NFC w telefonach – jaki smartfon wybrać?

NFC (Near Field Communication) to nowoczesna, bezprzewodowa i bezdotykowa technologia wykorzystująca fale radiowe do przesyłania danych między urządzeniami. Jest dostępna w wielu nowych smartfonach – nie tylko tych flagowych. Można znaleźć też tanie telefony z NFC – przykładowe zaprezentujemy poniżej.

NFC – co to jest i co warto o tym wiedzieć?

Technologia NFC umożliwia połączenie ze sobą dwóch urządzeń, dzięki częstotliwościom radiowym, jeśli są one w bliskiej odległości od siebie. Można łączyć w ten sposób smartfon, ale też słuchawki czy głośniki. Jednak najbardziej NFC w telefonach czy zegarkach sprawdza się w płatnościach. Dzięki niej smartfon może zastąpić kartę płatniczą i być wykorzystywany do płatności zbliżeniowych. Jedną z zalet jest to, że nie trzeba parować urządzeń, a przesyłanie danych przebiega błyskawicznie i bezpiecznie.

NFC – telefony do płatności zbliżeniowych

Na rynku jest wiele urządzeń, które mogą pełnić rolę karty płatniczej – opcje tę oferuje niemal każdy topowy model, ale można znaleźć także stosunkowo tani telefon z NFC. Zalet tej technologii jest wiele, dlatego warto rozważyć zakup takiego urządzenia i wygodnie płacić za zakupy spożywcze, bilety, kawę czy benzynę.

Telefony Xiaomi z NFC


Nie jest zaskoczeniem, że technologia ta jest dostępna we flagowych modelach Samsung czy Apple, ale nie trzeba dysponować bardzo wysokim budżetem, aby pozwolić sobie na dobry smartfon pozwalający na realizowanie płatności zbliżeniowych. Tanie telefony z NFC oferuje m.in. Xiaomi – Redmi Note 8 Pro lub Redmi Note 9 dostępne są za około 1000 złotych. Telefony Xiaomi z NFC to świetna alternatywa dla drogich produktów innych producentów, mimo że również urządzenia Samsung, Huawei, Motorola czy Apple są jak najbardziej godne
uwagi.

Tani telefon z NFC to również Huawei Mate 20 Lite czy Samsung Galaxy a30 s, a ze smartfonów z wyższej półki warto polecić Samsung Galaxy S10e 128GB – urządzenie z najwyższej półki, a także znacznie tańszy model flagowy Xiaomi, czyli Mi Note 10, który można kupić za około 2000 zł. Wybór zależy od Twoich oczekiwań, potrzeb, budżetu oraz preferencji i przywiązania do danej marki. Warto jednak pamiętać, że zakup telefonu z NFC nie wymaga ogromnych nakładów finansowych.