Garmin Forerunner - który warto wybrać?

Zegarki firmy Garmin są niewątpliwie jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zegarków przez sportowców. Właśnie dlatego jest ich tak dużo. Dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tymi smartwatchami, wybór może stanowić nie lada wyzwanie. W tym wpisie skupimy się na serii Forerunner, a nasze główne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć brzmi: Garmin Forerunner – który wybrać?

Smartwatch Garmin Forerunner - dla kogo?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zegarek najczęściej wybierany jest przez osoby lubiące uprawiać sport. Pomaga monitorować swoją aktywność fizyczną, taką jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Dzięki niemu można śledzić dystans, czas, tętno i wiele innych informacji związanych z treningiem. Wbudowana funkcja GPS pozwala na śledzenie trasy podczas aktywności na świeżym powietrzu. Czy te zalety sprawiają, że osoby mniej aktywne fizycznie nie będą mogły cieszyć się z korzystania z tego smartwatcha? Wręcz przeciwnie! Zegarek zawsze będzie pełnił swoją pierwotną funkcję, czyli pokazywał godzinę, w tym przypadku z wieloma innymi możliwościami.

Jest on odpowiedni dla każdego, a być może jego udoskonalone funkcje skłonią nowych posiadaczy do znalezienia pasji w sporcie.

Smartwatch Garmin Forerunner - dla kogo?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zegarek najczęściej wybierany jest przez osoby lubiące uprawiać sport. Pomaga monitorować swoją aktywność fizyczną, taką jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Dzięki niemu można śledzić dystans, czas, tętno i wiele innych informacji związanych z treningiem. Wbudowana funkcja GPS pozwala na śledzenie trasy podczas aktywności na świeżym powietrzu. Czy te zalety sprawiają, że osoby mniej aktywne fizycznie nie będą mogły cieszyć się z korzystania z tego smartwatcha? Wręcz przeciwnie! Zegarek zawsze będzie pełnił swoją pierwotną funkcję, czyli pokazywał godzinę, w tym przypadku z wieloma innymi możliwościami. Dlatego jest on odpowiedni dla każdego, a być może jego udoskonalone funkcje skłonią nowych posiadaczy do znalezienia pasji w sporcie.

Garmin Forerunner - jakie serie są do wyboru?

Forerunner to zdecydowanie najbardziej rozbudowana linia zegarków firmy Garmin. Dzieli się ona na 9 serii, z której każda ma swoje unikalne cechy. Poniżej krótko przedstawimy serie aby pomóc Ci postanowić, jaki Garmin Forerunner wybrać.

Forerunner 45 skierowany do początkujących biegaczy, posiada podstawowe funkcje monitorowania aktywności fizycznej, takie jak dystans, czas, tętno i GPS.

Forerunner 55 stanowi kontynuację serii 45. Nowa generacja wnosi pewne zmiany, między innymi dodatkowe aktywności, pływanie na basenie. Udoskonalona bateria o dłuższym czasie działania pozwoli Ci swobodniej przeprowadzać dłuższe treningi.

Forerunner 245 jest bardziej zaawansowany i skierowany do zaangażowanych biegaczy. Dokładniejsze pomiary oraz funkcje analizy treningów, sprawią, że będziesz mógł szczegółowo sprawdzić swoje postępy. Wersja "Music" daje także możliwość przechowywania i odtwarzania muzyki

Forerunner 255 posiada nową funkcję - wielopasmowy GPS, która daje znacznie bardziej zwiększoną dokładność w terenie. Seria oferuje dwie wielkości koperty, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią wersje dla siebie.

Forerunner 265 charakteryzuje się wprowadzeniem dotykowego ekranu typu Amoled. Dla fanów najnowszej technologii jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Forerunner 745 został wykonany głównie dla triathlonisów. Posiada zaawansowane funkcje treningowe i analizę danych, aby poprawić wyniki sportowe.

Forerunner 945 jest bardziej zaawansowaną serią dla triathlonistów. Oferuje wszechstronne funkcje treningowe, w tym pomiary dla różnych dyscyplin sportowych. Zegarki z tej serii mają także funkcje smartwatch, takie jak powiadomienia z telefonu.

Forerunner 955 został wyposażony w wbudowaną mapę całej Europy. Jeśli zażądasz zaplanowania trasy powrotnej, zaproponuje on drogę, która doprowadzi Cię do miejsca startowego. Nie będziesz musiał martwić się, że zgubiłeś się na nocnym bieganiu w lesie. W wersji LTE pozwala na korzystanie z niektórych funkcji online, bez połączenia z telefonem.

Forerunner 965 czyli najnowszy z serii, posiada wyświetlacz typu Amoled oraz ponad 40 różnych typów aktywności. Zdecydowanie polecany dla najbardziej wymagających. Po przebudzeniu oceni on Twoją gotowość do treningu na podstawie wielu czynników. Będziesz mógł zdecydować, czy jest to Twój dzień, aby dać z siebie wszystko.

Który zegarek Garmin Forerunner wybrać?

Ilość, możliwości oraz funkcje zegarków z tej serii mogą przyprawić o zawrót głowy. Czy przeczytałeś już wszystkie informacje o tej serii, a w Twojej głowie ciągle wybrzmiewa pytanie - Garmin Forerunner - jaki wybrać, aby pasował do moich potrzeb?

Po pierwsze, powinieneś skupić się na swoich głównych priorytetach. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem lub jesteś amatorem w tej kwestii, polecamy zacząć od modelów Forerunner 45/55. Są one proste w obsłudze i zapewniają podstawowe funkcje, które wystarczą na Twój początek.

Dla osób aktywnych na świeżym powietrzu, idealnymi modelami Forerunner będą te z wbudowanym GPS, takie jak Forerunner 255/955. Jeśli lubisz biegać, jeździć na rowerze lub chodzić na spacery na zewnątrz to nie będziesz musiał martwić się o ustalenie najlepszej dla Ciebie trasy. Nie wyobrażasz sobie swojego treningu bez dobrej muzyki ? Wybierz model Forerunner 245 z możliwością jej przechowywania.

Dla thriatlonistów polecamy modele Forerunner 745/945 wyposażone w energooszczędne chipsety znacznie wydłużające pracę smartwacha.

Jeśli jesteś fanem najnowszej technologii, polecamy Forerunner 265/965 z dotykowym wyświetlaczem typu Amoled.

Czy warto kupić zegarek sportowy Garmin Forerunner?

W obecnych czasach prawie każdy sportowiec posiada smartwatch, który pomaga w kontrolowaniu swoich postępów. Decyzja o zakupie zegarka sportowego Garmin Forerunner zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, stylu życia i celów związanych z aktywnością fizyczną. Niewątpliwie jednak warto jest wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt, który daje wiele możliwości i takim właśnie urządzeniem jest Garmin Forerunner. Ważne jest, aby wybrać model, który spełnia Twoje konkretne potrzeby i będzie odpowiedni dla Twojego poziomu aktywności fizycznej. Mamy nadzieje, że ten artykuł sprawi, że będzie to dla Ciebie łatwiejsze. Jeśli już zdecydowałaś się na zakup, a Twoje kolejne pytanie brzmi - Garmin Forerunner, gdzie kupić? To zapraszamy na stronę naszego sklepu. Jeśli akurat wybrany przez Ciebie model będzie niedostępny - napisz do nas, a spróbujemy sprostać Twoim oczekiwaniom. Możesz również zajrzeć na oficjalną stronę producenta: www.garmin.com. Tutaj znajdziesz najnowsze modele, różnorodne opcje i pełne wsparcie od producenta.