Dobry chiński smartfon - jaką markę i model wybrać?

Bez wątpienia możemy uznać je za wydajne i wytrzymałe urządzenia, charakteryzujące się mnogością funkcji jakie posiadają.

Czy chińskie smartfony są dobre?


Coraz częściej chińskie telefony stają się wyborem konsumentów. To nie tylko tańsze sprzęty, ale coraz bardziej kojarzone z jakościowymi parametrami. Ich przewagą jest stosunek jakości do ceny, ponieważ nie tylko już konkurują niższą niż inne marki ceną, ale również funkcjami, które oferują.

Jakie są chińskie marki smartfonów?


Na ten moment na rynku mamy już spory wybór chińskich marek telefonów. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ są to już tacy producenci, którzy zdobyli dobrą pozycję na rynku i zaufanie użytkowników.

Wśród najbardziej popularnych możemy wymienić: Xiaomi, Huawei, Realme, Oppo, Vivo, Honor, a także One plus i mniej znane: Meizu, Nubia czy Ulefon.

Dobre chińskie smartfony - na jakie parametry zwrócić uwagę?


Wybór smartfona chińskiego to w pierwszym etapie wybór marki, która ma ugruntowaną pozycję na rynku. Pozwoli to nam wyeliminować resztę, nieznanych i być może, tych tandetnych produktów, właśnie kojarzonych z chińskimi. Po drugie należy kupować tylko z zaufanych źródeł - bezpośrednio od producenta bądź dystrybutorów, tak by nie natknąć się na bubel czy “chińską podróbę”.

Oprócz marki, która jest istotna w przypadku telefonów pochodzących z azjatyckiego rynku, ważne są  także parametry, którymi charakteryzują się chińskie smartfony.

Oto kilka, na które według nas, warto zwrócić uwagę:

Aparat

Chińskie smartfony charakteryzują się dobrymi aparatami, więc to czynnik który może was przekonać do ich kupna. Mogą spokojnie rywalizować z innymi topowymi konkurentami, co do możliwości robienia zdjęć jakie oferują. Jednymi z bardziej popularnych producentów, cieszących się dobrą jakością aparatami są Xiaomi i Huawei.

Procesor

To co wyróżnia chińskie smartfony to procesory, wśród których króluje Qualcomm Snapdragon. To najczęściej wybierany system wśród producentów, charakteryzujący się dobrą wydajnością, konkurującą z Exynosem od Samsunga. Niektórzy z chińskich producentów zdecydowali się także na inne procesory niż te od Qualcomm, np. Kirin w Huawei. Warto zwrócić uwagę na to z jakim procesorem mamy do czynienia, jeśli chcemy uniknąć poirytowania, spowodowanego powolnym działaniem telefonu, czy też nagminnym zawieszaniem się aplikacji.

Bateria

Kolejny aspekt, który decydować będzie o tym czy chiński smartfon jest dobry to wytrzymała bateria. Przez coraz więcej dostępnych funkcji, uaktualnienia aplikacji, coraz nowsze wersje oprogramowania,  czas pracy baterii ulega skróceniu. W związku z tym  trudno o smartfon z dobrą baterią. Jakie zatem znajdziemy w chińskich telefonach?

Pojemność baterii, którą uznaje się za dobrą to około 4000 mAh. Niektóre jednak mają aż do 6000 mAh! Porównując z flagowym Samsungiem S22 +, który pojemność baterii ma na poziomie 3700 mAh, jak widać, to znacznie więcej.

Pamięć RAM

Kolejnym czynnikiem wpływającym na sprawność i płynne korzystanie ze smartfona jest pamięć RAM. Pod tym pojęciem skrywa się pamięć operacyjna, która przechowuje dane, aby dać do nich łatwy dostęp. Tak więc od ilości RAM będzie zależało jak wiele procesów, czy otwartych aplikacji może jednocześnie udźwignąć telefon. Ile RAM w chińskim telefonie? Optymalną i satysfakcjonującą wielkością będzie 6 GB, która pozwoli wam wykonywać wiele zadań jednocześnie bez obawy o płynność. Dla najbardziej wymagających, chińskie smartfony oferują nawet 12 GB RAM.

Chińskie smartfony - jaką markę i model wybrać?

Podsumowując, jeśli przebrnęliście przez podane parametry, oraz polecane marki dobrych telefonów chińskich, przedstawimy kilka propozycji godnych uwagi.

Dobre chińskie smartfony:

XIAOMI 11T PRO

Ulepszona wersja Xiaomi Mi 10T, będzie odpowiednia dla najbardziej wymagających. Ekran AMOLED 6,67 calowy zapewni dobrą jakość obrazu. Procesor Qualcomm Snapdragon 888 jest solidną podstawą tego telefonu, a wraz z 12 GB RAMu będzie gwarantował płynne i niezawodne działanie.

MOTOROLA MOTO G31

Ten model świetnie sprawdzi się dla tych, którzy szukają tańszych rozwiązań. Ekran rozdzielczości Full HD+ wraz z panelem OLED dają jakościowy obraz. Solidna bateria o pojemności 5000 mAh zapewni długi czas pracy. Pamięć RAM w nieco okrojonej 4 GB wersji, powinna być wystarczająca jak na potrzeby tego telefonu. Cena tego modelu może wynosić nawet 737 zł, co jest bardzo atrakcyjną kwotą, jak za telefon z NFC i dual SIM.