Suszarki do włosów Dyson - czy warto kupić?

Szczęśliwi posiadacze odkurzaczy marki Dyson z pewnością docenili ich unikalne walory użytkowe, perfekcyjne wykonanie i design, ale brytyjska firma oferuje również doskonałe urządzenia, które dmuchają zamiast zasysać powietrze. Mowa oczywiście o suszarkach do włosów, które są czymś więcej, niż tylko zwykłymi sprzętami codziennego zastosowania. W zgodnej opinii recenzentów oraz użytkowników Dyson Supersonic jest nie tylko innowacyjna technicznie i nowatorska jeśli chodzi o wygląd, bo testy konsumenckie zgodnie potwierdzają, że jest to najlepsza suszarka do włosów, jaką można kupić. Jeśli nie wiesz którą suszarkę Dyson wybrać, możesz zwrócić uwagę na pięknie wyglądające warianty kolorystyczne modelu Supersonic i traktować ją jako nowoczesną ozdobę eleganckiej łazienki.

Na czym polega fenomen suszarki Dyson?

Suszenie włosów jest dla wielu osób czynnością codzienną, której nie poświęcają większej uwagi, ale z zalet Dyson Supersonic będą zadowolone osoby borykające się z grubymi, kręconymi i wiecznie puszącymi się włosami. Kilka różnych dyfuzorów pozwala na suszenie i stylizację każdego rodzaju włosów z tak samo wspaniałym rezultatem końcowym.
Na potwierdzenie jej walorów producent przytacza dane, według których dzięki suszarce Dyson gładkość włosów zwiększa się o 75%, połysk rośnie nawet o 132%, zaś puszenie włosów spada aż o 61%.

Suszarka Dyson będzie dobrą inwestycją dla wszystkich osób, które priorytetowo traktują kondycję swoich włosów i wygląd fryzury. Nie niszczy, nie matowi oraz nie elektryzuje oraz zapewnia szybkie suszenie, bez użycia nadmiernej temperatury, która mogłaby być szkodliwa dla włosów.

Suszarka posiada kilka różnych końcówek do stylizacji, zaś ich magnetyczne mocowanie to genialne w swojej prostocie i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Szybka wymiana końcówek, których nie trzeba wsunąć i dokręcić w obudowę jak w konwencjonalnych rozwiązaniach, w Dyson Supersonic jest możliwa dzięki magnesowi, który łączy suszarkę z wybranym dyfuzorem.

Zalety i wady suszarek Dyson

Silnik, który jest zamontowany w uchwycie ma kompaktową budowę, dzięki czemu całe urządzenie jest wyważone, dobrze i pewnie trzyma się w dłoniach i tym samym jest niezwykle wygodne w użyciu. Dodatkowo silnik ten obraca się z prędkością aż 110 000 obrotów na minutę, generując wysokociśnieniowy, silny strumień powietrza, a jego zainstalowanie w rączce suszarki w dużym stopniu redukuje hałas i zmniejsza drgania.

Czy Dyson ma istotne wady? Niektórzy wskazują, że choć Supersonic jest zgrabny oraz waży niewiele, to jego elegancki wygląd łączy się z tym, że ​​uchwyt nie jest wyprofilowany tak, jak w innych suszarkach do włosów. Początkowo więc może wydawać się nieporęczny i wymaga pewnego przyzwyczajenia. Podobnie rzecz wygląda z ulokowaniem przycisków sterujących, umieszczonych pod dyszą, co również może sprawiać małe kłopoty podczas pierwszych kilku użyć sprzętu. Są to jednak drobnostki, które trudno traktować jako istotne wady, a jak wiemy Dyson zgodnie ze swoją filozofią testuje rygorystycznie wszystkie produkowane przez siebie urządzenia i wprowadza poprawki aż do uzyskania pełnej perfekcji, więc wszystko jest kwestią zaprzyjaźnienia się z suszarką.

Czym różni się suszarka Dyson od zwykłej?

