Jesienne porządki w telefonie — kilka praktycznych porad

Czas na jesienne porządki nie tylko w szafie i na półkach, ale także w naszych smartfonach. Wykorzystaj jesienne chłodne wieczory i zrób trochę miejsca na nowe pliki, zdjęcia i wspomnienia.

Dbanie o czystość telefonu to oczywiście podstawa. Systematyczne myjemy ekran, zabezpieczamy go przed zarysowaniami, używając etui, ale czy regularnie robicie porządki także wewnątrz telefonu? W dzisiejszym artykule mamy dla Was kilka praktycznych porad, jak szybko i sprawnie zrobić porządek w telefonie.

Pulpit

Zacznijmy od tego, co najbardziej “na widoku”. Jak wygląda Twój ekran główny w telefonie? Czy na pewno regularnie korzystasz ze wszystkich umieszczonych tam skrótów do aplikacji? A może czegoś brakuje? Na początku usuń te niepotrzebne oraz dodaj te, na których najbardziej Ci zależy. Następnie ułóż ikony w ten sposób, aby wygodnie i jak najszybciej dotrzeć do odpowiedniej funkcji telefonu.

Na początku usuń te niepotrzebne oraz dodaj te, na których najbardziej Ci zależy. Następnie ułóż ikony w ten sposób, aby wygodnie i jak najszybciej dotrzeć do odpowiedniej funkcji telefonu.

Zdjęcia

Współcześnie praktycznie każdy smartfon wyposażony jest w dobrej jakości aparat fotograficzny. Co więcej, w wielu przypadkach zastąpił on tradycyjne aparaty. Telefon zazwyczaj mamy pod ręką, a ponadto prawie nieograniczone możliwości robienia zdjęć i kręcenia filmików. Zajrzyjcie do swojej galerii. Znajdziecie tam prawdopodobnie kilkanaście ujęć jakiegoś zachodu słońca lub ładnego widoczku z wakacji, wiele prób selfie z przyjaciółmi, memy przesłane od znajomych, czy printscreeny rzeczy, które dawno już kupiliście.

Tak, nasze telefony to wielka skarbnica wspomnień, ale także sporo niepotrzebnych plików i zdjęć. Przejrzyjcie zdjęcia z wakacji, wypraw, spotkań i zostawcie te ulubione oraz usuńcie niepotrzebne już pobrane pliki. Tym sposobem zyskacie więcej miejsca na dokumentowanie nowych wspomnień.

Kontakty


Kolejny krok, to uporządkowanie listy kontaktów. Czy stosujecie jakiś klucz, którym zapisujecie nowe numery telefonów? Jeżeli nie, to polecamy rozważyć tę opcję. Pozwoli Wam to uniknąć sytuacji, w której w liście kontaktów pojawią się takie nazwy jak Kasia, Katarzynka, Kasia sklep itp. Dodając nowe kontakty, staraj się używać imienia i nazwiska danej osoby. Dzięki temu, w razie potrzeby łatwiej jest odszukać wybrany numer i nie pomylisz osoby, z którą chcesz się skontaktować.

Jeżeli jednak od dawna stosujesz ten lub inny klucz, możesz zrobić jeszcze jedną kosmetyczną rzecz. Przejrzyj wszystkie kontakty w telefonie i usuń te nieaktualne, lub te, z których wiesz, że już nigdy nie będziesz korzystać.

Aplikacje


Ostatni krok jesiennych porządków dotyczy aplikacji, które również zazwyczaj zajmują sporo pamięci w telefonie. Przejrzyjcie listę aplikacji i gier zainstalowanych na telefonie. Usuńcie te, z których już od dawana nie korzystacie i prawdopodobnie nie będą przydatne w najbliższym czasie. To z pewnością powoli na odzyskanie sporo miejsca w telefonie.

Chcesz zabezpieczyć swój telefon przed zarysowaniami? Zajrzyj na GMS24 i sprawdź naszą ofertę etui, pokrowców oraz szkieł ochronnych