Kategorie
- Smartfony i telefony Xiaomi
-
- Xiaomi POCO C40
- Xiaomi Poco C65
- Xiaomi POCO F3
- Xiaomi POCO F4
- Xiaomi POCO F5
- Xiaomi POCO F5 Pro
- Xiaomi POCO F6
- Xiaomi POCO F6 Pro
- Xiaomi POCO M4 Pro
- Xiaomi POCO M5
- Xiaomi Poco M6 Pro
- Xiaomi POCO X5 Pro
- Xiaomi POCO X6
- Xiaomi POCO X6 Pro
- Xiaomi Redmi 9
- Xiaomi Redmi 9A
- Xiaomi Redmi 10
- Xiaomi Redmi 10C
- Xiaomi Redmi 12
- Xiaomi Redmi 12C
- Xiaomi Redmi 13
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Xiaomi Redmi Note 11
- Xiaomi Redmi Note 11 Pro
- Xiaomi Redmi Note 11 Pro Plus
- Xiaomi Redmi Note 11S
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus
- Xiaomi Redmi Note 12S
- Xiaomi Redmi Note 13
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro Plus
- Xiaomi Mi 11
- Xiaomi Mi 11 Lite
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
- Xiaomi Mi 11T
- Xiaomi Mi 11T Pro
- Xiaomi 12
- Xiaomi 12 Pro
- Xiaomi 12X
- Xiaomi 12 Lite
- Xiaomi 12T
- Xiaomi 12T Pro
- Xiaomi 13
- Xiaomi 13 Lite
- Xiaomi 13T Pro
- Xiaomi 13T
- Xiaomi 14
- Xiaomi 14 Ultra
- Xiaomi 14T Pro
- Xiaomi 14T
Xiaomi POCO F5 Pro
- Chwilowy brak
- Chwilowy brak
Xiaomi Poco F5 Pro
Debiutujący na polskim rynku w ubiegłym roku smartfon chińskiego giganta również doczekał się wersji oznaczonej Pro. Jak zwykle przy okazji wprowadzania tych wariantów do sprzedaży pojawiają się dylematy czy warto czekać oraz dopłacać za „ten wzmocniony” i jaka jest jego przewaga nad podstawowym modelem? Oparty na ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, dysponujący ekranem o przekątnej 6,67”, z częstotliwością odświeżania wynoszącą 120 Hz i o maksymalnej jasności 1000 nitów, Xiaomi Poco F5 Pro należy do urządzeń ze średniej półki cenowej, sprawiając jednak wrażenie droższego modelu. Elegancka obudowa, która sprawia, że smartfon dobrze leży w dłoni i niewielka waga własna (204 g) sprawiają, że mimo sporych rozmiarów wyświetlacza jest poręczny w użytkowaniu. Poznajmy bliżej możliwości, funkcje i główne zalety, którymi wyróżnia się smartfon Xiaomi Poco F5 Pro.
Xiaomi Poco F5 Pro – wygląd i design
Czytelny i wyraźny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6.67" i rozdzielczości 3200 x 1440px to coś, co niezwykle ucieszy miłośników multimediów, oglądania filmów czy przeglądania galerii zdjęć. Detaliczność i szczegółowość obrazu zachwyca, a duży ekran jest chroniony przed uszkodzeniami szkłem Gorilla Glass 5. Większa gęstość pikseli, wynosząca 526 ppi, przekłada się na lepszą ostrość obrazów renderowanych na ekranie, poprawiając w ten sposób jakość oglądania.
Obudowa z cienkimi ramkami, o grubości zaledwie 8,6 mm wygląda bardzo elegancko i chroni podzespoły klasą szczelności IP53, więc nie jest całkowicie odporna na przenikanie wody i urządzenie nie może być w niej zanurzone. Tylna część obudowy skrywa potrójne oko aparatu fotograficznego. Całość sprawia świetne wrażenie i przekonuje swoją jakością wykonania.