Suszarka do włosów Dyson posiada silnik umieszczony w rękojeści a nie w głowicy. To dopracowany, wydajny, bezszczotkowy silnik cyfrowy, znacznie mniejszy oraz lżejszy niż w tradycyjnych modelach suszarek. Jest przy tym bardzo cichy, a technologia przepływu zwana Air Multiplier sprawia, że można o wiele szybciej suszyć włosy nawet na niskim poziomie ustawień suszenia. Powietrze do silnika jest doprowadzane przez filtr, znajdujący się w dolnej części uchwytu suszarki i usuwane przez niewielkie otwory wentylacyjne. Dzięki temu znika ryzyko przypadkowego zaplątania się włosów w urządzeniu. Suszarka Supersonic posiada również funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Czy Dyson niszczy włosy? Marka Dyson zapewnia, że Supersonic jest o wiele bezpieczniejsza dla włosów niż tradycyjne suszarki, a jej wielką zaletą jest inteligentna kontrola temperatury. Niezależnie od wybranego poziomu temperatury czujnik termiczny w Dyson Supersonic nie pozwala na przekroczenie 100 stopni Celsjusza. Czuwa nad regulowaniem temperatury w czasie rzeczywistym, dokonując pomiaru aż 40 razy na sekundę. Dzięki temu nawet najcieplejszy strumień suszarki nie zniszczy włosów, zaś ta wyrafinowana technologia chroni również włosy przed spaleniem i  uszkodzeniami spowodowanymi zbyt ciepłym powietrzem. Wysoka temperatura suszenia może też mieć negatywny wpływ na zdrowie skóry głowy. Dzięki specjalnej końcówce do delikatnego suszenia, zaprojektowanej aby rozproszyć strumień powietrza i obniżyć temperaturę, nie ma ryzyka podrażnienia wrażliwej skóry na głowie.

Jaką suszarkę Dyson kupić?

Dyson nad modelem Supersonic pracował przez cztery lata, przy współudziale 103 inżynierów z całego świata, a w fazie testów zaprojektowano łącznie 600 prototypów. Dlatego sięgając po finalny efekt ich prac dostajemy urządzenie dopracowane w każdym detalu. Atrakcyjnie wyglądająca obudowa jest wykonana z trwałego tworzywa, które jest odporne na zarysowania czy zabrudzenia związane z eksploatacją. Dzięki temu będzie wyglądała jak nowa nawet po dłuższym czasie intensywnego użytkowania. Dodatkowym atutem zastosowanego w konstrukcji obudowy tworzywa jest ergonomia - po prostu suszarkę o matowej powłoce trzyma się wygodniej w dłoni w porównaniu do klasycznego urządzenia, wykonanego ze śliskiego plastiku.

W suszarce Supersonic zastosowana została trzystopniowa regulacja siły nawiewu, jak również trzystopniowa regulacja temperatury powietrza, zaś samo suszenie przebiega bardzo sprawnie i równomiernie. Długi kabel zasilający ma aż 270 cm oraz obrotowe mocowanie, więc nie będzie się plątał, załamywał ani przecierał, zapewniając jednocześnie niezrównaną swobodę ruchów.

Akcesoria do suszarki Dyson - w co warto się zaopatrzyć?

Dedykowane do modelu Supersonic akcesoria to różne wymienne końcówki, między innymi dyfuzor do suszenia i stylizacji fal oraz loków, koncentrator do wygładzania wszystkich rodzajów włosów, a także końcówka do wygładzania prostych włosów. Grzebień z szerokimi zębami przyda się podczas suszenia kręconych włosów, pomagając w ich układaniu i nadawaniu objętości fryzury. Końcówka do delikatnego suszenia jest z kolei przydatna do włosów wymagających troski i dla wrażliwej skóry głowy - rozproszone dzięki niej ciepłe powietrze łagodniej suszy włosy, ale bez uszczerbku na wydajności urządzenia czy wydłużania czasu suszenia. Do kompletu z suszarką Dyson Supersonic można zakupić eleganckie etui do przechowywania suszarki w trakcie transportu, które komponuje się kolorystycznie z wybranym modelem w barwach pastelowy róż i różowe złoto, niebieski i pudrowy róż oraz kombinacji nikiel i miedź.