Xiaomi POCO F3

Telefon POCO F3

Xiaomi odniosło ogromny sukces za sprawą wielu świetnie przyjętych serii – m.in. Redmi oraz POCO. Wkrótce firma zdecydowała się na przekształcenie ich w samodzielne marki. Do niedawna POCO była po prostu linią Xiaomi stworzoną w 2018 roku, dzisiaj działa na własny rachunek. 

Prezentowany model, POCO F3, nazywany jest jako przykładowy zabójca flagowców, gdyż oferuje niemal wszystko to, co niezbędne dla wymagającego użytkownika, ale znacznie taniej niż inne, obecne od wielu lat, marki. Czym zaskakuje telefon POCO F3?

Smartphone POCO F3

POCO F3 może śmiało konkurować z innymi modelami zarówno ze średniej, jak i wysokiej półki cenowej. Granica między nimi jest w tym przypadku bardzo cienka, a różnice w cenie – zdecydowanie duże. Pod względem wydajności i możliwości, ale także wyglądu POCO F3 będzie dobrym wyborem. 

Smartphone POCO F3 – mocny procesor 

Wśród plusów POCO F3 trzeba wymienić m.in. ekran 6,67 cala, o rozdzielczości FHD+ 2400 x 1080 pikseli, AMOLED 120 Hz oraz procesor Snapdragon 870. Fakt, że jest nieco starszy niż 888, ale to nadal bardzo mocna jednostka, a różnice w stosunku do modelu 888 nie są wcale tak duże. POCO F3 nie brakuje też mocy obliczeniowej, dlatego też radzi sobie nawet z wymagającymi zadaniami i wieloma działaniami jednocześnie. 

Poza tym procesor wspomaga 6 lub 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci na pliki, zależnie od wybranej wersji. Dodajmy, że POCO nie przewidziało możliwości rozszerzenia dostępnej przestrzeni na dane za pomocą kart micro SD. 

Telefon POCO F3 – inne zalety

Do innych zalet POCO F3 należą też dobrze grające głośniki stereo, szybki czytnik linii papilarnych oraz wysoka norma uszczelnienia IP53 (rzadkość w modelach w tej cenie). Dostępny jest także model POCO F3 5G obsługujący nowoczesne standardy łączności, co może mieć duże znaczenie dla wielu użytkowników. 

Smartphone POCO F3 wykonuje też dobre zdjęcia – nie tylko w dzień, przy dobrym oświetleniu, ale także w nocy. Dostępny jest aparat główny, makro oraz szerokokątny. Wadą jest jednak brak stabilizacji optycznej aparatu. Kolejnym plusem jest długie działania na jednym ładowaniu baterii, ładowanie 33W i ładowanie do niemal 70% w zaledwie 30 minut.