Wydajność i możliwości Xiaomi Poco F5 Pro
Smartfon działa w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 8+ Gen , o taktowaniu 1 x 3.2 GHz & 3 x 2.75 GHz & 4 x 2 GHz, który w wieloplatformowym teście porównawczym Geekbench 5 uzyskał wynik 4200, co stawia go w szeregu naprawdę szybkich sprzętów. Dzięki wykorzystaniu technologii big.LITTLE układ może przełączyć się pomiędzy dwoma zestawami rdzeni procesora w celu zwiększenia wydajności lub czasu pracy na baterii.
Wbudowane 512 GB pamięci wewnętrznej i 12 GB RAM w zupełności wystarczają do sprawnego działania smartfona, opartego o system Android 13. Będzie to bardzo dobry wybór dla miłośników wirtualnych rozgrywek, którym zapewni płynne działanie bez cienia zadyszki dzięki OpenGL ES 3.2.
Co oferuje aparat w Xiaomi Poco F5 Pro?
Smartfony POCO F5 Pro mają trzy aparaty fotograficzne - główny ma rozdzielczość 64 MP i najniższą wartość przysłony f/1.8, do tego jeszcze szerokokątny z matrycą 8 MP i światłem f/2.2 oraz dodatkowy do makrofotografii o niewielkiej rozdzielczości 2 MP oraz światłem f/2.4. Przedni obiektyw przekazuje obraz do matrycy 16MP, więc jest dość standardowy w tej klasie smartfonów.
Dobra jakość obrazu i ostrość zdjęć dzięki optycznej stabilizacji obrazu i autofocusowi z detekcją fazową pozwala na wykonywanie zdjęć nawet w gorszych warunkach oświetleniowych i po zmroku. Tryb HDR i manualne tryby ekspozycji oraz światłoczułości ISO pomagają wydobyć ze zdjęć maksimum szczegółów i uzyskać świetne efekty fotografowania nocą, zaś zapis w formacie RAW pozwala na szeroki zakres późniejszej obróbki bez straty jakości. Możliwość nagrywania wideo w zwolnionym tempie czy tryb timelapse to gratka dla miłośników tworzenia ciekawych klipów, których ostrość kontroluje ciągły autofocus.
Wytrzymałość baterii Xiaomi Poco F5 Pro
Oferowane w smartfonie 5160 mAh pojemności wbudowanego akumulatora powinno wystarczyć nawet do intensywnej eksploatacji przez cały dzień, więc oglądanie filmów czy korzystanie z gier nie wydrenuje baterii w tak szybkim tempie. Cenną funkcją jest z pewnością szybkie ładowanie o mocy 67W, gdzie dostarczenie 50% energii zajmuje tylko 15 minut. Uzupełniono to możliwością ładowania bezprzewodowego mocą 30W, więc Xiaomi Poco F5 jest pod tym względem bardzo przyjaznym urządzeniem, które można podładować ekspresowo i na różne sposoby. Dzięki temu można użytkować go bez obaw o niedostatek energii i nerwowe zerkanie na wskaźnik naładowania baterii.
Nowoczesność i funkcjonalność Xiaomi Poco F5 Pro
Smartfon Xiaomi Poco F5 Pro wspiera oczywiście bezprzewodową technologię 5G, gwarantującą szybszą komunikację i o wiele lepsze parametry, niż sieć 4G. Wydajną wymianę danych zapewniają Bluetooth 5.3 oraz łączność bezprzewodowa Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac/ax, więc szybkość transmisji i transferu danych stoi na bardzo dobrym poziomie.
Wielbiciele instalowania nowych aplikacji i miłośnicy gadżetów odnajdą na pokładzie między innymi kompas, żyroskop czujnik podczerwieni czy akcelerometr. Możliwość obsługi dwóch kart SIM to przydatna funkcja dla tych, którzy chcą łączyć dwa numery telefonów w jednym urządzeniu i używać go na przykład do połączeń prywatnych i służbowych.
Xiaomi Poco F5 w wersji Pro jest więc nieco szybszy i zwinniejszy, niż jego standardowa odmiana - ma nowszy układ procesora, większą pamięć wewnętrzną, pojemniejszy akumulator, ekran o lepszej rozdzielczości i większej gęstości pikseli oraz możliwość ładowania bezprzewodowego. Wszystko to kosztem tylko nieznacznego wzrostu wagi oraz grubości urządzenia.