Telefon do nagrywania filmów – poznaj nasze rekomendacje

Jaki telefon z dobrym aparatem i kamerą wybrać? Oto kilka modeli, które wyróżniają się pod względem jakości wideo, są proste w obsłudze i działają płynnie, a poza tym prezentują się stylowo. Znajdź idealny telefon do nagrywania filmów.

Filmy uatrakcyjnią przekaz


Nagrywanie filmów to zyskująca popularność aktywność, która stała się dla wielu osób znacznie przystępniejsza, dzięki możliwościom smartfonów. Daje nowe metody ekspresji przed początkującymi twórcami. Dla kreatywnych osób może stać się narzędziem do nauki i źródłem zarobku.

W czasach mediów społecznościowych, You Tube’a i vlogów, umiejętność nagrywania filmów to podstawa. Wystarczy znajomość prostych technik, by wiedzieć, jak nagrać film telefonem i uatrakcyjnić swój przekaz.

Warto poznać podstawy kadrowania, złote proporcje i możliwości telefonu. Wybieramy smartfon do nagrywania filmów.

Jaki telefon do nagrywania filmów?

Czego potrzebujesz, by zostać twórcą filmowym? Talentu, wiedzy, doświadczenia i dobrego sprzętu – zmieści się on w Twojej kieszeni. Z powodzeniem wystarczający będzie mianowicie odpowiedni smartfon.


Telefony już od dawna nie pełnią jedynie swojej podstawowej roli – to niewielkie urządzenia wielofunkcyjne, które służą do nawiązywania i odbierania połączeń czy wiadomości, ale też obsługi Internetu i social mediów, płatności, robienia zdjęć czy nagrywania filmów. Telefon jako kamera czy aparat albo karta płatnicza nie dziwi już nikogo. Małe i poręczne smartfony to zupełnie nowe możliwości dla filmowców. Prezentujemy kilka modeli, które sprawdzą się w roli kamery.

Samsung Galaxy S21 – kamera w kieszeni


Jaki telefon jako kamera sprawdzi się doskonale? Galaxy S21, nowy flagowiec popularnej marki, będzie strzałem w dziesiątkę. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G ułatwia to zadanie – z nim szybko będziesz mógł udostępnić swoje dzieło publiczności. Dzięki opcji nagrywania w 8K przy 24 klatkach w S21 Ultra 5G do wykorzystania będzie każdy kadr – możesz też wykorzystać je dowolnie, robiąc z nich zdjęcia, np. nowe profilowe czy plakat do sypialni.

S21 to również świetna stabilność. Każda akcja oznacza ruch, ale smartfon dzięki sztucznej inteligencji i opcji Duża Stabilność daje pewność, że wszystkie ujęcia będą płynne i bez wstrząsów i drgań – tak po prostu, bez statywu. W płynności wideo i uzyskaniu detali pomoże opcja nagrywania w 60 klatkach na sekundę. Sprawdź także opcję Zoom Lock, dzięki której, za pomocą specjalnie opracowanego algorytmu, zapobiegnie ona wstrząsom.