Samsung Galaxy Xcover 5

Samsung Galaxy Xcover 5

Telefon stworzony do zadań specjalnych – tak można najkrócej opisać smartphone Galaxy Xcover 5. Samsung Galaxy Xcover 5 to urządzenie, które oferuje funkcjonalność współczesnego smartfona, ale jest bardziej wytrzymałe, podobne do dawnych telefonów ze wzmocnioną obudową. 

Xcover 5 znalazł się w ofercie wiodącego producenta, mimo że tego typu urządzenia są raczej wyjątkami. Zadebiutował na początku marca 2021 roku. Prezentowany model ma wiele zalet, które docenią osoby ceniące urządzenia wydajne i o wyższej wytrzymałości. To przedstawiciel „pancernych smartfonów” – na wyprawy albo do pracy fizycznej na budowę. 

Poręczny i wytrzymały Galaxy Xcover 5

Telefon Samsung Galaxy Xcover 5 ma kompaktowy rozmiar, jest bardzo poręczny, nie wyślizguje się z dłoni. Poza tym wyróżnia go duża wytrzymałość na upadki. Posiada niezłe aparaty fotograficzne, dobry wyświetlacz 5,3” w rozdzielczości HD+ oraz mocny procesor. Exynos 850 w połączeniu z 4 GB pamięci operacyjnej pozwala na płynną pracę systemu. Z kolei bateria wytrzymuje ponad dobę bez ładowania. Przydatna jest też funkcja szybkiego ładowania.

Główny aparat ma jeden obiektyw 16-megapikselowy, ale robi ładne zdjęcia. Live Focus pozwala wyróżnić wybraną osobę na pierwszym planie i rozmyć tło. Telefon Samsung Galaxy Xcover 5 ma też podwójną diodę LED, a z przodu 5-megapikselowy aparat do selfie.

Wystająca ponad ekran ramka to część urządzenia. Całą obudowę wykonano z plastiku, ale ma ona chropowatą fakturę, by telefon nie wyślizgiwał się łatwo z dłoni. Jednak mimo wzmocnionej obudowy, Samsung Galaxy XCover 5 waży zaledwie 172 g. To dobra wiadomość dla osób, które chcą go zabierać na różne wyprawy. Ma niezłe aparaty, mocny procesor i wydajną baterię, dlatego powinien się sprawdzić w każdych warunkach.