Apple iPhone 14 Plus

iPhone 14 Plus | GSM24

Największy ze smartfonów Apple z ekranem o przekątnej 6,7". Prosta, elegancka bryła, świetny aparat, który nie ma sobie równych oraz najdłuższy czas pracy baterii na jednym ładowaniu. Dostępny w wersjach z dwoma wariantami pamięci wewnętrznej: 128 i 256 GB. Poznaj iPhone 14 Plus.

Design i wykonanie | Smartfon Apple iPhone 14 Plus

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to minimalistyczna estetyka. Ekran Super Retina XDR z zaokrąglonymi krawędziami ma 6.7 cala, jest jasny, kontrastowy, kolory są żywe i naturalne. Ramki pozostają niemal niewidoczne, co sprawia, że całość prezentuje się lekko, a ekran wydaje się być jeszcze większy. Utrzymano klasyczne dla Apple, proste wzornictwo i subtelnie zaokrąglone krawędzie. Powierzchnia ekranu zwiększona o 21% daje spektakularny efekt – wizualnie ekran wypełnia niemalże całą przednią część telefonu.
Warstwa Ceramic Shield zabezpiecza wyświetlacz iPhone 14 Plus, kilkukrotnie zwiększając jego wytrzymałość. Stworzona poprzez połączenie szkła z nenoceramicznymi kryształami i zastosowanie dwukrotnego procesu wymiany jonowej. Chroni przed otarciami i widocznymi rysami.

Apple iPhone 14 Plus jest wodoodporny i pyłoszczelny – potwierdza to norma IP68. Telefon możesz zanurzyć w wodzie na niewielką głębokość i korzystać z niego w trakcie deszczu. Nie wyrządzą mu szkody niewielkie drobinki, które z pewnością nie przedostaną się pod obudowę.

Procesor i bateria

iPhone 14 Plus pracuje na potężnym procesorze A15 Bionic. Jego wydajność jest zaskakująca. Nawet najbardziej wymagające gry i aplikacje działają płynnie. Możesz bez opóźnień w działaniu korzystać z kilku aplikacji jednocześnie – wystarczy, że podzielisz ekran na pół. Akumulator również nie zawodzi - gwarantuje cały dzień intensywnego użytkowania bez konieczności ładowania.
A15 Bionic posiada 5-rdzeniowy czip GPU, idealny do grania w gry i przeglądania zaawansowanych aplikacji. Wysoka wydajność termiczna sprawi, że nie musisz przerywać gry przez nagrzanie się telefonu. Przez cały czas zachowa odpowiednią temperaturę.

Secure Enclave w czipie A15 Bionic

Jak działa Secure Enclave? To dedykowana jednostka przetwarzająca zaszyta w strukturze czipa A15 Bionic, która izoluje i chroni Twoje wrażliwe dane. Działa jak niezależny komputer wewnątrz Twojego urządzenia, skupiając się na jednym głównym zadaniu: ochronie Twoich prywatnych informacji.
Secure Enclave generuje unikalny identyfikator, który jest nieodwracalnie zintegrowany z czipem. To oznacza, że nawet Apple nie ma do niego dostępu. Tworzy on szyfrowany region, gdzie są przechowywane najbardziej wrażliwe informacje, takie jak dane biometryczne i klucze szyfrowania.
Jakie dane są chronione przez secure Enclave? Należą do nich:

  • Informacje Touch ID i Face ID - Secure Enclave przetwarza i chroni dane biometryczne, które umożliwiają zalogowanie się do urządzenia, aplikacji i kont.
  • Klucze szyfrowania - klucze do szyfrowania danych na urządzeniu
  • Dane kart płatniczych: Informacje dotyczące płatności są chronione, umożliwiając bezpieczne transakcje Apple Pay.

Aparat | iPhone 14 Plus

Najważniejszą nowością w iPhone 14 Plus, która naprawdę odmienia doświadczenie użytkownika, jest rewolucyjny aparat. Apple zaimplementowało tu nową technologię, którą nazwało „Deep Fusion”. W praktyce oznacza to, że każde zdjęcie robione tym smartfonem jest analizowane na poziomie pikseli, dzięki czemu możliwe jest znaczne poprawienie szczegółów i redukcja szumów. Efekty? Zdjęcia są niesamowicie ostre, pełne detali i mają naturalne kolory, niezależnie od warunków oświetleniowych.

Chcesz uchwycić więcej na swoim zdjęciu? Obiektyw ultraszerokokątny sprawdzi się do tego idealnie. Daje on pole widzenia o kącie 120 stopni, idealne do robienia zdjęć krajobrazów, grup ludzi lub pomieszczeń.
Filmy kręcone w ruchu nie zawsze są wyraźne, a drżąca ręka psuje dobry efekt. Łatwo rozwiążesz ten problem przy użyciu trybu akcji. Włącz go tuż przed nagrywaniem, dzięki czemu usuniesz wszystkie możliwe drgania.
5x zoom cyfrowy – za jego pomocą uchwycisz każdy szczegół bez utraty jakości. Mimo dużego przybliżenia na ekranie nie są widoczne piksele i zdjęcie nie traci na jakości. Jeżeli jesteś miłośnikiem wysokiej jakości nagrań, Twoją uwagę z pewnością zwróci tryb Slow Motion FullHD 1080p (do 240 kl./s) oraz wysoka rozdzielczość nagrywania wideo UHD 4K (do 60 kl./s).