Prezent na Dzień Chłopaka - podpowiadamy pomysły

30 września przypada Dzień Chłopaka. Każdy przedstawiciel płci mniej pięknej ucieszy się wówczas z jakiegoś prezentu. Może to być na przykład jakiś technologiczny gadżet. Ale jaki? Jeśli zastanawiasz się, co kupić na Dzień Chłopaka, skorzystaj z naszych propozycji.

Smartwatch lub zegarek sportowy - dla aktywnych lub chcących zacząć być aktywnymi

Jeżeli obdarowywany chłopak jest osobą, która lubi aktywność fizyczną, regularnie trenuje lub uprawia jakiś sport, propozycją dla niego może być smartwatch. Na rynku znajdziesz wiele modeli, które oferują rozmaite funkcje. Chodzi tu zarówno o liczenie kroków czy spalonych kalorii, jak i mierzenie tętna lub poziomu natlenienia krwi oraz różne tryby treningowe. Od tych bardziej popularnych (bieganie, fitness) po bardziej nietypowe (jazda na deskorolce lub na nartach czy parkour). Dzięki nim można lepiej śledzić swoje aktywności.

Smartwach jako prezent na Dzień Chłopaka może być też wyborem dla osób, które dopiero chcą zacząć ćwiczyć, trenować lub po prostu o siebie dbać. Inteligentny zegarek będzie dobrym motywatorem, dostarczy też różnych informacji (o poziomie stresu, jakości snu…). Do tego dochodzą funkcje, które pozwolą się zrelaksować i wyciszyć - mowa tu np. o ćwiczeniach oddechowych.

Zależnie od modelu smartwatch może również służyć do odbierania połączeń telefonicznych, odtwarzania muzyki (ze smartfona lub z samego zegarka) czy sterowania aparatem w telefonie lub płatności zbliżeniowych. Obdarowany może wybrać jedną z wielu dostępnych tarczy czy wymienić pasek na taki, który mu bardziej odpowiada.

Alternatywą dla smartwatcha może być zegarek sportowy, który pod wieloma względami jest do inteligentnego zbliżony. To wybór dla osób, dla których treningowe funkcje oraz dokładne pomiary są najważniejsze.

Smartfon - dla tych, którzy chcą być w kontakcie / pograć w gry / fotografować… (niepotrzebne skreślić)

Smartfon jako prezent na Dzień Chłopaka? Jak najbardziej, ale przede wszystkim wtedy, gdy wiesz, że ten, który ma dostać upominek, rozgląda się za nowym, lepszym modelem. Warto wówczas zwrócić uwagę na to, co najbardziej go interesuje. Czy po prostu chciałby nowy, solidny sprzęt, który będzie poprawnie wykonywał najważniejsze zadania? Czy może silniejszy smartfon, który sprawdzi się np. do grania w gry mobilne? A może zależy mu na dobrym aparacie, z możliwością nagrywania w wysokiej rozdzielczości i różnymi dodatkowymi funkcjami?

Jeszcze inny chłopak chciałby mieć smartfon wzmocniony, w sam raz do pracy w ciężkich warunkach lub ekstremalnych podróżach. Albo z piórem dotykowym, który ułatwi szkicowanie lub wykonywanie notatek. Wszystko zależy więc od tego, kto ma dostać prezent na Dzień Chłopaka i jakie są jego preferencje. Także te, dotyczące systemu - czy bardziej woli korzystać z Androida, czy może jest jednak użytkownikiem iOS-a i przesiadka z iPhone’a mu się nie widzi.

Etui, obudowy i szkła ochronne - dla tych, którzy jeszcze nie chcą wymieniać ekranu lub smartfona

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju smartfona używa obdarowywany, na pewno przyda mu się dodatkowa ochrona. Często bowiem wystarczy chwila nieuwagi i już trzeba wydawać sporą kwotę na wymianę rozbitego ekranu lub, co gorsza, samego telefonu. Pasujące do danego modelu etui, szkło ochronne czy obudowa może być dodatkiem do prezentu na Dzień Chłopaka, jakim będzie smartfon, lub podarkiem samym w sobie. Zwłaszcza jeśli widzimy, że obdarowywany nie używa tego rodzaju zabezpieczeń.

Etui mogą być różne - przezroczyste lub kolorowe, a także z dodatkowymi motywami. Jeśli wybierasz kolor czy etui z jakąś grafiką, upewnij się, że są to takie, który lubi obdarowywany i które pasują do danego smartfona. A jeśli chodzi o nakładanie szkła lub folii ochronnej to - jeżeli nie obdarowany nie będzie chciał samodzielnie tego robić - możesz dodatkowo sfinansować mu założenie osłony w serwisie.

Słuchawki - dla tych, którzy chcą się odpłynąć w świat dźwięków

Obdarowany lubi słuchać muzyki lub podcastów i nie chce, żeby przeszkadzały mu odgłosy dochodzące z zewnątrz? Może zatem ucieszyć się z słuchawek, które będą dostarczały czystych i wyraźnych dźwięków.

Można spotkać różne rodzaje słuchawek. Przewodowe i dające większą swobodę ruchu bezprzewodowe, oraz takie, których można używać na oba sposoby. Douszne lub nauszne oraz dokanałowe. Wyposażone w funkcję redukcji szumów lub mikrofon (szczególnie istotny, jeśli mają być to słuchawki do grania lub komunikacji online). Tu również musisz dobrać słuchawki zgodnie z preferencjami obdarowywanego oraz tego, gdzie i do jakich celów będzie ich najczęściej używał.

Gogle VR - dla tych, którzy chcą przenieść się w wirtualną rzeczywistość

Ostatnia z przedstawianych tu propozycji prezentu na Dzień Chłpoka to coś dla fanów gier, którzy szukają nowych wrażeń. Ale także dla zainteresowanych rzeczywistością wirtualną. Gogle VR pozwolą udać się na wyprawę w fascynujący świat cyfrowy. Do tego bardzo szeroki i różnorodny.

Jeśli odbiorca prezentu interesuje się innymi krajami i kulturami, może je zwiedzać za pomocą odpowiedniej aplikacji. Jeśli chce trenować w nieco mniej typowy sposób, może przenieść swoje ćwiczenia do wirtualnej rzeczywistości. A tam czeka na niego np. rozgrywka Beat Saberze, gdzie przy pomocy świetlnych mieczy tnie się lecące w rytm muzyki bloki. A skoro mowa o mieczach świetlnych, to jeśli jest np. fanem Star Wars może wybrać się do tego fikcyjnego świata - jako lord Sith albo pilot Rebelii lub Imperium.

Tytułów, gier i aplikacji na VR jest coraz więcej. A do korzystania z nich niekoniecznie trzeba mieć od razu odpowiednio silny komputer (z komponentami VR Ready) czy konsolę PlayStation. Są również gogle VR typu AiO (All in One), które, nie potrzebują do działania peceta. Są wprawdzie mniej wydajne od tych współpracujących z komputerem, ale za to łatwiejsze w użyciu. Możesz również znaleźć gogle VR, które wykorzystują odpowiednio silny, kompatybilny smartfon.

Gdy decydujesz się na zakup takiego gadżetu na Dzień Chłopaka, upewnij się, że sprzęt jest odpowiednio wydajny, pasuje do innych, które odbiorca prezentu posiada (PC, smartfona…) oraz, że na dany headset jest odpowiednio dużo materiałów (gier, filmów itd.). A także, że zdrowie obdarowanego pozwala mu na korzystanie z gogli VR.