Smartwatch z GPS do 500 zł - najlepsze modele

Zastanawiasz się nad kupnem smartwatcha, a może wymieniasz stary na nowy? Powinieneś wiedzieć, że w dzisiejszych czasach to popularne, ułatwiające życie rozwiązanie. Coraz to nowe funkcje, mnogość propozycji może mylić użytkownika. Dlatego w tym artykule skupimy się na ważnej funkcji, jaką jest GPS w smartwatchu.

Czy warto mieć GPS w smartwatchu?


GPS aktualnie jest jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji na wielu urządzeniach - zarówno w samochodzie, telefonie czy smartwatchu. To wręcz niezbędne narzędzie w dzisiejszych czasach, bez którego niektórzy nie wychodzą z domu. Posiadanie smartwatcha  powinno iść zatem w parze z GPS. Służy on głównie do wyznaczania tras, zapamiętywania przebiegu treningu, czy rozeznania w terenie. Będzie nie tylko sprawdzał się dla tych, którzy uprawiają aktywności - biegają, jeżdżą na rowerze, ale również dla osób, które nawigacji potrzebują do codziennego funkcjonowania i poruszania się.

Zalety posiadania GPS w smartwatchu:    

- zegarek i nawigacja w jednym urządzeniu
- wygoda i komfort
- nawigacja zawsze pod ręką
- łatwość w poruszaniu się, bez zbędnego “bagażu”
- możliwość uprawiania sportu w komfortowych warunkach, bez konieczności zabierania telefonu
- pomiar wykonywanych aktywności.

Jak działa smartwatch z GPS?


Smartwatch z GPS ma możliwość łączności z satelitą poprzez wbudowany moduł GPS. Jest to możliwe dzięki sygnałowi radiowemu, który nadawany jest na określonych częstotliwościach wychwytywanych przy pomocy zegarka. Zegarek odbierając informacje o długości fali umożliwia wyznaczenie odległości od poszczególnych satelit, dając współrzędne użytkownika.

Umożliwia to zlokalizowanie użytkownika, jednakże aby tak się stało musi być odebrany sygnał z co najmniej 3 satelit, aby określone położenie było wiarygodne, w przypadku mniejszej ilości, nie będzie to wiarygodnym źródłem informacji o położeniu.

Najlepsze smartwatche z GPS do 500 zł - ranking


1. Xiaomi Mi Watch

Mocna bateria, funkcja GPS, czy wyświetlacz AMOLED, gwarantujący dobrą jakość obrazu, nie bez powodu Xiaomi Mi Watch jest na wysokiej pozycji w rankingu smartfonów do 500 zł. Znany ze swoich konkurencyjnych cen Xiaomi wypuścił smartwatch, nie tylko konkurujący ceną, ale również wnętrzem.

Wyróżnia się kompaktową i solidną budową, począwszy od koperty, a kończąc na wnętrzu. Ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala ma rozdzielczość 454 × 454 px.

Wyświetlacz jest przystosowany w ten sposób, żeby światło nie odbijało się i widoczność obrazu była nawet przy mocnym słońcu. Dodatkowo wykończony jest ochroną w postaci Gorilla Glass.

GPS działa w Xiaomi Mi Watch bez zarzutów, o czym mówią liczne recenzje na jego temat. Wskazuje położenie użytkownika z bardzo dobrą dokładnością. Oprócz lokalizowania, GPS służy głównie do wyznaczania tras, zapamiętywania przebiegu treningu, czy rozeznania w terenie.

Smartwatch ten umożliwia pomiar:

- wydajności treningu (czas, w jakim udało się nam pokonać kilometr),
- tętna
- rytmu - ilość oraz średnia długość kroku,
- wysokość (wzrosty i spadki w metrach),

Wśród wartych wyróżnienia funkcji w tym smartwatchu znajdują się: czas i ocena punktowa snu, pomiar natlenienia krwi i tętna (pulsoksymetr), podsumowanie dnia m.in. spalonych kalorii czy ilości osiągniętych kroków, wskaźnik poziomu stresu czy ilości energii jaką dysponujemy.

2. REALME WATCH 2

Na drugie miejsce w naszym rankingu zasłużył zegarek Realme Watch 2. Jego bezkonkurencyjna cena to tylko 189 zł za smartwatch z GPS.

Prostokątna koperta z 1,75 calowym, dotykowym ekranem 385 x 320 pikseli który został wykonany w technologii IPS. Kompaktowe rozmiary i lekka konstrukcja, w której wnętrzu zamknięto wytrzymałą baterię. Ogniwo o pojemności 315 mAh wystarcza nawet na 12 dni pracy.

 Smartwatch został wyposażony w GPS, który jest głównym punktem w tym zestawieniu. Mimo, że nie jest on perfekcyjny, to jak na taką cenę działa bardzo dobrze. Umożliwia pomiar takich aktywności jak: bieganie, jazda na rowerze, joga, marsz, siłownia, koszykówka, krykiet, chodzenie czy wioślarstwo.

Ten smartwatch ma także wiele przydatnych funkcji, które ułatwią codzienność. Możesz na przykład sterować zdalnie smartfonem  np.odtwarzaczem muzyki czy też sterować powiadomieniami.

Urządzenie oferuje także:

- pulsoksymetr,
- ciągły pomiar tętna,
- analizę snu,
- budzik
- minutnik,
- stoper
- funkcje sportowe.

3. AMAZFIT STRATOS 3

Kolejną propozycją smartfona z GPS jest Amazfit Stratos 3. Funkcje, w które został wyposażony, przy niewielkiej, przekraczającej nieco 500 zł cenie, pozwoliły mu znaleźć się w tym rankingu. Może konkurować dzięki temu z dużo droższą konkurencją.

Opakowany w solidną, wodoodporną i pyłoodporną kopertę pozwoli na monitorowanie treningu nawet w niesprzyjających warunkach. Wyświetlacz o przekątnej 1,34 cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli chroniony jest szkłem Gorilla Glass. Dodatkowo zabezpieczony jest przed wodą, ponieważ charakteryzuje się klasą wodoszczelności 5ATM.

Wbudowany w ten smartfon GPS wspierany jest przez oprogramowanie wspierające, które pozwala na monitorowanie aż dwunastu dyscyplin. Wśród nich znajdziecie:

- Bieganie
- Fitness
- Jazda na rowerze
- Joga
- Marsz
- Pływanie
- Siłownia
- Tryb wielodyscyplinowy
- Badminton i inne.

Zobacz też inne modele: