Telefony z wytrzymałą baterią na podróż — na co zwrócić uwagę?

W czasie podróży najczęściej nie ma żadnego dostępu do gniazda elektrycznego, co oznacza brak możliwości doładowania swojego telefonu. Jeśli już zdarzy się jakiś przystanek — przerwa trwa tylko kilkanaście minut i w tylko przez ten krótki czas można doładować akumulator telefonu.

Na co zwrócić uwagę, by w tych trudnych warunkach zawsze mieć dostęp do znajomych oraz ulubionych aplikacji? Podpowiadamy również, które modele smartfonów najlepiej sobie dają radę z długimi podróżami.

Telefony na podróż — jakie powinny mieć parametry?

Podstawą jest telefon z wytrzymałą baterią na podróż. Duża pojemność akumulatora w oczywisty sposób wpływa na możliwość korzystania z niego przez cały czas podróży. Jednak nie jest to jedyny parametr, który ma znaczenie w utrzymaniu kontaktu ze znajomymi.

Optymalizacja systemu telefonu. Nowoczesne smartfony wcale nie posiadają znacznie większych baterii od tych używanych jakiś czas temu. Jednak udaje się znacznie wydłużyć czas korzystania z     telefonu na jednym ładowaniu poprzez optymalizację systemu. Aplikacje pobierają mniej prądu, a wiele procesów przeprowadzanych jest w sposób energooszczędny — na przykład obniżenie odświeżania ekranu do mniejszej wartości, gdy nie jest ono konieczne.
     
Błyskawiczne ładowanie. Wielu specjalistów zwraca uwagę, że może być ono szkodliwe w nadmiarze dla telefonu. Jednak telefon z mocną baterią na podróż też w końcu się rozładuje. Ograniczony czas, przez który urządzenie będzie podłączone, musi wystarczyć do naładowania baterii. Dlatego szybka ładowarka potrafi być bardzo przydatna w czasie wojaży po Polsce.
     
Wydajność telefonu oraz ilość włączonych aplikacji. Zbyt duże przeciążenie telefonu będzie oznaczać zwiększony pobór mocy, a to może prowadzić nawet do przegrzewania się telefonu, a w efekcie zmniejszenia pojemności baterii. Dlatego warto wybrać telefon skrojony na ilość używanych aplikacji i funkcji w telefonie.

Telefon z wytrzymałą baterią na podróż, z dobrze zoptymalizowanym systemem oraz dostosowanymi parametrami do potrzeb użytkownika to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli zachować kontakt ze znajomymi przez wiele godzin.

Telefon z wytrzymałą baterią na podróż — jaki wybrać?

Potrzebny jest Ci telefon na wycieczkę z wytrzymałą baterią? Sprawdź, jakie modele możesz znaleźć w naszym sklepie. Wybraliśmy specjalnie dla Ciebie kilka modeli. Charakteryzują się one naturalnie najwyższą pojemnością akumulatora, ale są także zoptymalizowane w ten sposób, by zapewnić największą możliwą żywotność baterii.

Każdy z przedstawionych przez nas modeli doskonale poradzi sobie z długimi wycieczkami. Posiadają one także inne istotne w takich przypadkach funkcje: doskonałe aparaty do wykonywania jakościowych zdjęć pamiątkowych. Ważna jest również niezawodna łączność z siecią oraz dobra nawigacja, wskazująca właściwą drogę w podróżach przez nieznane.

Xiaomi Mi 11T Pro

Czym wyróżnia się ten telefon spośród konkurencji? Przede wszystkim doskonałym aparatem z obiektywem szerokokątnym, ułatwiającym fotografowanie krajobrazów i pięknych widoków. Jednak warto również zwrócić uwagę na procesor Qualcomm Snapdragon 888, wykonany w najnowszej technologii. Zapewnia on zawsze płynną pracę, nawet przy uruchomieniu kilku aplikacji naraz. Jednak działanie procesora jest tak zoptymalizowane, że zużycie baterii jest minimalne. Duża energooszczędność nie wpływa na jakość przedstawionego na dużym ekranie obrazu. Wielkość wyświetlacza jest dodatkowo podkreślona przez ultracienkie ramki. Jednak nie oznacza to, że telefon jest podatny na uszkodzenia czy zarysowania.

