dodatkiem do podróży.