Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Wykorzystaj potencjał urządzeń elektronicznych w pełni. Możliwości inteligentnego zegarka poszerzysz, parując go ze smartfonem.

Smartwatch to niewielki gadżet, ale o wielu możliwościach – zwłaszcza, jeśli połączymy go z telefonem. Mobilne urządzenie będzie spełniać funkcje tradycyjnego zegarka, ale też pozwoli na zarządzanie połączeniami, odbieranie wiadomości, monitorowanie aktywności fizycznej, słuchanie muzyki, wykonywanie płatności, kontrolę jakości snu czy śledzenie stanu zdrowia. Modele droższe zwykle oferują więcej funkcji – warto to sprawdzić, by znaleźć idealne urządzenie zgodnie ze swoimi potrzebami.

Połączenie zegarka i smartfona to prosty sposób, by zyskać dostęp do zaawansowanych opcji i personalizacji powiadomień. Podpowiadamy, jak połączyć zegarek z telefonem.

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Wystarczy skorzystać z technologii Bluetooth i poświęcić kilka minut na jednorazowe sparowanie obu urządzeń. W przypadku niektórych smartwatchów można dodatkowo w telefonie zainstalować dedykowaną aplikację, którą możemy pobrać ze sklepu.

Aplikacja mobilna pozwoli na dostęp do różnych funkcji i umożliwi ich konfigurację, czyli otwiera przed nami nowe możliwości inteligentnego zegarka. Aplikacje oferują m.in. monitoring aktywności fizycznej, porady zdrowotne czy wykresy jakości snów i przebytych kilometrów.

Każdy producent urządzeń dedykuje autorskie aplikacje – m.in. Huawei Health do pobrania w sklepie Play czy Huawei AppGallery, Xiaomi stworzył Mi Fit, a Samsung Galaxy Wearable. W większości przypadków sparowanie i pobranie aplikacji nie powinno stanowić problemu.

Jak połączyć zegarek z telefonem krok po kroku


Upewnij się, że oba urządzenia są naładowane, następnie połóż je obok siebie i włącz w nich połączenie Bluetooth. W telefonie, na wśród dostępnych urządzeń do sparowania, pojawi się nazwa smartwatcha. Kliknij w nią, a rozpocznie się proces synchronizacji. Potwierdź zamiar sparowania urządzeń i wyraź niezbędne zgody dotyczące powiadomień i połączeń. Zerknij na tarczę smartwatcha i ekran telefonu, oba urządzenia powinny połączyć się w ciągu kilku sekund. Po prawidłowym sparowaniu na ekranie smartfona wyświetli się komunikat „Połączono”.

Proste? Wystarczy kilka kliknięć, by móc korzystać w pełni ze smartwatcha. Pobierz jeszcze odpowiednią aplikację mobilną. W smartfonach opartych na systemie Android znajdziesz je w sklepie Google Play, e ze sklepu AppStore należy pobrać program Apple Watch, a Huawei Health jest dostępny m.in. w Huawei AppGallery.