Jaka karta pamięci do Nintendo Switch?
Nintendo Switch to hybrydowa konsola do gier wideo, której główną cechą jest zdolność do przełączania się między trybem stacjonarnym, w którym można grać na dużym ekranie telewizora, a trybem przenośnym, który umożliwia kontynuowanie gry na wbudowanym wyświetlaczu urządzenia. Wspomniany wyżej gadżet zyskał szerokie grono fanów na całym świecie. Dla wielu z nich problemem jest jednak ograniczona pamięć Nintendo Switch. Jak ją rozbudować? Przy pomocy kart pamięci. Podpowiadamy, jaka karta pamięci do Nintendo Switch OLED sprawdzi się najlepiej!
Dlaczego warto dokupić kartę pamięci do konsoli Nintendo Switch?
Nintendo Switch OLED oferuje użytkownikom 64 GB wbudowanej pamięci. Część z tych zasobów w naturalny sposób wspiera działanie całego oprogramowania konsoli, co oznacza, że w rzeczywistości, miejsca na gry jest znacznie mniej. Mając na względzie ten problem, marka podjęła współpracę z firmą SanDisk, czego efektem było powstanie kart pamięci przeznaczonych specjalnie do mobilnych konsolek.
Karta pamięci do Nintendo Switch OLED – kilka wariantów od SanDisk
SanDisk oferuje karty pamięci do Nintendo Switch w różnych pojemnościach, w tym 64 GB, 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Decydując się na jedną z nich, nie musisz zastanawiać się nad technicznymi szczegółami, tylko określić, ile dodatkowej pamięci tak naprawdę potrzebujesz. Karty oferują prędkości odczytu do 100 MB/s i zapisu do 90 MB/s, co stanowi maksymalne wartości, jakie Nintendo Switch może obsłużyć. Co więcej, są to jedyne karty pamięci na rynku, które wyróżniają się unikalnym designem – każda z nich jest ozdobiona symbolami z najpopularniejszych gier Nintendo. Najlepsza karta pamięci dla Nintendo Switch od SanDisc to karta Extreme Pro, która w najdroższej wersji oferuje aż 1TB dodatkowej pamięci, co przekłada się na niesamowitą wydajność gier!
Karta pamięci do Nintendo Switch OLED – inne propozycje
Do konsoli Nintendo Switch można używać różnych kart pamięci, które spełniają odpowiednie parametry techniczne wymagane przez urządzenie. Jedną z opcji są karty Samsung EVO Plus, które oferują prędkości odczytu do 100 MB/s i zapisu do 90 MB/s. Karty te dostępne są w pojemnościach od 64 GB do 512 GB. Są one dobrym wyborem dla fanów marki Samsung i w pełni kompatybilne z konsolą Nintendo Switch, a dodatkowo w zestawie znajduje się adapter, który umożliwia korzystanie z nich również w innych urządzeniach. Nieco bardziej budżetową opcją są karty pamięci Kingston Canvas Go! Plus, które można kupić już od 55 zł.
Jakie są wymagania Nintendo Switch względem kart pamięci?
Wymagania Nintendo Switch względem kart pamięci są dość konkretne, aby zapewnić optymalną wydajność i kompatybilność z konsolą. Przede wszystkim karta pamięci powinna spełniać standard prędkości UHS-I (Ultra High Speed Phase I), co jest wskazane przez rzymską jedynkę nadrukowaną na karcie. To gwarantuje odpowiednie prędkości odczytu i zapisu, które są kluczowe dla szybkiego ładowania się gier. Maksymalne prędkości, jakie obsługuje Nintendo Switch, to 95 MB/s, więc karty oferujące wyższe prędkości będą działać z maksymalną prędkością dopuszczalną przez konsolę.
Jeśli chodzi o rodzaj karty, to konsola Nintendo Switch jest kompatybilna z kartami microSD, microSDHC oraz microSDXC, przy czym dla uzyskania maksymalnej pojemności i prędkości, zalecane są karty microSDXC. Należy również zwrócić uwagę na autentyczność produktu, ponieważ na rynku można niestety znaleźć podróbki, których parametry techniczne często nijak mają się co do oczekiwań użytkownika. Ostatnim ważnym czynnikiem jest marka i cena karty pamięci, ale są to kwestie, o których każdy fan konsolki Nintendo Switch musi zdecydować samodzielnie, mając na względzie swoje indywidualne potrzeby, możliwości finansowe i preferencje.
Ile pamięci dla Nintendo Switch dokupić?
Ilość dodatkowej pamięci do Nintendo Switch przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli zamierzasz grać w dość zasobożerne tytuły lub chcesz mieć na swojej konsoli szeroką bibliotekę gier bez potrzeby ich ciągłego reinstalowania, warto zainwestować w karę pamięci o większej pojemności, taką jak np. 256 GB lub 512 GB. Zagwarantuje Ci to komfort przechowywania obszernych danych. Jeżeli zaś Twoje zapotrzebowanie na gry i aplikacje jest bardziej umiarkowane, karta o pojemności 128 GB będzie w zupełności wystarczająca. Warto też pamięta o tym, że karty o większej pojemności są droższe, więc najlepiej dostosować wybór do swoich rzeczywistych potrzeb i określonego budżetu.
Gdzie zamontować kartę pamięci w konsoli Nintendo Switch?
Wejście na kartę pamięci w Nintendo Switch znajduje się pod nóżką urządzenia, której używa się do oparcia konsoli. Aby uzyskać dostęp do slotu na kartę pamięci, musisz "otworzyć" lub delikatnie odchylić wspomnianą wyżej nóżkę. Wejście na kartę znajduje się bezpośrednio pod nią, co pozwala na łatwe i bezpieczne umieszczenie karty pamięci we wnętrzu urządzenia.
Co zrobić, gdy Nintendo Switch „nie widzi” nowej karty pamięci?
Jeśli Twoja Nintendo Switch nie wykrywa świeżo zakupionej karty pamięci, sprawdź, czy system operacyjny konsoli jest aktualny. Czasami trzeba przeprowadzić update oprogramowania, aby urządzenie zaczęło współpracować z kartą pamięci. Aktualizację systemu można przeprowadzić automatycznie lub manualnie.
Aby zaktualizować system manualnie, połącz konsolę z internetem, a następnie przejdź do menu głównego. W menu głównym wybierz „System settings”, następnie przejdź do sekcji „System” i wybierz „System Update”. Rozpocznie się proces pobierania i instalacji aktualizacji systemu, co powinno pomóc w rozwiązaniu problemu z wykrywaniem karty pamięci. Po zakończeniu aktualizacji sprawdź, czy konsola już prawidłowo rozpoznaje kartę pamięci.
Jeśli poszukujesz niezawodnej i wysokiej jakości karty pamięci do swojej konsoli Nintendo Switch, sklep internetowy GSM24 zaprasza na zakupy. Nasza oferta zawiera szeroki wybór kart pamięci, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby zarówno pod względem pojemności, jak i wydajności. Kupując u nas, zyskujesz gwarancję kompatybilności karty pamięci z Twoją konsolą, a także dostęp do najlepszych produktów na rynku.