Wiosenne nowości od Garmin

Wiosna to czas wzmożonej aktywności, początek wielu sezonów m.in. rowerowych, wioślarskich, wspinaczkowych. Wraz z nadejściem wiosny marka Garmin poszerzyła ofertę o nowe zegarki. Podejmowanie wyzwań sportowych z nimi nie będzie stanowiło problemu. Zapewnią one wsparcie podczas Twoich aktywności, ułatwiając drogę do zdobycia postawionych celów.

Garmin Fenix 7X Solar Black - dla wymagających i doświadczonych


Wśród nowości pojawił się model Garmin Fenix 7X Solar Black. Zegarek ten pozwala na szczegółowe monitorowanie treningów. Będzie towarzyszył Tobie podczas biegania, chodzenia, jazdy na rowerze, jogi, pływania, siłowni, ale również wspinaczki, polowania, surfingu czy wiosłowania.

Garmin Fenix 7X Solar Black posiada wiele nowych funkcji, które zostały dodane w porównaniu z modelem poprzednim (FENIX 6). Wyposażony w pulsoksymetr i akcelerometr ułatwi pomiary podczas wykonywania aktywności. Pierwsze narzędzie jest miarą saturacji, a także częstotliwości pracy serca (puls), drugie zaś będzie istotnym w przypadku biegów, chodzenia czy jazdy na rowerze, gdzie możliwe jest monitorowanie przyspieszenia. Dla biegaczy istotnymi funkcjami jakie posiada ten zegarek są: pomiary dynamiki biegu, kadencja biegu, przygotowanie wydolnościowe, treningi biegowe. Dostępne są także profile: bieganie, bieganie na bieżni, bieganie po torze krytym, czy symulator wyścigu. Dla tych, którzy preferują wspinaczkę, czy górskie wyprawy, istotne będą narzędzia takie jak żyroskop czy wysokościomierz barometryczny. Pozwolą one na określenie położenia w terenie oraz wysokości, na jakiej się znajdujemy.

Wartościowymi funkcjami, które należałoby wyróżnić w tym zegarku są także: lokalizator oraz funkcja “znajdź mój zegarek”, na wypadek gdyby zgubił się podczas wyprawy. Dodatkowo istnieje możliwość zasilania go energią słoneczną, co jest nie tylko przydatne, ale również może okazać się czynnikiem ratującym w sytuacji kryzysowej, gdy w terenie nie będzie dostępu do prądu, bądź nieplanowanie zabłądzimy. Dzięki temu, będziemy mieć dostęp do GPS oraz innych przydatnych narzędzi, co ułatwi nam wyjście z takiej sytuacji. Warto wspomnieć, że bateria działa bardzo długo : 37 dni w trybie zegarka, 578 godzin w trybie GPS (przez ładowanie energią słoneczną). Możliwość zbliżeniowych płatności również będzie pomocna, gdy przy sobie nie będziemy mieć portfela, czy telefonu. Warto także dodać, że model ten jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i IOS. Przeczytaj więcej na temat funkcji jakie ten model zawiera.

Model Garmin Forerunner 745 - dla uprawiających aktywność rekreacyjnie


Jeśli nie potrzebujesz takiej ilości funkcji, jaką posiada model powyższy, to Garmin przygotował również drugą wiosenną propozycję - Garmin Forerunner 745. Sprawdzi się świetnie podczas biegania, marszu, jazdy na rowerze, pływania, a także umożliwia trening w  trybie fitness, trening wielodyscyplinowy, na siłowni czy podczas gry w golfa. Dostępny jest aż w czterech kolorach: czerwonym, białym, czarnym, zielonym.

Wykazuje się szeregiem funkcji:

 • Automatyczne wykrywanie czasu odpoczynku
 • Krokomierz
 • Licznik spalonych kalorii
 • Monitorowanie stresu
 • Monitorowanie tętna
 • Piętra w górę
 • Pomiar czasu aktywności/treningu
 • Pomiar dystansu
 • Pomiar tempa
 • Pomiar wydajności i obciążenia organizmu
 • Powiadomienia o braku aktywności
 • Raporty z treningu
 • Trening interwałowy

Urządzenie jest odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 50 metrów (5 ATM), gdzie w przypadku modelu Fenix 7X Solar Black to 10 ATM. Jest on również dwukrotnie lżejszy (47 g) od wspomnianego modelu (96 g). W przypadku trybów biegania, pływania i funkcji rowerowych oferuje podobne możliwości co model Fenix 7X. Czas pracy baterii różni się, ponieważ wynosi on do 7 dni w trybie zegarka; tryb GPS z muzyką: do 6 godzin; tryb GPS bez muzyki: do 24 godzin. Model Garmin Forerunner 745 umożliwia łączność Bluetooth, Wi-fi oraz ANT+. Będzie on świetnym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy dobrego smarwatcha, ale w lżejszej wersji. Zapoznaj się dokładniej z funkcjami, jakie możesz mieć, posiadając ten model.