Back to school - telefony i smartfony dla ucznia

Telefon dla ucznia dla niektórych może być kontrowersyjnym tematem, ale o ile używany jest zgodnie z zasadą, że szkoła jest priorytetem, to może on przynieść wiele korzyści. Należy pamiętać również o tym, że telefon przydaje się nie tylko do kontaktu z dzieckiem w szkole, umożliwia zlokalizowanie go, czy pomaga w nauce, ale również telefon jest użyteczny poza nią, w czasie wolnym. Jaki smartfon będzie idealny dla dziecka? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy telefon jest przydatny do nauki?


Tak samo jak tablet czy komputer, tak również telefon pełni coraz częściej rolę medium wykorzystywanego przez ucznia do nauki. Wcześniej bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży tablety, teraz chętniej zastępowane są telefonami. Jest on przede wszystkim mniejszy i bardziej poręczny, a do tego umożliwia komunikację telefoniczną z rodzicem.

Telefon bez problemu zastępuje tablet czy komputer do nauki. Aktualnie istnieje wiele aplikacji - których nie znajdziemy na komputerze, a które są istotne w postępie naukowym. Na rynku jest wiele aplikacji, które rozwijają umiejętności językowe, ale również matematyczne, czy dotyczące myślenia logicznego albo takie, które rozwijają kreatywność.

Telefon jest źródłem wiedzy, która dostępna jest od ręki.

Co powinien posiadać telefon dla ucznia?

Telefon dla ucznia powinien być dostosowany do jego wieku, ponieważ dla młodszych użytkowników potrzeby będą zupełnie inne niż dla starszych. Wraz z wiekiem rosną oczekiwania względem smartfonu - jego aparatu, możliwości instalowania konkretnych gier czy płynności obsługi. Jednakże są cechy wspólne, którymi charakteryzuje się taki telefon.

Cechy, które powinien posiadać smartfon dla ucznia:

 • solidna obudowa

Młodsi użytkownicy nie dbają o telefony, tak jak dorośli, z tym związana jest potrzeba, aby telefon przeznaczony dla ucznia był odporny na wstrząsy i upadki. Warto zwrócić uwagę na wykonanie telefonu, czy tył - wykonany jest ze szkła, czy bardziej solidnego materiału, a także obramowanie telefonu - czy łatwo będzie uszkodzić ekran smartfonu na rogach - od których z łatwością może rozprzestrzenić się pęknięcie.
Dodatkowo należy taki smartfon dla dziecka zabezpieczyć poprzez ochronną folię, bądź szkło hartowane, a także solidne etui, tak by telefon mógł przeżyć wiele upadków.

 • wodoszczelność

To kolejna cecha, którą powinien posiadać smartfon dla ucznia. Wodoszczelność ma nie tylko zapobiec przed zalaniem telefonu, które może nastąpić w wyniku nieuwagi, ale również po to by chronić smartfon przed częstym kontaktem z wodą. Dzieci mogą nie zwracać uwagi na to, czy ich ręce są suche, przez co telefon może być narażony na wilgoć czy kontakt z niewielką ilością cieczy. Warto zatem by taki telefon był odporny na działanie wody, tak by mógł być w pełni sprawny jak najdłużej.

 • wytrzymała bateria

Smartfon dla ucznia, to nie tylko telefon do nauki, to także urządzenie, na którym dzieci chętnie grają, oglądają filmy bądź bajki, czy słuchają muzyki. Z tych względów ważne aby telefon dla młodszych użytkowników miał jak najbardziej wytrzymałą baterię. Pojemność, która zadowoli młodszych użytkowników i pozwoli na długi czas użytkowania to 5000 mAh. Im wyższa, tym lepsza, ale taka powinna być wystarczająca, tym bardziej że wraz z pojemnością wzrasta również cena.

 • duży, dotykowy ekran

Szczególnie duży ekran będzie istotny w przypadku czytania treści na telefonie - książek czy innych multimedialnych pomocy naukowych. Nie tylko istotne dla nauki, ale również potrzebne do gier, gdzie dotykowy i duży ekran będą niezbędne. Należy pamiętać, że rozmiar smartfona nie powinien być przesadzony, tak aby dziecko nie miało problemu z utrzymaniem go w rękach.

Jaki telefon dla ucznia wybrać?

