Mission (im)possible – jak zainstalować sklep Play w Huawei?

Smartfony Huawei i Honor nie posiadają usług Google. W zamian jest AppGallery, ale jej zawartość nie jest tak bogata. Jeśli brakuje Ci jakiejś ważnej aplikacji lub nowych gier, możesz je zainstalować z pliku APK. To szybki i prosty sposób, by zainstalować wybrane apki.

Huawei nadal posiada jedne z atrakcyjnych i najbardziej opłacalnych smartfonów na rynku mimo braku usług Google. P40 Lite to jeden z najlepszych modeli w swojej klasie, a jednak wielu użytkowników zrezygnowało z niego z powodu braku usług Google. Otóż można je zainstalować i cieszyć się funkcjonalnością Androida. Rozwiązaniem jest Googlefier.

Jak zainstalować Google Play na Huawei?

Odkąd nowe smartfony Huawei nie posiadają usług mobilnych Google (GMS), użytkownicy szukają sposobu umożliwiającego wgranie wybranych apek. Nie wszystkie gry i programy są w AppGallery. Metod jest kilka, ale wiele z nich jest czasochłonna i dość skomplikowana, poza tym nie zawsze kończą się one sukcesem. 

Zastanawiasz się, jak zainstalować sklep Play na Huawei? Kilka porad znajdziesz poniżej – są to jedynie wskazówki, gdyż nieoficjalne oprogramowanie wgrywasz na własną odpowiedzialność.

Googlefier – czyli jak zainstalować usługi Google na Huawei?

Użytkownicy popularnego forum xda-developers opracowali narzędzie Googlefier, które pozwala na instalację Google Play na smartfonach Huawei z HMS w konkretnych przypadkach. 

Instalator obejmuje instrukcje, jak krok po kroku można zainstalować aplikacje GMS i Google na telefonach Huawei bez konieczności łączenia się z komputerem. Trzeba pobrać plik APK na przykład z forum i zainstalować go na swoim urządzeniu, przyznać apce wymagane uprawnienia, a potem postępować zgodnie z instrukcją. 

Jest wiele stron, na których można znaleźć gry i aplikacje na Androida w postaci plików APK. Najczęściej używane to APKMirror, APK MANIA oraz APKPure. Można je pobrać z poziomu komputera i skopiować do pamięci telefonu albo wykonać te czynności bezpośrednio ze smartfona. 

Jak zainstalować Google Play na Huawei P40 Lite?

Googlefier przetestowano także na Huawei P40 Pro oraz MatePad Pro z systemem EMUI 10. Jeśli urządzenie posiada EMUI 11, Googlefier nie zadziała – w przypadku nowego Mate 40 Pro nie okaże się pomocny. Usługi Google na każdym smartfonie Huawei brzmi całkiem realnie – dzięki aplikacji Googlefier można wgrać je m.in. na Huawei Mate 30 Pro, Huawei P40 czy Huawei P40 Lite. Wszystko jest proste do wykonania dla każdego – również dla laika. Wystarczy jedynie stosować się do poleceń – sposób ten zadziała na wszystkich smartfonach, które posiadają EMUI w wersji 10.

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy