Kondycja ze Smartwatchem

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest chęć zadbania o własną kondycję fizyczną. Potrzeba zrzucenia kilku zbędnych kilogramów lub zadbanie o zdrowie - powody są różne. Urządzeniem, które pomoże wytrwać w tych postanowieniach może być smartwatch. Przedstawiamy, które jego funkcję będą najbardziej przydatne.

Nie każdy lubi robić listę postanowień, często też ciężko z motywacją, która ulatuje po kilku tygodniach, a zakupione karnety na siłownie leżą odłogiem. Jednakże w czasach, gdy wiele godzin spędzamy przed komputerem, sportowe aktywności są ogromnie ważne. 

Wspaniałym gadżetem jest smartwatch, który nie tylko pełni funkcję zegarka, ale także pozwala nam kontrolować aktywność fizyczną. 

Krokomierz

Według WHO powinniśmy robić 6-8 tysięcy kroków dziennie, ale i 10 tysięcy z pewnością nie zaszkodzi. A pozytywnych efektów takich codziennych spacerów jest wiele m.in. lepiej dotleniony organizm, zmniejszenie ryzyka udaru mózgu i zawału serca, wzmocnienie mięśni nóg oraz poprawa kondycji. Istnieje wiele aplikacji na smartfony, które potrafią liczyć nasze kroki. Jednakże nie wszędzie idziemy z telefonem. Krokomierz w smartwatchu rozwiązuje ten problem.

Tryby sportowe

Smartwatche - w zależności od modelu - posiadają różne funkcje pozwalające monitorować aktywność fizyczną. Zmierzą czas treningu, tempo, tętno, a także ilość spalonych kalorii. Jazda na rowerze, bieganie, ćwiczenia siłowe, a nawet wspinaczka i pływanie - specjalistyczne czujniki umieszczone w smartwatchu będą śledzić każdy ruch. Dzięki temu użytkownik otrzymuje dane na temat swoich treningów. Taka kontrola to możliwość obserwowania własnych postępów i sukcesów, co jak wiadomo, bardziej motywuje do dalszej pracy. A nic tak bardzo, jak właśnie motywacja, nie jest potrzebne przy postanowieniach noworocznych.

Wodoodporność i nie tylko

Większość smart zegarków jest wodoodporna, co pozwala również na dokładne monitorowanie treningów na basenie, także w rozróżnieniu na różne style pływackie. 

W wielu modelach można znaleźć wiele innych ciekawych funkcji takich jak np. wysokościomierz, barometr, gps, mierzenie pułapu tlenowego w trakcie aktywności, a nawet analiza postawy podczas biegu. Przed zakupem warto jednak przeanalizować jakie funkcje są dla nas najważniejsze i z których zamierzamy korzystać, a dopiero następnie wybrać smartwatch na miarę własnych potrzeb.

Dbam o zdrowie

Smartwatch pozwala także kontrolować nasze zdrowie. Jednocześnie przypominamy i zaznaczamy, że nigdy nie zastąpi on wizyty u lekarza. Wśród najciekawszych funkcji, jakie można napotkać w smartwatchach są: możliwość mierzenia tętna, poziomu tlenu we krwi, czujnik upadku z alarmem SOS oraz ocena jakości snu. W niektórych modelach otrzymamy informację, że zbyt długo się nie ruszamy, a nawet powiadomienie o nadmiernym stresie (na podstawie pomiaru tętna) wraz z propozycją uspokajających ćwiczeń oddechowych,  

Smartwatche posiadające opisane wyżej funkcje można znaleźć na Najnowsze smartwatche w atrakcyjnej cenie - Gsm24.pl

Podziel się tym wpisem

comments (0)

Aktualnie brak komentarzy