Telefon dla ucznia powinien posiadać cechy, takie jak solidna obudowa, pojemna bateria i inne wymienione w poprzednim akapicie. Należy pamiętać, że telefon dla dziecka nie powinien być drogi, a parametry powinny zapewniać sprawne działanie, które nie będzie sprawiało problemu dzieciom. Z tych względów warto zwrócić uwagę na telefony ze średniej półki, tym bardziej jeśli stoimy przed zakupem pierwszego telefonu dla dziecka.

Najlepsze smartfony do nauki

Telefon to jedno z najważniejszych urządzeń w życiu każdego ucznia. Dlaczego? Z jednego prostego względu - może służyć do nauki, sprawdzania planu lekcji czy też porozumiewania się z nauczycielami. Ważne jest jednak to, aby korzystać z niego w przemyślany sposób. Na jakie modele telefonów warto zdecydować się w pierwszej kolejności?

Czy telefon jest przydatny do nauki?

Łatwo odpowiedzieć na to pytanie - oczywiście, że tak! W telefonie można przecież znaleźć wiele przydatnych informacji do wykonania pracy domowej, prasówki czy też referatu. Dodatkowym atutem telefonów jest ich wygoda użytkowania. To dużo lepsze rozwiązanie niż w przypadku masywnych komputerów lub też zajmujących sporo miejsca laptopów.

Co powinien posiadać telefon dla ucznia?

Telefony przeznaczone dla uczniów powinny być jak najbardziej funkcjonalne. Absolutna podstawa to:
 • dostęp do sieci internetowej,
 • wysokiej jakości aparat,
 • solidna obudowa - wpływająca na zwiększoną wytrzymałość telefonu,
 • wytrzymała bateria,
 • dużo ilość pamięci wewnętrznej,
 • wysoki poziom wodoszczelności,
 • duży i czytelny ekran.
Kierując się tymi kryteriami na pewno wybierze się dla ucznia odpowiedni model telefonu komórkowego, dzięki któremu będzie mógł poprawić swoje wyniki w szkole.

Cechy, które powinien posiadać smartfon dla ucznia

Pozostaje zastanowić się nad tym, jakimi cechami powinny się charakteryzować najwyższej klasy smartfony dla uczniów. W tym miejscu należy wymienić m.in. trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwą obsługę, przejrzystość i czytelność, mobilność oraz zwiększoną ochronę (np. przy pomocy folii ochronnej lub szkła hartowanego).

Jaki telefon dla ucznia wybrać?

Aktualnie można się wyposażyć w wiele różnych telefonów dla uczniów, które z łatwością znajdzie się na stronie internetowej https://gsm24.pl/. Warto jednak wspomnieć o kilku zdecydowanie najpopularniejszych modelach na rynku.

Galaxy A34

Ten model kosztuje około 1500 złotych i charakteryzuje się obecnością baterii o pojemności 5000 mAh. Dodatkowo dysponuje łącznością Bluetooth 5G NFC Wi-Fi, funkcją Dual SIM, procesorem MediaTek Dimensity 1080 i możliwością podwyższonej ochrony ekranu. Idealna propozycja do nauki na długie wieczory.

Realme C55

Druga z kuszących opcji. Niezaprzeczalnym atutem tego telefonu jest jego niska cena, ponieważ można go nabyć już za nieco poniżej 800 złotych. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim kompaktowymi wymiarami, poręcznością, systemem operacyjnym Android 13, łącznością 4G Bluetooth 5.2 NFC Wi-Fi i funkcją Dual SIM.

Xiaomi Redmi Note 12S

Kolejna z atrakcyjnych cenowo propozycji, ponieważ prezentowany model jest dostępny już za około 1000 złotych. W tym przypadku zastosowano system Android 13, obsługę Dual SIM, łączność 4G Bluetooth 5.0 Wi-Fi, baterię o pojemności 5000 mAh, pamięć RAM 8 GB i pamięć wewnętrzną na poziomie 256 GB. To gwarancja pełnego zadowolenia pod kątem stosunku jakości do ceny urządzenia.

Realme 10

Ostatnią z prezentowanych możliwości jest telefon Realme 10. Dlaczego warto się w niego zaopatrzyć? Przemawia za tym niska cena urządzenia (około 900 złotych), bateria 5000 mAh, procesor MediaTek Helio G99, system operacyjny Android 12, pamięć wbudowana 128 GB i łączność 4G Bluetooth 5.1 NFC Wi-Fi.