Nie wiesz jaki smartfon wybrać? Odpowiedz sobie na kilka pytań, a znajdziesz ten idealny!

Ten wpis dedykujemy wszystkim, którzy totalnie gubią się w zawiłym świecie nowinek technologicznych. Totalnie nie znasz się na smartfonach, a czeka Cię zakup nowego? Jeżeli tak, to właśnie dla Ciebie jest ten artykuł. Odpowiedz na kilka przygotowanych przez nas pytań, a wybór będzie łatwiejszy.

Jak często korzystam z telefonu? Do czego go używam?

To pierwsze pytanie, które warto sobie zadać. Czy w telefon zaglądam kilka razy w ciągu dnia, czy praktycznie się z nim nie rozstaję? A następnie, do czego go używam? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać telefon dostosowany do Twoich potrzeb i w dobrej cenie. Obojętnie jakim typem użytkownika jesteś, zwróć uwagę na pojemność baterii Twojego nowego smartfona. Większa pojemność zagwarantuje Ci dłuższy czas korzystania, a co za tym idzie większy komfort.

Z każdego telefonu można dzwonić - to pewne. Pytanie, czego potrzebujesz więcej? Przed kupnem nowego smartfona warto zadać sobie kilka pytań, aby nie pogubić się w labiryncie ofert dostępnych na rynku.

Jakie funkcje telefonu są dla mnie najważniejsze?

Czy telefon służy mi głównie do dzwonienia, czy ważne są dla mnie jakieś inne funkcje? Współczesne smartfony to urządzenia wielofunkcyjne, więc warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy.

Czy jest to dobry aparat i kamera, ponieważ robię dużo zdjęć i filmików?

Współcześnie w większości modeli znajdziemy wbudowane aparaty, które gwarantują nam dobrą jakość zdjęć i filmów. Jeżeli jednak zależy nam na czymś więcej, to warto zgłębić temat i poszukać modelu o parametrach, które nas zadowolą.

Czy może korzystam lub chcę zacząć korzystać z możliwości płacenia telefonem? Wtedy niezbędną funkcją jest NFC.

Czy gromadzę w telefonie dużo plików i intensywnie korzystam z wielu aplikacji?

Jeżeli jesteś fanem/fanką aplikacji, dużo grasz lub wykonujesz dużo czynności na smartfonie, to warto zadbać, aby Twój smartfon działał płynnie. Aby zapewnić sobie ten komfort, wybierz telefon o większej pamięci RAM. Natomiast, jeżeli przechowujesz w urządzeniu wiele plików, to zrób dla nich więcej miejsca i znajdź model z większą pamięcią, lub z możliwością dodania karty SD. Wszystkie te opcje znajdziesz podczas filtrowania wyników w sklepie internetowym.

Czy wolę duże, czy mniejsze ekrany smartfonów?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się telefony o dużych ekranach. I właśnie takich modeli jest najwięcej. Jeżeli smartfon często służy Wam jako narzędzie pracy, nawigacja w samochodzie, lub oglądacie na nim filmy w czasie podróży, czy gracie w gry, to z pewnością duży ekran Was zadowoli. Jeżeli jednak wolicie, aby Wasz smartfon łatwo mieścił się w dłoni, w kieszeni, czy w małej torebce to warto poszukać czegoś mniejszego. Jak to zrobić? Wystarczy w wyszukiwarce w sklepie internetowym wybrać odpowiednie filtry dotyczące przekątnej ekranu. Na przykład, jeżeli szukamy małego smartfona, zaznaczmy filtry z przekątną poniżej 6’’.

Jaki budżet chcę przeznaczyć na nowy smartfon?

Przed zakupem smartfona warto sobie ustalić, jaką kwotę chcemy wydać. Czasem nie warto przepłacać! Dobry smartfon można kupić za mniej niż 1000 zł. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Po co płacić za dodatkowe funkcje, z których i tak nigdy nie skorzystamy? Warto to przemyśleć, zwłaszcza że smartfony wymieniamy średnio co 2-3 lata.

Sprawdź wyszukiwarkę na GSM24, wybierz odpowiednie filtry oraz rodzaj sortowania ofert np. od najtańszych. Sprawdź tutaj: https://gsm24.pl/12-smartfony Znajdź telefon dostosowanych do Twoich potrzeb, kup bezpiecznie i ciesz się z nowego sprzętu!