Skaner w telefonie – przydatny gadżet na home office

Na rynku jest wiele urządzeń, które ułatwiają nam pracę zdalną i mogą ją szybko usprawnić. Wśród nich jest m.in. skaner w telefonie. Nie wiesz, jak korzystać z tej funkcji, a może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że jest to możliwe?

Skanowanie telefonem – praktyczna funkcja w pracy z domu


Tak, skanowanie dokumentów – np. umów, faktur czy wniosków o urlop – smartfonem jest jak najbardziej możliwe. Jakość skanu jest całkiem dobra, a cała czynność wyjątkowo prosta. Wystarczy, że masz skaner w telefonie lub aplikację do skanowania za pomocą telefonu.

W biurze najczęściej mamy do dyspozycji urządzenia wielofunkcyjne łączące możliwości drukarki, skanera i faksu. W domu taka maszyna nie jest nam potrzebna, w dodatku zajmuje dużo miejsca. Decydujemy się ew. na prostą i małą drukarkę, ale… nie zawsze mamy w niej opcję skanera. Poza tym zdarza nam się pracować w trybie zdalnym, ale nie z domu, a wtedy skanera raczej nigdzie nie znajdziemy. Rozwiązaniem będzie skanowanie dokumentów telefonem.

Skaner w telefonie – zainwestuj w smartfon z dobrym aparatem

Najważniejszym warunkiem, by wykonany telefonem skan był dobrej jakości, jest solidny aparat. W naszej ofercie posiadamy wiele świetnych smartfonów spełniających te kryteria – jak m.in. Samsung Galaxy S21, Galaxy Note 20, Xiaomi Mi 11 czy Vivo V21 DS. Wysoka rozdzielczość sprzyja odwzorowaniu detali, czyli optymalnej szczegółowości skanowanych dokumentów. Rezultaty są naprawdę nie tylko akceptowalne przez pracodawcę, ale po prostu bardzo dobre i nie różnią się od tych z tradycyjnych skanerów. Jedynym ograniczeniem pracy telefonu w roli skanera może być oświetlenie – przy słabym świetle niektóre z nich radzą sobie gorzej.

Jak zrobić skan telefonem? Polecane aplikacje do skanowania

Z domu, kawiarni czy wynajętego na kilka dni mieszkania zrobisz szybko skan wybranego dokumentu właśnie za pomocą telefonu. Jest to dużo wygodniejsza opcja, a jakość skanu – naprawdę prima sort! W sklepie Google Play do wyboru mamy wiele aplikacji darmowych i płatnych przeznaczonych do skanowania – m.in. Adobe Scan, Scanbot czy Office Lens.

Z kolei Genius Scan jest programem płatnym, ale świetnie radzi sobie nie tylko z dokumentami, ale też grafikami, tablicami czy znakami. Wystarczy pobrać wybraną z nich na swój smartfon, by móc bez przeszkód skanować. Wykonane skany można zapisać w formacie JPG lub PDF, a nawet zabezpieczyć hasłem oraz szyfrowaniem. Obsługa polecanych przez nas apek nie stanowi problemu, tuż po uruchomieniu apki od razu można wykonać potrzebny nam skan.