Bezpieczne ładowanie smartfona - kilka porad

Na temat ładowania baterii w smartfonach powstało już wiele teorii i mitów. W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych porad, jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie tej codziennej czynności.

Współcześni użytkownicy smartfonów praktycznie nie rozstają się z ładowarką. Urządzenia mobilne, z których korzystamy często i aktywnie wymagają ładowania co kilka dni, a w przypadku niektórych modeli nawet codziennie. Oto kilka porad dotyczących bezpiecznego ładowania smartfonów, które nie tylko mogą zapobiec awarii sprzętu, lecz także pozwolą przedłużyć żywotność baterii.

Ładowanie przy łóżku

Wielu użytkowników praktykuje nocne ładowanie smartfonów. Choć wiadomo, że całonocne ładowanie nie wpływa korzystnie na żywotność baterii, to istnieje jeszcze kilka innych zagrożeń. Korzystanie z urządzeń mobilnych tuż przed zaśnięciem może utrudniać zasypianie, a trzymanie ich blisko głowy źle wpływać na nasze zdrowie. Co więcej, ładujący się całą noc telefon na łóżku, kołdrze lub poduszce może przyczynić się do zagrzania się baterii. 

Odpowiednie miejsce

Z całą pewnością doradzamy, aby podczas ładowania telefon trzymać na równych, twardych i suchych powierzchniach. Pozostawienie telefonu w nieodpowiednim miejscu może skutkować zahaczeniem o kabel, upadkiem lub nadepnięciem telefonu, co w konsekwencji może skończyć się uszkodzeniami. Również temperatura ma znaczenie - ta optymalna dla baterii wynosi ok. 25 stopni Celsjusza. Długotrwała ekspozycja telefonu zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury szkodzi baterii.

Sprawny sprzęt

Kolejna istotna kwestia to sprawny sprzęt. Skrzywiona wtyczka, uszkodzony kabel, port lub wystające przewody to realne zagrożenie. Warto zadbać o dobrą jakość ładowarki i kabli, aby uniknąć poważnych uszkodzeń, które znacznie bardziej uderzą po kieszeni niż wymiana sprzętu do ładowania.

EnTWdLhlF61gthie-AHmM1-ziANZ3jMJI1CFlfkE57dly-P-vojoz4uIW9XiB7Fpy8HPD1t4yB0NqRsjaR8oDbQI-Qep69md2d8CnLSGReq1Gpn37IE3GoJ2e92T8UonJl4TC1fZ

Kable do ładowania kupisz tutaj: https://gsm24.pl/238-kable-usb 

Odpowiednia ładowarka

Należy pamiętać, że nie każda ładowarka pasuje do każdego telefonu. Oczywiście najlepiej używać tych polecanych przez producenta. W przypadku konieczności użycia innej ładowarki to z całą pewnością nie powinno się na siłę wciskać prawie pasujących wtyczek do portu ładowania.  

Ponadto trzeba również zwrócić uwagę na parametry natężenia prądu, jakie są przewidziane do ładowania dla danego modelu smartfona. Pamiętajmy zatem, aby nie ładować baterii za pomocą ładowarki dostarczającej prąd o natężeniu większym niż ładowarka dedykowana naszemu urządzeniu.

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy