Jesienne porządki w telefonie — kilka praktycznych porad

Czas na jesienne porządki nie tylko w szafie i na półkach, ale także w naszych smartfonach. Wykorzystaj jesienne chłodne wieczory i zrób trochę miejsca na nowe pliki, zdjęcia i wspomnienia.  

Dbanie o czystość telefonu to oczywiście podstawa. Systematyczne myjemy ekran, zabezpieczamy go przed zarysowaniami, używając etui, ale czy regularnie robicie porządki także wewnątrz telefonu? W dzisiejszym artykule mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak szybko i sprawnie zrobić porządek w telefonie.

Pulpit

Zacznijmy od tego, co najbardziej “na widoku”. Jak wygląda Twój ekran główny w telefonie? Czy na pewno regularnie korzystasz ze wszystkich umieszczonych tam skrótów do aplikacji? A może czegoś brakuje? Na początku usuń te niepotrzebne oraz dodaj te, na których najbardziej Ci zależy. Następnie ułóż ikony w ten sposób, aby wygodnie i jak najszybciej dotrzeć do odpowiedniej funkcji telefonu. 

Zdjęcia

Współcześnie praktycznie każdy smartfon wyposażony jest w dobrej jakości aparat fotograficzny. Co więcej, w wielu przypadkach zastąpił on tradycyjne aparaty. Telefon zazwyczaj mamy pod ręką, a ponadto prawie nieograniczone możliwości robienia zdjęć i kręcenia filmików. Zajrzyjcie do swojej galerii. Znajdziecie tam prawdopodobnie kilkanaście ujęć jakiegoś zachodu słońca lub ładnego widoczku z wakacji, wiele prób selfie z przyjaciółmi, memy przesłane od znajomych, czy printscreeny rzeczy, które dawno już kupiliście. 

Tak, nasze telefony to wielka skarbnica wspomnień, ale także sporo niepotrzebnych plików i zdjęć. Przejrzyjcie zdjęcia z wakacji, wypraw, spotkań i zostawcie te ulubione oraz usuńcie niepotrzebne już pobrane pliki. Tym sposobem zyskacie więcej miejsca na dokumentowanie nowych wspomnień. 

bvPs2_y4wLW0Kx_5RRO9JlEUIH3ThIIrf1NZuJnFXGykV3-tqKdZdhQ3K3ikgLqoeE7bRa8Y0_bEEEmxgFCP3_kayqnyVWuVAsAnZVutVF3ho6kRrbPTkpTradIApXdKW1TNetmF

Kontakty

Kolejny krok, to uporządkowanie listy kontaktów. Czy stosujecie jakiś klucz, którym zapisujecie nowe numery telefonów? Jeżeli nie, to polecamy rozważyć tę opcję. Pozwoli Wam to uniknąć sytuacji, w której w liście kontaktów pojawią się takie nazwy jak Kasia, Katarzynka, Kasia sklep itp. Dodając nowe kontakty, staraj się używać imienia i nazwiska danej osoby. Dzięki temu, w razie potrzeby łatwiej jest odszukać wybrany numer i nie pomylisz osoby, z którą chcesz się skontaktować. 

Jeżeli jednak od dawna stosujesz ten lub inny klucz, możesz zrobić jeszcze jedną kosmetyczną rzecz. Przejrzyj wszystkie kontakty w telefonie i usuń te nieaktualne, lub te, z których wiesz, że już nigdy nie będziesz korzystać. 

Aplikacje

Ostatni krok jesiennych porządków dotyczy aplikacji, które również zazwyczaj zajmują sporo pamięci w telefonie. Przejrzyjcie listę aplikacji i gier zainstalowanych na telefonie. Usuńcie te, z których już od dawana nie korzystacie i prawdopodobnie nie będą przydatne w najbliższym czasie. To z pewnością powoli na odzyskanie sporo miejsca w telefonie.


Chcesz zabezpieczyć swój telefon przed zarysowaniami? Zajrzyj na GMS24 i sprawdź naszą ofertę etui, pokrowców oraz szkieł ochronnych. https://gsm24.pl/

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy