Ciekawe aplikacje edukacyjne dla uczniów i nie tylko

Wybrzmiał pierwszy dzwonek, zwiastujący początek nowego roku szkolnego. Uczniowie i uczennice zasiedli już do ławek, powróciły zadania domowe, sprawdziany i dyktanda. Z tej okazji prezentujemy kilka wybranych aplikacji edukacyjnych, które mogą przydać się podczas nauki.

W naszym zestawieniu znajdzie się coś dla tych najmłodszych, jak również dla tych nieco starszych. Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym i zapraszamy do rzucenia okiem na nasze propozycje:

Nauki ścisłe

Matematyka, choć nazywana królową nauk, to wielu uczniom spędza sen z powiek. Masz problem z rozwiązaniem zadania? Pobierz aplikację Photomath, wpisz zadanie, lub zeskanuj je, używając aparatu w swoim smartfonie, a resztę wykona już program. Co najważniejsze, oprócz wyniku otrzymamy również instrukcję krok po kroku tłumaczącą zadanie. A przecież właśnie o to chodzi, aby zrozumieć, a nie tylko iść na skróty. 

https://www.youtube.com/watch?v=qd37NrZY2_4

Aplikacja jest bardzo dobrze oceniana przez internautów i oferuje szeroki zakres pomocy, z różnych matematycznych zagadnień.

Natomiast jeżeli szukasz dodatkowego zbioru zadań wypróbuj takie aplikacje jak “Matematyka Gryzie”, czy “Matematyka — Gry Matematyczne”. Tam znajdziecie, zabawy, zadania, testy i lekcje, które pomogą Wam uzupełnić wiedzę zdobywaną w szkole. 

Nasza kolejna propozycja to codzienna lekcja biologi zarówno dla młodszych, jak i tych starszych. “Aplikacja PictureThis: Identify Plant, Flower, Weed and More” pozwala na identyfikowanie drzew, roślin i krzewów na podstawie naszego zdjęcia. Dzięki tej aplikacji każdy spacer, czy wycieczka może stać się przy okazji ciekawą lekcją biologii. 

Ostatnia propozycja w części nauk ścisłych to lekcja anatomii razem z aplikacją “Ciało ludzkie”. Czeka Cię sprawdzian z anatomii człowieka? Nie zwlekaj. Dobrej jakości, szczegółowe animacje z pewnością ułatwią Ci naukę. 

pRP7MSu7OpPd63KSiMqPF7duwloe_TMrS0uaTcWt48XQ4yrLPqZFQNMhyMFFbGhCfQpJ277AHmlF8Fa5ASRI-rM6KjD-1fn7mR_EGt0g_6DLL4RSM4Pi0PWLGzdKydtUNI4C8Db2=s0PNyMVJRz7pWw5DQdj8HJuKt2ogDqPKoAFtxmEN98bmciUDXIuP5t3vKCV0sREO-PDhloqKdjb_rAnRXfay5DTausyscgOVZVgfhCK1mD7l3ta2SZPK17NjdDj-pMCi8CU_DFslIt=s0Język polski

Jeżeli jednak szukacie pomocy w naukach humanistycznych, to polecamy zajrzeć do aplikacji “Lekturowo”. Dzięki temu żaden motyw literacki i szczegół z lektury już Wam nie umknie. W aplikacji znajdziecie spory pakiet wiedzy na temat epok literackich, a także streszczenia popularnych lektur — świetne w ramach powtórki przed każdym sprawdzianem z języka polskiego. isUltF1lVag5eMO9LN6UrPOe3gYSfrgJHjcdm9wyQm0o8I16VwobBdnpzGt-lDW29Y_AT49GiDkbIarzPRvZKPYElMHCXYGVJGtGLYLOpPK8y3xuILwdMQAGK-G985ge0kHMIXhU=s0

Nasza druga propozycja to aplikacja “Polska ortografia — język polski”, w której można sprawdzić swoją znajomość zasad poprawnej pisowni, rozwiązując kolejne testy. Co ważne, aplikacja informuje na bieżąco o regułach ortograficznych i interpunkcyjnych od razu po udzieleniu odpowiedzi. 

Nauka języków obcych

Z pewnością aplikacji — tych płatnych i darmowych — oferujących pomoc w nauce języków obcych jest najwięcej. W gąszczu ofert wybraliśmy dwie, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Pierwsza w nich to “Duolingo”, która dostosowuje poziom zadań do naszych umiejętności. Ponadto każdy użytkownik posiada możliwość wyboru zagadnień, które planuje podszkolić. 

Jak wiadomo, w nauce języków obcych najważniejsza jest systematyczność. Aplikacja Duolingo jasno określa naszą ścieżkę rozwoju oraz motywuje do codziennej nauki — przekonajcie się sami! 

L3ZDx4CP8FPEM6DbcCrsuJf6pSzGbOgn0pvdAwT3d6jzN3AiO-ACE0AXzbqJjqHhjJhsNtixmEwvwUdFc1q9yTyidZ_Gb-1ba_KfyebcpDUpWlwuho0WATIOvsqDUdM39wULJhMw=s0

Druga nasza propozycja to aplikacja “Busuu”, która daje możliwość nauki aż 11 języków. Do jej zalet możemy zaliczyć m.in. szeroki wybór lekcji i zagadnień o różnych poziomach trudności. Co więcej, aplikacja (tylko dla użytkowników premium) oferuje możliwość przystąpienia do testu ze znajomości wybranego języka, a także zdobycie oficjalnego certyfikatu ukończenia danego poziomu kursu od McGraw-Hill Education.

Organizacja pracy — notatki

Nie ma co ukrywać, w natłoku zadań domowych i dodatkowych zajęć można się pogubić. Kluczem do ogarnięcia tego chaosu jest dobra organizacja pracy. Jedni wolą korzystać z tradycyjnych notesów i kalendarzy, inni wybierają narzędzia elektroniczne. Oczywiście, funkcjonalnym rozwiązaniem jest korzystanie z popularnego Google Calendar, jednak jeżeli chcecie spróbować czegoś innego, proponujemy zainstalowanie aplikacji “School Planner”. Intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja umożliwia utworzenie indywidualnego planu lekcji, czy zajęć dodatkowych. Ponadto możemy w niej zapisywać prace domowe, terminy sprawdzianów i egzaminów, aby nic nam nie umknęło. 

CdVTtKC9G6vSc46JybMWC4Gc2fWk-Wg1IlEet7GcvImFoWyfmTmIKo22ES8ufJU_fJCPZYsoJJDgHRv4T5BrbFuqt-_gq79wMJHWf7WsuxubaV_SL8dlKpwMaLdWnuTS4IKN0_3W=s0

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy