Zegarek z krokomierzem – odzyskaj formę po świątecznym lenistwie

Krokomierz to urządzenie pozwalające monitorować codzienną aktywność i motywujące do ruchu. Zegarek wyposażony w tę funkcję będzie przydatny dla osób, które chcą zadbać o sylwetkę, spalić nadmiar kalorii albo zmienić na lepsze swoje żywieniowe nawyki.

Czym jest i jak działa krokomierz?

Krokomierz to urządzenie pozwalające na pomiar liczby kroków, które robi korzystająca z niego osoba. Ogromną popularnością cieszą się opaski sportowe oraz zegarki oferujące tę funkcjonalność. Dzięki nim możemy w każdej chwili sprawdzić, ile dziennie pokonujemy kroków. Dodatkowo często mają także wiele innych na co dzień przydatnych funkcji, m.in. monitorowanie jakości snu czy pomiar pulsu. Chętnie kupowany jest też zegarek z krokomierzem i kaloriami.

Tradycyjny krokomierz działa dzięki wahadłu na sprężynie, która przewodzi impulsy elektryczne. W nowoczesnych zegarkach z krokomierzem oraz w aplikacjach na smartfony zwykle jest akcelerometr i funkcje GPS, co gwarantuje większą wiarygodność pomiaru.

Zegarek z krokomierzem – monitorowanie aktywności fizycznej

By zadbać o sylwetkę, nie musisz zapisywać się na siłownię czy intensywnie biegać – wystarczy zegarek. Krokomierz, jeśli Twoje urządzenie je posiada, pozwala na bieżąco monitorować swoją kondycję i aktywność fizyczną. Służy też jako motywacja, gdyż skłania nas do wyjścia na spacer. Policzy wszystko – marsz, wyjście do sklepu, relaksujący spacer z psem, pokonanie schodów czy wycieczkę typu nordic walking.

Zegarek z krokomierzem – polecane modele

Wybierając smartbandy, zegarki, krokomierze klasyczne lub aplikację na telefon, trzeba przede wszystkim określić konkretne cele. Prosty smartband sprawdzi się dla osób, które chcą monitorować swoją aktywność, rozpoczynają przygodę ze sportem lub zmieniają swoje nawyki – policzy kroki, dystans i spalone kalorie.

Modele bardziej rozbudowane zwykle oferują więcej funkcji – mogą m.in. mierzyć puls lub monitorować ciśnienie atmosferyczne. Będą dobrym wyborem dla sportowców, osób na diecie, biegaczy czy miłośników wypraw górskich. W naszej ofercie można znaleźć wiele zaawansowanych urządzeń, które spełnią oczekiwania wymagających użytkowników.

Jako przykład może nam posłużyć Garmin Forerunner 245 lub 945 Music, które sprawdzą się nie tylko podczas spacerów, ale także treningów biegowych. Oba modele posiadają m.in. krokomierz, licznik spalonych kalorii, pulsometr, pulsoksymetr, kompas, akcelerometr, wysokościomierz, monitorowanie tętna czy pomiar wydajności i obciążenia organizmu. Rozpoznają różne rodzaje aktywności (jak bieganie, pływanie, masz, jazda na rowerze itd.), a także posiadają liczne funkcje biegowe i profile (jak bieganie tradycyjne, na bieżni, biegi przełajowe, dynamika biegu, przygotowanie, treningi biegowe).

Krokomierz to must have dla osób dbających o swoją kondycję i figurę, a także dla miłośników amatorskiego lub profesjonalnego biegania.