Smartwatch do biegania – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób uprawiających sport, np. bieganie, chętnie korzysta z nowoczesnych urządzeń, które mogą pomóc w treningach. Aby przeprowadzić dobrą analizę, zmierzyć wyniki, sprawdzić tętno potrzebny jest m.in. inteligentny zegarek. Jaki smartwatch do biegania wybrać?

Zegarek do biegania

Dobrej jakości i pełen możliwości smartwatch do biegania to bardzo praktyczne urządzenie. Nowoczesny gadżet przejął funkcje zegarków sportowych, ale oferuje też znacznie więcej. Dostarczy ważnych danych na temat treningu, ale też pomoże zmierzyć dystans, nasze tętno, pozwoli słuchać muzyki, a wybrane modele posiadają też GPS. Zaawansowane zegarki służą do monitorowania aktywności – a taka analiza ułatwi nam uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników. Czy faktycznie jest niezbędny? Wiele zależy od tego, jak podchodzisz do treningów, na jakim poziomie zaawansowania jesteś.

Jaki smartwatch do biegania?

Różnice między modelami są naprawdę duże, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Wytrzymałość. Polecany dla sportowców i osób prowadzących aktywny styl życia jest przede wszystkim wytrzymały smartwatch, odporny na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Smartwatch do biegania – z GPS i innymi funkcjami – musi być dobrze i solidnie wykonany i świetnie dopasowany do nadgarstka, bo poszczególne modele mają różne gabaryty. To bardzo ważne głównie podczas biegów w terenie – kluczowe mogą być zabezpieczenia, które podniosą jego odporność np. na pył. Może to znacznie wydłużyć okres jego użytkowania.

Zakres możliwości. Poza tym zegarek do biegania może mieć też różne dodatki – jak wbudowany pulsometr, a nawet GPS. Szukając modelu dla siebie, najpierw określ swoje potrzeby – czy będziesz z niego korzystać tylko podczas biegania, a może także podczas jazdy na rowerze i pływania? Wykonanie i funkcje są ważniejsze niż design zegarka – wygląd nie może przeważyć nad jego przydatnością.

Czas pracy na baterii. Nowoczesne urządzenie mają wiele funkcji, a to wpływa na żywotność ich baterii. Czas jej pracy to ważny parametr – a jeśli rozładuje się podczas biegu, w najmniej oczekiwanym momencie?

Smartwatch z GPS. To zdecydowanie najbardziej pożądane modele. GPS uznaje się za jedną z najważniejszych funkcji dla osób biegających w terenie. Można przeanalizować trasę i ją odtworzyć.

Dodatkowe funkcje. Jeśli są, to tylko plus, ale jeśli musisz za nie znacznie więcej zapłacić, zastanów się, czy są jedynie bajerem, czy jednak są dla Ciebie niezbędne. Zwykle nie dostarczają tak ważnych informacji, by były nieodzowne.

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy