Rozdzielczość 4K – wysokiej jakości obraz

Telefon 4K służy w celach zawodowych, ale też do rozrywki, amatorskiego fotografowania i filmowania. Taki wyświetlacz powstał przy wykorzystaniu nowoczesnej i zaawansowanej technologii obrazu. Symbol 4K to 4000 pikseli szerokości ekranu, czyli aż cztery razy więcej niż ekran z rozdzielczością Full HD. Bardziej szczegółowy obraz ucieszy miłośników grania, zdjęć, seriali, ale także osoby wykorzystujące smartfony do celów służbowych. 

Telefon z wyświetlaczem 4K – zalety 

Szeroki wybór telefonów sprawia, że każdy znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb – nowoczesny i wytrzymały flagowiec, telefon z aparatem 4K, idealny do amatorskiego nagrywania filmów, z dużym i wyraźnym ekranem idealnym do pracy itd. Jeśli interesują Cię smartfony z nagrywaniem 4k, dobrym wyborem będą m.in. najnowsze modele firmy Apple.  

Telefon z wyświetlaczem WQHD + – wybrane modele

Rozdzielczość 4K to gratka dla miłośników technologii i sprzętu z wyższej półki. Producenci nowoczesnych smartfonów – jak m.in. firma Apple – wykorzystują to rozwiązanie w do produkcji wysokiej klasy modeli flagowych. Jednak telefon 4K – mimo że wyróżnia się lepszą jakością wyświetlacza – charakteryzuje się też dużo wyższymi kosztami. Warto poszukać zatem alternatywy. 

Podstawową różnicę między standardowym ekranem a 4K widać już podczas przeglądania zdjęć i filmów – rozdzielczość 4K zachwyci każdego, ale alternatywą godną uwagi są też ekrany WQHD +. Znajdują się one w różnych modelach smartfonów – na przykład w Samsung Galaxy S10, S20 Ultra oraz Note 20 Ultra. 

Telefon 4K – czy na pewno warto?

Najpierw zdecyduj, czy rzeczywiście telefon z wyświetlaczem 4K jest dla Ciebie niezbędny – w jaki sposób korzystasz z telefonu? Telefony z rozdzielczością 4K są wyposażone w wysokiej klasy matrycę – jeśli fotografujesz, może to mieć dla Ciebie duże znaczenie. Realistyczna kolorystyka i wysoki kontrast sprawiają, że użytkowanie smartfona daje prawdziwą frajdę. 

Ponadto smartfony z nagrywaniem 4K dają szansę na uzyskanie świetnego wideo, ale nie dla każdego są to niezbędne opcje. Ekran to tylko jeden z parametrów, a idealny smartfon to taki, który jest dobrze dobrany do indywidualnych potrzeb. 

Podziel się tym wpisem