Wytrzymała obudowa i mocne szkło ekranu wytrzyma z łatwością trudy niejednej długiej podróży. Wszystkie te cechy składają się na Xiaomi Mi 11T Pro — doskonały telefon dla podróżników i wędrowników.

Realme GT2

Bateria o pojemności 5000 mAh pozwala na wielogodzinne korzystanie z aplikacji oraz połączeń czy smsów. Mimo dużego akumulatora, producenci wykonali niezwykle lekki smartfon, którego waga wynosi zaledwie 200 g. Nie jest on odczuwalny dla użytkownika, nawet przy korzystaniu z urządzenia tylko jedną ręką. Smukła obudowa pozwoliła na zastosowanie dużego ekranu, co ułatwia oglądanie filmów, granie czy kierowanie się nawigacją w czasie podróży. Warto zwrócić uwagę także na tył telefonu. Trzy obiektywy (główny, szerokokątny oraz makro) w Realme GT2 pozwolą wykonać pamiątkowe zdjęcia wysokiej jakości.

Nad szybkim i sprawnym działaniem aplikacji czuwa nowoczesny procesor Snapdragon 888 5G. Charakteryzuje się on dobrą optymalizacją oraz energooszczędnością. Przemyślane dobranie komponentów tego smartfona dało w efekcie doskonałe urządzenie przeznaczone dla podróżników. Wygoda działania, czas pracy oraz jakość zdjęć pozwolą cieszyć się z każdej eskapady.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Ten model spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania użytkowników. 6,67 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 px zapewnia najwyższą szczegółowość obrazu i pełną paletę barw. Odświeżanie na poziomie 120 Hz oznacza płynność odtwarzania, z jaką się jeszcze nie spotkałeś. Za działanie nawet kilkunastu aplikacji jednocześnie odpowiada Qualcomm Snapdragon 732G z ośmioma rdzeniami i 6 Gb pamięci RAM.

W czasie podróży każdy wykonuje choć kilka pamiątkowych zdjęć. Z Xiaomi Redmi Note 10 Pro możesz tworzyć całe albumy z każdej wycieczki. Z tyłu mieszczą się bowiem aż cztery obiektywy. Główny, o jakości 108 Mpx, pozwala na wykonywanie fotografii studyjnej jakości. Szerokokątny aparat 8 Mpx ułatwi zapisanie w pamięci telefonu niezwykłej panoramy, która roztacza się przed Twoimi oczami. 5 Mpx posiada obiektyw makro, do wykonywania zbliżeń na niewielkie szczegóły. Dodatkowy obiektyw to czujnik głębi o rozdzielczości 2Mpx. Z jego pomocą każde ujęcie wyjdzie ostre i szczegółowe.

Realme 9i

W naszym zestawieniu posiadamy również doskonały telefon na podróż dla osób o niższym budżecie. Realme 9i charakteryzuje się najlepszym stosunkiem parametrów do swojej wartości rynkowej. Wysokiej jakości komponenty, jak bateria 5000 mAh, procesor Qualcomm Snapdragon 680 w technologii 6nm czy aparat 50 Mpx. Jest to doskonałe rozwiązanie dla początkujących podróżników, którym zależy na możliwości wykonywania dobrych zdjęć, stałym dostępie do nawigacji, kontakcie ze znajomymi, a także rozrywki w czasie przerw lub przejazdów.

Smartfony na podróż — co oprócz wytrzymałej baterii jest istotne?

Dzisiaj smartfon z wytrzymałą baterią na podróż to za mało. Aby w pełni cieszyć się z wycieczek, a jednocześnie zawsze czuć się w pełni bezpiecznym, potrzebny jest telefon z baterią wytrzymującą przez cały dzień, nawet przy intensywnym korzystaniu z aplikacji. Wysokiej jakości aparat do wykonywania pamiątkowych zdjęć też stanowi istotny element sprzętu na podróże. W końcu dobrze zoptymalizowany procesor, który będzie pozwalał na korzystanie z istotnych aplikacji, a jednocześnie nie będzie zużywał zbyt dużo energii. Wyżej wymienione smartfony spełniają te wymagania, dlatego też, naszym zdaniem, świetnie sprawdzą się w czasie podróży.